Skocz do zawartości
fosgen84

Nie można usunąć aplikacji systemowych

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zabralem sie za rootowanie swojego nowego one s'a z playa. celem bylo wywalenie aplikacji ktore dostalem w zrzucie od firmy typu twitter, google+, gmail itp. Przesiadlem sie z iP4 majac dosc iOS'a i tego jak cholernie malo przyjazne i funkcjonalne jest to wszystko. Zalamuje mnie troszke bateria, a mianowicie czas dzialania. Siada mi po ok 1.5 dniu :niepewny: Chcac ukrucic dzialanie aplikacji chce wlasnie zrobic z nimi porzadek.

Użyłem HTC One S All In One i wszystko szło dobrze do momentu flashowania recovery. Sa tam opcje TWRP(S3), TWRP(S4), TWRP (Special Edition) oraz YourOwn. Co tu dalej wybrac aby to poszlo dalej ? tyle wiem ze mam CID HTC_032. Jak zabezpieczyc sie, jak wykonac Backup (notabene kazdy program chce root'a aby zrobic backup). Paluszki moga kliknac wszystko, a cholercia nie chce zostac z reka w .. z tygodniowym telefonem. Pewnie poszloby jak po masle, ale braki w mojej wiedzy powoduja zaciecia. :facepalm::facepalm:

Traktujac mnie jak laika ktos jest mi w stanie pomoc i doprowadzic sprawe do konca ? :niepewny:

Edytowane przez fosgen84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od wersji procesora w Twoim One S, S4 to 2x1.5 Ghz i jest to z520e, a 2x1.7 Ghz to S3 czyli z560e, TWRP to jest dotykowe recovery, backup zrobisz najlepiej z poziomu recovery, czyli żaden program nie będzie do tego potrzebny, chyba że chcesz zrobić backup samych aplikacji to polecam Titanium Backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ up

Mam S4, takiej szukalem.

Wiesz. Majac na mysli backup rozumiem ze wyglada to tak jak w windowsie np. ;) /robi sie jakby obraz systemu ? /. chodzi mi o to ze bawic sie bawic, a jak cos sie sypnie - wrzucic czysty obraz i ze spokojem sumienia oddac do serwisu, a wiec nie zalezy mi w zupelnosci na aplikacjach a jedynie na podstawie /czyt. tym co dostalem wraz z tel./ :)

W bootloaderze wszedle w recovery, zrobilem cos , telefon sie zrestartowal i wyskoczyl obrazek trojkata z wykrzyknikiem. VolUp+POWER pozwolilo mi wrocic do normalnego stanu. Po tym zdecydowalem sie napisac u was na forum widzac ze jednak sam nie dam sobie rady :niepewny:

Edytowane przez patrykowy
    Regulamin Forum, punkt 4.6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm, z tego co pamiętam to mi wyskoczył ten obrazek trójkąta jak nie miałem zainstalowanego recovery a w niego wszedłem, backup pozwoli na przywrócenie systemu, aplikacji i wszystkiego co tam miales i tak jak miales, ale sam backup nie wystarczy żeby oddać znów do serwisu, jest o tym temat na forum jak powrócić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowalem GooManager, a dzieki niemu TWRP 2.6 jednak nie chce mi sie w zaden sposob uruchomic konsola recovery z twrp. :dontgetit:

TWRP dziala, zrobilem backup systemu ale:

-gdzie znajduje sie ten plik backup ?

-mam SuperSu i superuser, ale zaden nie widzi aplikacji. lista jest czysta. co moze byc nie tak ?

---------- Post dołączono o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

A wiec sprawa ma sie tak:

-bootloader odblokowany

-recovery twrp zrobione, wczesniej backup

-zainstalowany SuperSU

-goomanager

I teraz tak, Titanium Backup usuwa aplikacje (apk), wykonujac reboot. Po czym okazuje sie ze apki powracaja i do pulpitu i do listy Titanium.

Natomiast KorzeńAppDelete pokazuje Usunięcie Nieudane.

Terminal Emulator wykazuje ze wykonany został ROOT, a wiec jestem w kropce bo nie wiem czemu tak sie dzieje. Moze jakaś mała pomoc z waszej strony ? :o:o:o:o

Oczywiscie w SuperSU aplikacje maja dostęp

RootExplorer tak jak Titanium Backup..kasuje ale reboot i powracaja aplikacje

Edytowane przez fosgen84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SuperSU Download Spróbuj wgrać to przez recovery, miałem też problem z SU, pobrałem z jakiejś strony inną wersję do flashowania i od tej pory działa dobrze, niestety nie mam nigdzie tego pliku, to powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To samo >:( zainstalowalem to co podeslales i na Titanium lub RootExplorer nie chce usunach ich.. tzn usuwa, ale wracaja.

A mialo byc tak pieknie...:mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz JB to musisz pamiętać że od tej wersji systemu HTC wprowadziło blokadę modyfikacji partycji systemowej. Innymi słowy wszystko co spróbujesz skasować z folderu system po restarcie urządzenia powróci. Jak chcesz kasować na stałe to albo zamontuj folder system pod TWRP i skasuj pliki z poziomu Windowsa (podobnie jak z karty pamięci), albo wgraj kernel z usuniętą blokadą zapisu na partycji /system. Tak czy siak da się to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zes mnie pocieszyl..

Powiem inaczej. Telefon jest przewidziany dla zony, a ja chcialem wywalic te aplikacje zeby jej nie wpierdzielilo pakietu danych miesiecznych.

Myslalem ze bedzie to o wiele latwiejsze, na zasadzie zlamanie, usuniecie i powrot do systemu tak by w razie czego mogla sobie spokojnie spac ze moze go oddac na gwarancji. A tu widze ze kiepsko z takim planem :dontgetit:

Co teraz defakto musze zrobic zeby moc dac jej go spokojnie w lapki ? Mam zrobiony Backup kopie w tel i kopie na hdd. Musze cos wywalac , robic jakies recovery ? Jak usunac roota, zamknac bootloader ? ;/

---------- Post dołączono o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Nie wgrywalem custom'u nowego. nadal wisi na nim ten ktorym obdarzyl mnie play czyli 4.1.1 JB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root'a masz, cwm masz, teraz tylko musisz wgrać kernel bez blokady. Szukaj pliku boot.img dla swojego telefony (S3/S4). Następnie wgraj przez fastboot'a i już możesz kasować pliki z urządzenia. Co do gwarancji - straciłeś ją w momencie odblokowania urządzenia i przywrócenie plików z kopii nic nie pomoże, chyba że przez RUU to zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi