Skocz do zawartości
KOala888

CM - random reboot, problemy z wybudzeniem po blokadzie - przyczyna i rozwiąznie

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli masz problemy z wybudzeniem telefonu po blokadzie i zdarzają ci się wtedy random rebooty przeczytaj koniecznie ;) Możliwe, że udało mi się znaleźć przyczynę tych zjawisk.

To są tylko i wyłącznie moje domysły, ale możliwe że mam racje, ponieważ u mnie problem zniknął :)

Przyczyną może być "wysokie" uv w recovery i wgrany sswitch. Cytuje z sm

"# + read dynamic undervolting set in recovery for AWAKE_UV & SLEEP_UV=AWAKE_UV+150"

to oznacza że ssswitch w sleep mode dodaje(a właściwie odejmuje:)) nam do uv jeszcze 150mV. Jeżeli nasz uv ustawiony w recovery wynosi 100,150,200 i więcej to to może być przyczyna problemów z wybudzeniem i random rebootów ;) Sprawa z uv jest dosyć indywidualna, ponieważ każdy telefon zareaguje na nie inaczej, tj. jeden wstanie przy 250 a inny bedzie miał problem ze 100. Więc to wydaje się logiczne, że gdy mamy ustawione w recovery np -150mV, a dojdzie do tego uv ze sswitcha i otrzymamy -300mV, to wówczas nasz telefon może mieć problem z przebudzeniem się ;)

nie wiem czy dobrze rozumuje, ponieważ ciagle jestem raczej świerzakiem jeżeli chodzi o mooding andka, ale to wydaje się w miare logiczne ;)

w każdym razie wygląda na to, że u mnie po zmianie uv ze 150 na 0 problem porzestał istnieć ;)

najlepiej niech wypowie się ktoś bardziej obeznany i zaawansowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemów nie mam jednak apropo wybudzenia zauważyłem jedną dziwną rzecz, gdy wybudzam telefon przez ułamek sekundy widzę jak nakłada się na siebie obraz pulpitu i blokady, nie jest to reguła ale występuje.

Nie wiem czy to wina UV 100 czy nowego 003 czy też sswitcha

Zmniejszę UV i zobaczymy czy też się tak będzie nakładać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Potwierdzam, zauważyłem, że przy -100 w recovery, nie mam podanych wyżej objaw, jak to miałem przy -150. Kiedyś, jescze jak wgrywaniem kernela z uv się bawiło, to tel mi normalnie chodził na -150, więc w tym co mówisz jest trochę prawdy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie również przy wartości 150 w recovery telefon strasznie zamulał, przy wartości 100 działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiju

Teoretycznie masz rację, sam nawet miałem dzisiaj ogromny problem, żeby wyłączyć budzik, bo po prostu telefon nie reagował. Wcześniej tego nie było, dopiero po wgraniu SSSwitch i ustawieniu UV. Napisz o tym na samdrodzie, tam dostaniesz fachową odpowiedź prosto ze źródła ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja w ogole nie zmniejszalem nigdy uv w recovery, a problemy z restartami mam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Problemów nie mam jednak apropo wybudzenia zauważyłem jedną dziwną rzecz, gdy wybudzam telefon przez ułamek sekundy widzę jak nakłada się na siebie obraz pulpitu i blokady, nie jest to reguła ale występuje.

Nie wiem czy to wina UV 100 czy nowego 003 czy też sswitcha

Zmniejszę UV i zobaczymy czy też się tak będzie nakładać.

Zmiana UV w tym przypadku nie pomogła na tą dolegliwość, zmieniłem kernel na 010 i UV 0 zobaczymy czy tu będzie takie zachowanie występować.

Ogólnie po zmianie na 010 mam w quadrancie 674 pkt. a przy 003 miałem 703 więc wydaje się niewielka różnica, w działaniu też nie zauważyłem jakiegoś spowolnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Nie mogłeś tego napisać w temacie o CM? Ewentualnie PW do SzymonKa i to doda do FAQ. Ja zresztą też mogę dodać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie mogłeś tego napisać w temacie o CM? Ewentualnie PW do SzymonKa i to doda do FAQ. Ja zresztą też mogę dodać...

sory, ale w temacie o cm pojawia sie mnóstwo takich samych pytań co chwile i post by przepadł ;)

jak możesz to dodaj do FAQ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SK

Rozwiązanie dodałem do FAQ ten wątek zamykam. ;)

[Znajduje się pod punktem 22.]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x