Skocz do zawartości
btus

TUTORIAL [WIDEO TUTORIAL] Wgrywanie custom romów za pomocą clockworkmod recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki mibo6666 jesteś wielki udało się! Piwo leci za cierpliwość do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mibo6666 - coś tu jednak jest nie tak! Zrobiłem wszystko jak trzeba i teraz chciałbym uzyskać ROOT poprzez wgranie speedmod-kernel-k12i-500hz-CWM.zip, kopiuje ten plik do pamięci telefonu w recovery robię apply sdcard: update.zip i mam E:Can't open /sdcard/update.zip (no such file or directory) Instalation aborded. ?? To samo mam jak wgram ROM od Darky.. mam zmienić nazwę pliku czy jak? A może mam to wkleić w jakiś folder w pamięci telefonu?

Edytowane przez Sunbeach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo nie masz pliku update.zip. Musisz wziąc opcję choose file from sdcard czy jakoś tak i wtedy wybrac ten plik z romem/kernelem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok dzięki w recovery 2e widzę że jest choose file from sdcard :) A co do Speedmoda to oprócz ustawienia na EXT4 co jeszcze tam ustawić? Gdzieś też czytałem że EXT2 jest szybsze, to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Ext2 masz wyższy quadrant ale po kilku dniach telefon sie zaczyna zamulac.

A i czytajcie dokładnie i patrzcie co macie na telefonie i co sie wyświetla . Turotial napewno jest dobrze napisany a wszystkie instrukcje działają tylko trzeba wszystko odpowiednio robić.

Send from my Samsung Galaxy S GT-I9000 + Taptalk + Swype

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok dzięki czyli EXT4 zostawiam. A co z opcją EXT4 mount options? Coś jeszcze zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iwaluk

hmm. mam smieszne pytanie: jak wejsc w download mode ?:) wiem ze trzeba wcisnac ta kombinacje volume up/down + home+power, ale to trzeba zrobic przy wylaczonym telefonie, czy wlaczonym i odblokowanej klawiaturze ? czym sie objawi wcisniecie tych przyciskow bo jak wciskam przy wlaczonym tel to nic sie nie dzieje a jak przy wylaczonym to przechodzi jakby w "tryb awaryjny"

juz nie wazne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy wylaczonym telefonie wchodzi sie w download mode. Jak uda Ci sie tam wejsc to pokaze ci sie taki zolty trojkacik jak mam ponizej w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iwaluk

dotyczy tutoriala drugiego - opisowego: zrobilem wszystko tak jak napisane w korku 1a, mam recovery 2e ale opcja update from sdcard mi sie nie pokazuje,wiec cos musi byc nie tak. zaraz sprobuje sposobem 1b...

edit: ok powalczylem i mam juz te opcje potrzebne do odpalenia romu ale teraz mam nowy problem,mianowicie: zainstalowalem voodoo.advanced.v666.2-20110111-21.53.tar (najnowsza wersja jaka znalazlem), wszedlem w recovery i odpalilem instalowanie romu Dakry 8.0 po czym wyskoczyla mi nast informacja: Amend scripting (update-script) is no longer supported. Amend scripting was deprecated by google in android 1.5. it was necessary to remove it when upgrading to CWM 3.0 based recovery. please switch to edify scripting (update-script and update-binary) to create working update zip packages.

wiecie ocb? jak mam sie przelaczyc na ten skrypt Edify? oczywiscie mam adroida 2.2.1 JPY

Edytowane przez iwaluk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo tak jest jak sie instaluje cos bezmyslnie... Przeczytaj "ficzery" dotyczące kernelu...wyraźnie masz napisane ze advanced voodo 666.2 ma recovery 3.0 ktore bedzie podstawa do piernika. Nie zrobisz updatu w nim bo nie wszystkie pliki zip mają odpowiedni skrypt obsługujący recovery 3. Wgraj jakaś starsza wersje z recovery 2e lub inny dowolny kernel.

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi