Skocz do zawartości
CzarneSlonca

Jak przywrócić kopie robocze wiadomości?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc. Od kilku dni w aplikacji wiadomosci, kiedy chce wejsc w folder robocze wyskakuje blad ze nastapilo niespodziewane zamkniecie aplikacji i nie da sie odczytac wiadomosci roboczych, ktorych mam sporo i to waznych / zaimportowane z nokii e66 i dzialaly poprawnie na tym dhd wczesniej/. Przez moment widac ze te wiadomosci sa tam pod spodem pod komunikatem o bledzie. Jak je odzyskac, tzn byle tylko jakos je zgrac stamtad bo utrata nie wchodzi w gre. Na infolinii htc powiedzieli ze wipe ale to odpada bo strace te smsy. Ew czy warto czekac na kolejna aktualizacje systemu do 2.3 i liczyc ze ona naprawi problem...?

Inne pytanie to czy jest jakis program do sms zeby mozna bylo tworzyc swoj folder i tam przenosic smsy. Tak jak w noki gdzie od lat tak to dziala. Jesli da sie to robic to prosze o nazwe programu bo szukalem soporo bez rezultatu.

Jak zablokowac w galerii zeby sie nie zapisywaly jakies smieciowe "obrazy" w folderze z pobranymi zdjeciami. Upierdliwe jest kasowanie kilkudziesieciu szitow co 2 dni.

dzieki za pomoci pozdrawiam...poki co mieszane uczucia z tym telefonem bo niby wypas telefon a podstawowe funkcje sie krzacza albo nie ma ...buuuuuu

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EnLuki

Mam dokładnie ten sam problem.

Wiadomości działają, ale po wybraniu opcji "robocze" - tak aby wejść w podgląd wiadomości rob. wyskakuje bład i aplikacja zostaje zamknięta.

Robiłem restart telefonu - nie pomogło

W opcjach ustawień aplikacji - dla wiadomości - wymusiłem zatrzymanie, wyczyściłem dane itp itp ... - też nie pomogło.

Dostęp do wiadomości roboczych jest niemożliwy w moim przypadku - powoduje to natychmiastowe zamknięcie aplikacji

Co zrobić ?

Pozdrowienia !

P.S. na zagranicznym forum znalazłem coś takiego:

"Dear Android users:

I have a HTC desire hd phone with android 2.2. Recently I have been unable to get access to my drafts folder. Everytime I try to go to my drafts I get the following error message:

“the application Messages (process com.Android.mms) has stopped unexpectedly. please try again.”

This is very annoying since I use drafts all the time when I am writing messages and I even have important information stored there...

Has anyone experienced the same problem?

Please help!"

zdaje się że problem dotyczy HTC Desire HD

Edytowane przez EnLuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EnLuki

Znalazłem rozwiązanie

1)Trzeba z marketu pobrać aplikację "SMS Backup & Restore"

2)Zainstalować aplikację i uruchomić ją

3)Wybrać "BACKUP" - w celu utworzenia kopii wiadomości w skrzynce odbiorczej/nadawczej

4)Wybrać "DELETE ALL MESSAGES" w celu całkowitego wyczyszczenia wiadomości

5)Wybrać "RESTORE" - w celu przywrócenia wiadomości z backupu

Myk polega na tym ze aplikacja nie backupuje wiadomości roboczych - całkowicie czyści je - to jest niestety konieczność

Po przywróceniu wszystko działa jak powinno - dostęp do roboczych jest przywrócony ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem specyficzny, więc temat zostaje. A na przyszłość - tematy typu "jestem nowy - kilka pytań" zazwyczaj lądują w koszu.

Zarówno z powodu tytułu jak i formy niezgodnej z regulaminem.

Kwestia folderów w aplikacji sms oraz blokowania wyświetlania obrazów w Galerii była już wielokrotnie poruszana.

Polecam wyszukiwarkę i FAQ.

http://forum.android.com.pl/f40/aplikacja-do-smsa-w-z-prostym-wyglae-dem-jak-w-se-8026/

http://forum.android.com.pl/f40/program-do-obsa-ugi-sms-a-w-17889/

FAQ:Android – Wiki.android.com.pl

FAQ:Android – Wiki.android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Znalazłem rozwiązanie

1)Trzeba z marketu pobrać aplikację "SMS Backup & Restore"

2)Zainstalować aplikację i uruchomić ją

3)Wybrać "BACKUP" - w celu utworzenia kopii wiadomości w skrzynce odbiorczej/nadawczej

4)Wybrać "DELETE ALL MESSAGES" w celu całkowitego wyczyszczenia wiadomości

5)Wybrać "RESTORE" - w celu przywrócenia wiadomości z backupu

Myk polega na tym ze aplikacja nie backupuje wiadomości roboczych - całkowicie czyści je - to jest niestety konieczność

Po przywróceniu wszystko działa jak powinno - dostęp do roboczych jest przywrócony ...

Nie bardzo. Wykasowało mi wszystkie i przywracanie ponowne backupu nic nie daje. Super! :...:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi