Skocz do zawartości
Phoneix

Odblokowany bootloader Orange.

Rekomendowane odpowiedzi

Można odblokować xperie J (simlock, bootloader, fastboot) ale tylko odpłatnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem po kiego bootloader blokują w 3uk, skoro za darmo wysłali mi kod do odblokowania simlocka... Tu link do odblokowywania z 3UK: Simlock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Za ile i gdzie?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Jak coś to pisz na PW to ci mogę odblokować.

Nie wiem po kiego bootloader blokują w 3uk, skoro za darmo wysłali mi kod do odblokowania simlocka... Tu link do odblokowywania z 3UK: Simlock

Bootloader jest w każdej xperi zablokowany tylko w telefonach od operatorów którzy zakładają simlocka jest zablokowana możliwość darmowego odblokowania, poza tym odblokowania telefonu po kodzie nie da nam możliwości odblokowania bootloadera (zostanie zdjęty sam simlock i nadal będzie zablokowana możliwość odblokowania bootloadera).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też z tym walczę, siedze godzinami na forach ale wychodzi na to, że ciężka przeprawa będzie, a może nie potrzebnie walczę, bo nie chciałbym wgrywac żadnego custom roma, tylko oryginalny nie brandowany soft. skoro Orange wypuści za jakkiś czas oprogramowanie i je można wgrać do telefonu z zablokowaną możliwością odblokowania bootloadera oraz fastbootem, to pewnie można to jakoś ominąć...

poprawcie mnie jeśli się mylę...

Chciałbym wgrać oryginalny niebrandowany soft tylko i nic więcej, nie potrzebuję roota do szczęścia czy odblokowanego bootloadera itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

@up

Wgrywasz flashtoolem, wszystko jest na forum, dodam, że do tego nie potrzebujesz mieć odlokowanego BL :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niebrandowany rom znajdziesz tutaj "Stock ftf's"

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2237164

Poradnik, jak flashować tel masz tutaj

http://forum.android.com.pl/f779/flashowanie-xperii-j-274635/

Jak coś, pisz PM postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emko82

Jeśli chodzi o niebrandiwany rom, to czy jest jakiś przy okazji bez niektórych aplikacji google?! ewentualnie z możliwością usunięcia ich, nie wszystkie są używane i mnie tylko denerwują.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W niebrandowanym sofcie nie masz syfu od operatora, typu jakieś aplikacje czy coś, a apki od google zawsze będą

Aplikacje od google możesz usunać robiąc root i użyć potem odpowiedniej aplikacji do usuwania ich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dankom

Witam gdy ja wejdę w menu serwisowe to pisze mi takie coś Bootloader unlock:yes

też mam telefon od nowości z orange to znaczy ze mam odblokowany fast boot i bede mógł wgrać sobie CM 10 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi