Skocz do zawartości
btus

TUTORIAL [WIDEO TUTORIAL] Wgrywanie custom romów za pomocą clockworkmod recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ? gdy masz recovery 2e to pojawia sie opcja update zip from sdcard. Nie ma prawa to nie działać. W takim razie wgraj voodo lub speedmoda bo tak czy inaczej tam musisz mieć ta opcje. Po wgraniu romu kernel i tak zmienia sie na voodo to i tak nie ma różnicy jaka metoda ważne żeby działało.

Send from my Samsung Galaxy S GT-I9000 + Taptalk + Swype

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak mam wgrać te kernele?

---------- Post dołączono o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Pisze mi ciągle instalation aborted w recovery.

Może by zainstalować ten rom manager tylko market mi też znikną.

Edytowane przez napior1516

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz opisane wszystko. Plik zip otwierasz i otrzymujesz format tar. Wybierasz go jako pda i flashujesz z podlaczonym telefonem w download mode.

Opcja dwa: sciagasz plik z końcówka CWM... Kopiujesz go na sdcard i w recowery wybierasz go przez install zip from sdcard. Koniec.

Wszystko masz opisane w turotialu jeżeli masz problemy z wgraniem kernela to poczytaj forum i w ten sposób nadrobiasz braki w wiedzy.

Jak masz je wgrać? Odinem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tylko te paczki speedmod i voodoo są zip, a w środku nie ma plików tar jak by były to dał bym radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slizer

Co muszę najpierw zrobić mając SGS z softem 2.1, aby skorzystać z opisu mibo6666 w tym temacie?

Zamierzam kupić SGS i chcę się przygotować zanim zacznę zmianę softu, na soft Darky's v8.0 Gingerbread Edition.

Ktoś pomoże ;]?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrz na post na xda drvelopers. Speedmod. W paczce [...]500hz.zip po rozpakowaniu masz plik tar i wgrywasz go odinem. A w [...]500hz-CWM.zip normalnie przez update w recovery instalujesz bez wypakowania pliku.

Nie wiem jak to inaczej lopatogicznie wytłumaczyć bo to jest proste jak budowa cepa.

@Slizer

Co? No roota...masz opisane jak to zrobić w pierwszym punkcie. Root top podstawa do wszystkich modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iwaluk

a ja mam takie pytanko,ktory rom z tych przykladowych przedstawionych przez mibo6666 byscie polecili ? ktory nie ogolaca telefonu do "zera" zeby najszybciej chodzil ? ktory jest najlepszy dla poczatkujacego uzytkownika w ogole systemu android (czyli mnie :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Darky, doc, hamster poczytaj i potestuj. Nie wiem co lubisz ...ja sprawdziłem każdy z tych romow i lubię darky oraz hamstera ale i tak naprawdę sam je modyfikuje pod siebie. Wgraj a zobaczysz który wizualnie i pod względem działania będzie Ci odpowiadał . Masz podane topici na forum o każdym z romow ....poczytaj opinie na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slizer

mibo6666: czyli na czystym 2.1 mogę od razu przystępować do czynności opisanych w Twoim poradniku? Nie potrzebuję np. najpierw 2.2 wgrywać?

Może moje pytania wydają się śmieszne, ale wolę się wszystkiego upewnić, aby nie pominąć jakiegoś ważnego kroku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak możesz ale na 2.1 musisz znaleźć starsza wersje speedmoda lub roota opcjonalnie wbraj odinem np jpa lub jakis jph i zrób te rzeczy co mówiłem. Dużo łatwiej znajdziesz kernele lub roota do nowszych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi