Skocz do zawartości
btus

TUTORIAL [WIDEO TUTORIAL] Wgrywanie custom romów za pomocą clockworkmod recovery

Rekomendowane odpowiedzi

dotyczy tutoriala drugiego - opisowego: zrobilem wszystko tak jak napisane w korku 1a, mam recovery 2e ale opcja update from sdcard mi sie nie pokazuje,wiec cos musi byc nie tak. zaraz sprobuje sposobem 1b...

edit: ok powalczylem i mam juz te opcje potrzebne do odpalenia romu ale teraz mam nowy problem,mianowicie: zainstalowalem voodoo.advanced.v666.2-20110111-21.53.tar (najnowsza wersja jaka znalazlem), wszedlem w recovery i odpalilem instalowanie romu Dakry 8.0 po czym wyskoczyla mi nast informacja: Amend scripting (update-script) is no longer supported. Amend scripting was deprecated by google in android 1.5. it was necessary to remove it when upgrading to CWM 3.0 based recovery. please switch to edify scripting (update-script and update-binary) to create working update zip packages.

wiecie ocb? jak mam sie przelaczyc na ten skrypt Edify? oczywiscie mam adroida 2.2.1 JPY

Dokładnie,trzeba uważnie czytać informacje o kernelach i romach a nie wgrywać jak leci...wrzuć sobie jakiś kernel przez Odina i będzie ok..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem. Mam roota 2e, zainstalowałem ROM managera z Android market. I po flashowanie gdy chcę przejść do clockworkMod recovery przerzuca mnie do zwykłego recovery androida a nie clockworkModa.

Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgraj voodoo lub speedmoda za pomoca ODINA. w 7 sekund zmienia sie kernel i masz juz wszytsko gotowe. Nie ma co sie bawic w clokworka i robic roota jak i tak po tych zabawach wgrywasz inny rom ktory Ci to wywali. Najprostrza metoda jest najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mając wersję oprogramowania I9000BVJM5/I9000xwjm5 ściągam paczkę : "Cf-root RECOVERY 2E JPM" tak ? Wiem, że głupie pytanie, ale jednak trochę się obawiam o telefon a jestem w tym wszystkim nowy, także chciałem zapytać.

Z góry dziękuje,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mając wersję oprogramowania I9000BVJM5/I9000xwjm5 ściągam paczkę : "Cf-root RECOVERY 2E JPM" tak ? Wiem, że głupie pytanie, ale jednak trochę się obawiam o telefon a jestem w tym wszystkim nowy, także chciałem zapytać.

Z góry dziękuje,

A po co Ci ta paczka?Będziesz rootował Froyo JPM?Napisz jaśniej co Ty tam kombinujesz,bo z tego co napisałeś trudno wywnioskować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam androida 2.1 dokładniej wersję I9000BVJM5 (podobno inna nazwa to 9000xwjm5) i mam właśnie zamiar go zrootować.

Przy okazji może zapytam, gdyż czytałem w innym temacie na temat tweaków w SpeedModzie, mam je włączyć po wgraniu romu np. Darky;ego czy przed ?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

chwytaj moj upload:

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

nie baw sie w cf roota na takim starym romie

Zaczynamy... :

Jak zrobic root w 45sek?:

Głownie dla starych romow 2.1 i 2.2

• wlaczas tel w debbug mode
    • podpinasz kabel
    • odpalasz program na PC (pobrany z linku ktory podałem)
    • kilkasz dowolny klawisz
    • telefon sie rebotuje
    • w revovery wciskasz update.zip
    • i done masz recovery 2e
      -------------------------------------------------------------------------
    • sciagasz clokworka z marketu i dalej zgodnie z instrukcja z pierwszego postu mojej czesci ...punkt 2.

twekow nie musisz właczac ani przed wgraniem romu ani po.... właczasz kiedy chcesz.

pozdro

Edytowane przez mibo6666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki ;) Jeśli zrobię już to co w powyższym poście to potem na spokojnie mogę sobie wgrać SpeedModa (odinem) wg. instrukcji z pierwszego posta a dopiero następnie przejść do instalacji custom romu ? (Czyli 1. Root wg. powyższego postu, 2. Wgranie speedmoda wg. punktu pierwszego 3. Wgranie custom romu)

No i czy mając wgrany rom mogę zmieniać sobie kernel bez konsekwencji utraty jakiś danych w romie lub braku stabilności w jego działaniu ?

Pozdrawiam,

Edytowane przez gunner294

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Masz dwie drogi:

Root (one clock root lub cf) ->clockwork -> recovery (instal zip from sd card (ROM)) ->done

Speedmod/Voodoo(odinem) -> recovery -> (instal zip from sdcard (ROM)) -> done

Kernele mozesz zmieniac kiedy chcesz ofc jak masz np jakis lagfix inny niz all ext4 i wgrywasz voodo to musisz miec troche wolnego miejsca na sdcard tak okolo 600mb.

Pozdro

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem odinem SpeedMooda (speedmod-kernel-k12p-500hz) i teraz telefon zawiesza na napisie Samsunga no i mimo trzymania odpowiedniej kombinacji nie mogę wejść w tryb recovery (Download Mode miałem zablokowany, jednak weszłem w niego dzięki JIGowi). Co teraz zrobić ? :/

Wgrałem go na Androida 2.1 i przez to system nie chce się pewnie włączyć, to jak teraz wrócić do poprzedniego kernela ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi