Skocz do zawartości
adasio82

PLUS - internet nagle przestał działać

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Szukałem na forum ale mojego przypadku nie znalazłem.

Zakupiłem nowy telefon ze sklepu 2 tygodnie temu. Nic w nim nie zmieniałem. Przełożyłem kartę sim ze starego telefonu (Mix Plus). Na początku zmieniłem tapetę ;), wgrałem parę gier i programów na przetestowanie i to wszystko. Internet śmigał idealnie. Kilka dni temu przestał mi działać w ogóle. Kompletnie nic. Próbowałem przez Operę, Mozillę, aplikację Facebook i systemowy Chrom. Wszędzie jest "Brak połączenia" lub komunikat podobny. Dziwne bo nie bawiłem się w żadne ustawienia. 2 lub 3 dni wcześniej przestała mi działać aktualizacja systemowej wtyczki pogody (AccuWeather czy jakoś tak) ale jakoś tym się nie przejąłem a internet dalej śmigał.

Na samym początku zakupiłem pakiet "Non Stop 500Mb". Sprawdzałem i pakiet jest dalej aktywny (zostało mi ok. 400MB do wykorzystania).

Próbowałem zmienić ręcznie ustawienia internetu zgodnie ze stroną Plusa, ponownie uruchamiałem i nic. Próbowałem znaleźć model swojego telefonu na ich stronce w celu wysłania ustawień przez sms ale L9 nie mieli na liście. Próbowałem w opcjach Punkty dostępowe ->"Resetuj do ustawień domyślnych" też nic.

Dodam, że zasięg mam super. Sms i połączenia są git.

Macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może spróbuj wyciągnąć kartę SIM i ponownie ją włożyć do telefonu. Mi kiedyś to pomogło. I przede wszystkim sprawdź stan konta. Jak nic nie masz to internet przestaje działać. Przynajmniej w moim przypadku tak było, trzy dni zastanawiałam się co jest grane, a jak tylko doładowałam konto to nagle net zaczął śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

moze kwestia operatora, zadzwon do plusa i zglos problem, ja mialem straszne cyrki z internetem, ale w orange, zglaszalem juz n-razy problem, w koncu zrobili cos przez co dziala jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    depot

Może przez przypadek wyłączyłeś dane pakietowe na górnym pasku? Mnie się czasem to zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wczoraj kupilem też ten pakiet i mi nie działały dane komórkowe w Plusie, teraz pisze z telefonu po HSDPA i teraz smiga. A już miałem wipe robić.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przynajmniej na terenie lubuskiego byl problem z danymi sieciowymi, sprawdzone u zrodla, na chwile obecna jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Z góry dziękuję.

Próbowałeś restartować telefon? U mnie jest podobnie - znika Internet po GSM-ie i dopiero restart pomaga.

Pozdrawiam,

Ł.O.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam ten sam problem, dzisiaj nagle internet przestał działać, konto mam ważne kasa na nim jest, dane pakietowe aktywne, zostało jeszcze 480MB. Restartowałam telefon nie pomogło. Dane pakietowe włączone. Internet ogóle nie działa, ani wolno ani szybko, jest brak połączenia z internetem. Nic nie instalowałam, nic nie przestawiałam. Macie jakieś

pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Nie martw się brakiem internetu bo wróci;) Wczoraj wyczytałem że jest jakaś awaria w plusie i w niektórych regionach polski może nie być właśnie internetu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    celdx

Też mam identyczny problem, wcześniej też się zdarzało że nie działał ale zwykły reset pomagał. Od jakiś 2 tygodni przestał w ogóle śmigać, przekładałem kartę sim, robiłem hard reset i konfigurowałem dane do neta od operatora przez sms.

Pakiet i środki mam na koncie, jestem w orange. Nie wiem, możliwe że tak nagle przestał działać przez jakiś upadek czy coś? Jak w ciągu kilku dni czegoś nie zrobię to na gwarancję chyba oddam bo bez neta to porażka jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi