Skocz do zawartości
fosgen84

Nie można usunąć aplikacji systemowych

Rekomendowane odpowiedzi

Domin
    Jak masz JB to musisz pamiętać że od tej wersji systemu HTC wprowadziło blokadę modyfikacji partycji systemowej. Innymi słowy wszystko co spróbujesz skasować z folderu system po restarcie urządzenia powróci. Jak chcesz kasować na stałe to albo zamontuj folder system pod TWRP i skasuj pliki z poziomu Windowsa (podobnie jak z karty pamięci), albo wgraj kernel z usuniętą blokadą zapisu na partycji /system. Tak czy siak da się to zrobić :)

Możesz podać dokładniej jak to zrobić ? Mam ten sam problem z usunięciem aplikacji systemowych. Po zamontowaniu katalogu System z poziomu TWRP zawsze montuje się tylko karta pamięci. Sprawdzane na 2.5 i 2.6. Da się to jakoś inaczej zamontować w trybie rw bez kombinacji z kernelem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm jeszcze inny sposób znalazłem, w sumie prostszy niż wcześniej. Wystarczy że masz TWRP (ja używam wersji 2.6) i wejdziesz w 'Advanced' a następnie w 'File Manager' i spokojnie z poziomu tego managera plików możesz skasować aplikacje które Ci się nie podobają. Od razu zaznaczam że nie wiem czy do końca to działa bo nie sprawdzałem do końca tej metody - mam S-OFF i kernel bez blokady więc nie ważne jak zrobię to i tak skasuję plik. Jeszcze innym sposobem jest użycie ADB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam maly problem z TWRP. Moze to moje niedouczenie, ale nie moge przejsc na system (aby tak jak mowiles z Advanced usunac pliki) - TWRP caly czas porusza sie po SDCARD. Gdzie to zmienic ?

---------- Post dołączono o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Chociaz juz sam nie wiem. W katalogu system nie mam zadnych innych. nie moge wogole dokopac sie do apps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Domin

Ja też na początku miałem z tym problem ale wymyślilem. Najpierw musisz przejść do mount i wybrac do zamontowania katalogi, które chcesz i nic więcej. Potem wchodzisz w file managera i juz w katalogu system masz apps.

Zauważyłem tylko jedna niedogodność, którą muszę jeszcze zweryfikować. Po usunięciu jakiegokolwiek widgetu wiekszość tych od HTC znika i nie da się ich wybrać żeby umieścić na pulpicie. Te co już były wrzucone zostają.

PS. Dzięki copernic_us za poradę :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udalo sie :) :) Faktycznie z poziomu TWRP w koncu dalo rade usunac aplikacje..

Leci piwko i dziekowac stokroc za pomoc :E:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jak próbuję podłączyć USB Mount W TWRP to wyskakuje jakiś błąd bilbiotek czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli wcięło Ci widgety to spróbuj wyczyścić cache, powinny się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Domin

Wyczyściłem cache HTC Sense pojawiło się kilka. Zapodałem Widget Scanner 1.1 i pojawiło się znacznie więcej ale nadal brak widgetów kalendarza mimo, że plik jest w katalogu. No trudno, widocznie niepotrzebne widgety będą musiały zostać.

Najważniejsze, że pozbyłem się aplikacji-śmieci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi