Skocz do zawartości
WithoutName

UOT: Theme i bateria w % - Kuchnia (różne wersje)

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda temat raz już się pojawił, ale bez dokładnego opisu i we wczesniejszej fazie rozwoju

;). Zatem:

MOD niniejszy pozwala na zmodyfikowanie wskaźnika baterii na pasku powiadomień (różne wersje, do wyboru, do koloru

;)), oraz innych elementów motywu takich jak ikony, bootanimacja etc.

Przed przystąpieniem do zabawy należy pamiętać jednak o kilku istotnych rzeczach:

1. Wymagany root ;)

2. Działa tylko na doedex-owanych ROMach

3. MOD powinien być flashowany na już zainstalowanym ROMie.

Chodzi o to, że jeśli zmieniamy też ROM nie robić tego jednocześnie, czyli: Flash ROM-> pierwszy reboot ! -> flash mod.

4. Przed przystąpieniem do modyfikacji zalecany jest nandroid backup oraz wykonanie kopii framework-res.apk. Można to zrobić na kilka sposobów:

a) z pliku .zip z aktualnie używanym ROMem. Należy rozpakować i skopiować gdzieś znajdujący się w folderze System/Framework/ plik framework-res.apk

b) z telefonu, za pomocą managera plików (Astro, Estrongs) skopiować plik z lokalizacji /system/framework/

c) użyć właściwego pliku z kuchni (jest już dodane wiele ROMów).

KUCHNIA

- W pierwszym kroku wybieramy wersję (przykłady można obejrzeć tu: TU)

- Następnie precyzujemy dokładnie, jak nasza bateria ma wyglądać, czyli wybieramy jaki mamy kolor paska powiadomień, ikonę baterii, kolory dla poszczególnych poziomów naładowania, etc. Możliwości jest naprawdę wiele :D

- Po przejściu do następnego kroku możemy sobie obejrzeć wygenerowane ikonki i stwierdzić, czy efekt nas zadowala ;). Jeśli tak, przechodzimy dalej.

- Wybór rodzaju ikon - jeśłi chcemy modyfikować tylko wskaźnik baterii w tym (i kolejnych) punkcie wybieramy "Do not include icons".

- Podobnie dalej mamy możliwość modyfikacji paska powiadomień, bootanimacji, animacji okien.

- Dochodzimy do punktu: File upload. Tutaj:

a) z listy wybieramy używany ROM

b) jeśli na liście nie ma naszego ROMu w ramce niżej uploadujemy skopiowany wcześniej plik framework-res.apk (max wielkość 9 MB)

- Klikamy next i czekamy aż kuchnia "ugotuje" nasz plik .zip (może to trwać dłuższą chwilę...).

Pobieramy wygenerowany plik, wrzucamy na root karty SD i flashujemy przez recovery.

Testowałam osobiście, działa bardzo dobrze.

Oryginalny temat na xda: Ultimate Online Theme Kitchen (All New Version 3.5)

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może głupie pytanie, ale jak mam sprawdzić czy mój rom jest deodexowany?

Edit: Ok, już wiem co z tym romem.

Edytowane przez lobusiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gramz

Więc co to znaczy rom "deodexowany" spytałem google ale nie wie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gramz

Udało mi się zmodyfikować wskaźnik baterii na procentowy!:) Okazuje się, że jest to po prostu banalne! 10min roboty i gotowe. Mam rom Reflex S. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy w kuchni to piszcie śmiało tutaj lub na priv i jeśli będę w stanie to na pewno pomogę:)

A powiedzcie mi proszę czy jak mi się już znudzi dotychczasowy wskaźnik to mogę sobie wygenerować nową kuchnię i wgrać, nie będzie problemu, nie będą się gryzły jeśli nałożę jedną kuchnie na drugą?

Trzeba robić wipe dalvik cache i partition cache?

Pytam bo po zrobieniu wipe cache telefon mi się pierwszy raz uruchamia 30min...

Edytowane przez gramz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na stocku i SGBS podmienialem tylko z wipe cache (w przypadku sgbs'a na hboocie cm7 to co to za cache ;) ), ktore robie zawsze jak cos zmieniam. Ale sadze ze poleci i bez. Chociaz, potem i tak pierwszy raz wstaje troche dluzej.

I recznie pchajac(nie przez update.zip) pliki tez dziala bez wipe dalvik cache - moje recovery nie lapalo symlinka i sie nie podmienialy pliki z romu na te ugotowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Jak to zrobic na hboocie CM7r2? Bo jakoś nie bardzo wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś mógłby udostępnić paczkę ikonek wersji Z?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Zrobiłem krótki video tutek na temat gotowania w kuchence mam nadzieje że się przyda i liczę na wyrozumiałość :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi