Skocz do zawartości
locarnop

Czy opłaca się kupić Samsung Galaxy S2?

Rekomendowane odpowiedzi

locarnop

Siema. Opłaca się kupić jeszcze SGS2 czy lepiej nazbierać na S3 ?
    Mam kilka pytanek w sprawie tego telefonu.

Czy telefon szybko się niszczy podczas normalnego użytkowania bez etui i foli ?
    I czy na wyświetlaczu pojawiają się rysy od normalnego użytkowania ? Telfon posiada Gorilla Glass ? Jak tak to jaką wersję.

I czy najnowszy android 4 działa szybciej niż android 2 ?

Edytowane przez jeronimo
    post przywróciłem, nie wolno kasowac postu w temacie który jest juz długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kshell

Moja S2 dość dużo przeszła i jeszcze działa. Mój ma poobijaną całą chromowaną ramkę bo wypadał mi wielokrotnie (w tym też na chodnik). Poza tym telefon żyje, nie ma rys na wyświetlaczu. Telefon noszę w kieszeni i nie dorzucam do tej kieszeni np. kluczy, monet i innych metalowych przedmiotów :P Przy normalnym użytkowaniu i dbaniu raczej Ci się nie zniszczy. Najszybciej chyba rysuje się szkiełko z aparatu. Co do S3 dużo osób narzeka na wytartą klapkę.

Ja jednak wybrałbym S3. Różnica cenowa niewielka, lepsze bebechy i dłużej powinien być aktualizowany co ma bezpośredni wpływ w ilość softów, które możesz wgrać.

Jeszcze rok temu nie nadążałem wgrywać ROMów dla S2 bo już wychodził nowy ROM, a teraz powoli cisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kryh00

Z tego co porównałem z kolegą, to w zwyczajnym użytkowaniu (SMS, rozmowy, płynność przechodzenia z apki do apki itp) to lepiej sprawdza się SGS II, w grach wygrywa SGS III, testowane na m.in. Real Racing 3. Oczywiście że bez etui i folii się niszczy. W mojej pracy, gdzie zwyczajnie się nie powinno używać takich urządzeń, poprostu zniszczyła się ta srebrna ramka wokół, no i pojawiły się minimalne ryski na wyświetlaczu, przez co folia jest konieczna, mimo Gorilla Glass, etui opcjonalnie.

Subiektywnie śmiem twierdzić, że na 4.1.2 działa najlepiej, GB jest już lekko archaiczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chevre

S2 nie niszczy się szybko o ile o niego dbasz i nie będzie Ci co chwile upadał, bo tego chyba żaden telefon na dłuższą metę nie wytrzyma. Ja po 1,5 roku zanotowałem kilka drobnych rysek na wyświetlaczu a czasem zdarzyło się go trzymać w kieszeni z innymi rzeczami, także Gorilla Glass dobrze się sprawuje. Bardzo sprawnie działa na 4.1.2. Zawsze lepszy będzie nowszy telefon, ale jeśli wydajność S2 Ci wystarcza to śmiało pogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sensej

Ja niedawno stałem przed wyborem telefonu i w sobotę kupiłem S2 pomimo że stać mnie było na lepszy , ale kupiłem go dlatego że daje największe możliwości w swojej cenie i niepotrzebny jest mi lepszy telefon bo i tak nie gram w gry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

Dzięki za odpowiedzi.
    Byłem w sklepie i porównałem otwieranie kontaktów i dialera pomiędzy s2 i s4 (akurat telefony były obok siebie wysatione) O dziwo Galaxy S2 z GB otwiera szybciej kontakty wiadomości i dialer jak najnowszy S4 z JB.

A czy S2 ma dużo gorszą wydajność w grach jak S3 ?

Edytowane przez jeronimo
    post przywrócony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Wiadomo, że Quad-Core w S III robi swoje, jednakże na S II nie powinieneś być zawiedziony. Telefon naprawdę radzi sobie bardzo dobrze, z wymagającymi tytułami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XneoV

Sam zastanawiam się nad kupnem tych modeli. Jak patrzę na allegro to sgs2 to jeden z najtańszych 2 rdzeniowców z 1 GB ram ( patrząc na używane w bdb stanie ). Widzę że tak ogólnie pytasz o wytrzymałość materiałów a tutaj wydaje mi się że sgs2 wypada najlepiej, co prawda może wizualnie nie jest taki "fajny" jak sgs3 czy 4 ale te modele znowu jakby to powiedzieć są takie "szklane". Oczywiście wszystkie przemacałem osobiście. Tyle że 3,4 to quad core ale właściwie wątpię że cokolwiek, póki co oczywista uruchomi w pełni te 4 rdzenie :)

Mię zachęca ta wytrzymałość w stosunku do w/w modeli no i GB który według mnie jest najlepszą wersją androida. Tak moja opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powiem tak, mialem w rekach wszystkie modele i s2 najbardziej mi sie spodobal. jest troche szerszy od iphona, ale lezy swietnie w dloni. moim zdaniem s3 i s4 maja przesadzone rozmiary. jak ktos chce takie wielkie cus, to lepiej tableta kupic ;p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim skromnym zdaniem oba modele mają swoje plusy i minusy :) s2 do plusów nalezy na pewno zaliczyc jakość wykonania, stosunek ceny do wydajności, no i świetny wygląd który o wiele wiele bardziej podoba mi się od wyglądu s3 i s4 :) jesli chodzi o minusy to chip audio i wyświetlacz... zdecydowanie za mała rozdzielczość ale przyzwyczaiłem się :) natomiast jesli chodzi o s3 to plusem na pewno jest procesor i chip audio oraz wyświetlacz natomiast minusem są materiały z jakich została wykonana obudowa i ogolny design co tyczy się również s4 :) dlatego mam dylemat bo myślę aby zamienić w przyszlosci s2 na s4 poniewaz jest to telefon idealny, a w wyświetlaczu sie zakochalem ale... wygląd ogolny odstrasza ;p reasumujac nie podejmę się jednoznacznej deklaracji jaki tel bym wybrał (s2 czy s3) ale wg mnie gdyby s2 miał wyświetlacz w rozdzielczości hd nie zamienilbym go chyba nawet na s4 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi