Skocz do zawartości
Phoneix

Odblokowany bootloader Orange.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale takie sieci jak T-Mobile, Plus, Play nie blokują telefonów (simlock, fastboot) a Orange już tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawia mnie czy taka polityka Orange nie narusza trochę polityki Google, które tworzy androida jako OS... Powinna więc być możliwość edycji i zmiany tego systemu, a Orange takiej możliwości nie daje.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie tylko Orange blokuje telefony, są jeszcze inne zagraniczne sieci takie jak o2, Three i jeszcze parę innych. Zablokowany fastboot zapewne jest powiązany z tym że gdyby był odblokowany to można by np. usunąć simlock.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post-211392-14255728544583_thumb.png

Widzę, że Orange świetnie dba o swoich klientów -.-

Edytowane przez Raciborski
Dodano SPOILER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku telefonów nie z Orange też bootloader jest zablokowany wiec powinieneś pytać raczej o fastboot bo jeśli on jest zablokowany to nie odblokujemy bootloader.

Tak wiem, czepiam się:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sciera

Szukam wszystkich dotkniętych tym problemem, tutaj jest temat http://forum.android.com.pl/f560/odblokowanie-brandowanych-orange-telefona-w-359202/

W skrócie, w innych krajach ( jak Hiszpania, argentyna, portugalia) od niedawna ( wynegocjowali to użytkownicy forum HTCmania) Sony odblokowuje dostęp do fastboota dla tych którzy posiadają od operatora kod na zdjęcie simlocka, wszystko przebiega bezproblemowo i BEZ KOSZTÓW.

Oczywiście Sony Polska nic nie wie i rżnie głupa, zresztą w ww wątku moje rozmowy z przeuroczą Pania Anią.

trzeba dwie rzeczy zrobic:

-Pisać maile do Sony Polska, męczyć męczyć, męczyć ( jeszcze dzis przetłumacze instrukcje, a po angielsku jest na xda, link w ww wątku, a jakby ktoś pomógł w tłumaczeniu byłoby super)

- jakoś skontaktować się z Ogólnym Supportem Sony ( głównym)

Wszelka pomoc jest mile widziana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co kontaktować się z tymi półgłówkami z Sony Polska? Lepiej wejść na stronę Sony USA i tam się skontaktować.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sciera

A co ma sony USA do nas? Równie dobrze do sony Uzbekistan można dzwonić. Chyba ze wiesz ze sony USA jest tym 'glownym', chociaż ja bym stawiał na Japonię albo poprostu główny człon firmy 'nienarodowy'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to, że chyba jednak nie odblokujemy naszych Jotek?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi