Skocz do zawartości
verga

Xoom - odzyskanie plików

Rekomendowane odpowiedzi

verga

Witam,

to mój pierwszy wpis więc proszę o wyrozumiałość.

Jestem użytkownikiem trzech urządzeń na Android od kilku lat.

Dzisiaj jednak dopiero napotkałem poważny problem z Motorola Xoom , bez root , 4.0.4 , 3G , Wifi , 32GB.

Chciałem zgrać z niej moje zdjęcia z wakacji , wcześniej wgrywane na nią z karty SD . Podpiąłem do PC jak zwykle kablem USB. Ale zastanowiło mnie najpierw że karta SD w motoroli jest pełna . był tam jeden katalog ze zdjęciami których nie dało się otworzyć przez kabel, więc opcją przenieś zgrałem je na PC. okazało się że jest pusty.

Kiedy przeszedłem do katalogó pamięci wewnętrznej nie było tam poszukiwanych zdjęć. O dziwo zniknęły prawie wszystkie zdjęcia, nie tylko te wakacyjne, ale katalogi zdjęć zostały, a w nich nagrane wideo. Więc pewnie problem dotknął konkretnych rozszerzeń (*.jpg) .

Jak odzyskać pliki ? Da się podłączyć pamięć wewnętrzną do PC tak aby przeskanować ją jakimś programem typu recovery.

Wszystkie takie programy działające na android potrzebują root ?

Dziękuję z góry za wszystkie wskazówki.

---------- Post dołączono 12-08-13 o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano 11-08-13 o 15:00 ----------

Po przeczytaniu połowy internetu aby uprościć temat mam trzy pytania:

1. Czy zrootowany xoom można podłączyć jako dysk zewnętrzny do komputera ( windows vista ) ? Nie jako urządzenie multimedialne.

2. Czy zrootowanie xoom spowoduje wykasowanie jakiś danych albo nadpisanie dużej ich części?

3. Może ktoś ma pewny przepis na rootowanie xoom ? Taki zrozumiały dla laika :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aerde

> 1. Czy zrootowany xoom można podłączyć jako dysk zewnętrzny do komputera ( windows vista ) ? Nie jako urządzenie multimedialne.

O ile wiem, nie. To częsta przypadłość, nie tylko Xooma, ale i np. SGS.

> 2. Czy zrootowanie xoom spowoduje wykasowanie jakiś danych albo nadpisanie dużej ich części?

Zrootowanie stockowej Motoroli wymaga odblokowania urządzenia, które samo z siebie powoduje całkowite wyczyszczenie urządzenia.

> 3. Może ktoś ma pewny przepis na rootowanie xoom ? Taki zrozumiały dla laika :)

Wg mnie opis z przyklejonego wątku jest dość zrozumiały: http://forum.android.com.pl/f350/unlock-custom-rom-i-root-czyli-jak-zrobiae-sobie-ics-135978/.

Jest też parę poradników XDA Forum (w języku angielskim). Jeżeli te opisy nie są dostatecznie zrozumiałe, to nie brałbym się za rootowanie :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jadja

Jeszcze tylko uzupełnienie. Linki podane w cytowanym opisie już nie działają. Ściągnij np stąd Goo.im Downloads - Browsing umts_everest To dobra,stabilna wersja oprogramowania. I jeszcze gappsy stąd Goo.im Downloads - Browsing gapps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    verga

Szukałem na XDA i na różnych innych forach. I odpowiedzi się bardzo różnią. Jedni piszą że po root można podłączyć jako pamięć zewnętrzną, inni nie.

Wybrałem już też jeden z poradników rootowania z XDA. Jeszcze poczytam i zbiore opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aerde
    Szukałem na XDA i na różnych innych forach. I odpowiedzi się bardzo różnią. Jedni piszą że po root można podłączyć jako pamięć zewnętrzną, inni nie.

U mnie (TeamEOS 4, build 170) tylko PTP lub MTP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hubiks

Rok temu zachcialo mi sie roota na xoomie. Zapomnialem zgrac zdjecia z wakacji i wszystko stracilem. Oddalem do jednej z firm zajmujacych sie odzyskiwaniem danych, po tygodniu stwierdzili, ze nie da rady i mozna co najwyzej pruc elektronike ale szanse sa male. Odpuscilem i pogodzilem sie ze strata :-(

Wysyłane z mojego MZ601 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    verga

@Hubiks, a programy do odzyskiwania danych działające na root spróbowałeś ? Może po formacie też by odzyskały te nienadpisane. Tylko zgaduję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hubiks

Niestety niczym nie dało się ogarnąć xooma... Dlatego tez oddałem go do recovery. :-(

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maol
    Jeszcze tylko uzupełnienie. Linki podane w cytowanym opisie już nie działają (...)

Poprawione :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi