Skocz do zawartości
Jencuś

Jak poprawnie wykonać root i zainstalować CWM na Xperii E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam to samo co Ty "@Gawronik", wysakuje error #7 na tym najnowszym sofcie ;/. Pytanie do autora poradnika czy udało Ci się zrobić roota+CWM na tym sofcie, bo widze po stopce, że Ci się udało. Napisz jak. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mój kolega posiada Xperie E Dual (1605 chyba tak). Ma soft'a 4.1.1 z końcówką A.1.68.

1. Czy na ten telefon można wgrać softa z końcówką A.2.23.? (Proszę o linka do .ftf)

2. Na jakim sofcie pod 4.1.1 działa framaroot.? (Proszę o linka do .ftf)

Edytowane przez gaesthy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Fajny poradnik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czym problem, nie mogę wejść do Fast Boot mode ;-;

Wciskam volume-up , podłączam kabelek i mam ikonę ładowania. :C

BootLoader zablokowany, brak możliwości odblokowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szukam metody na tą wersje 11.3.A.2.13 bo nie mogę zmieniać kernela z prostej przyczyny. Mam z orange nie chce tracić gwarancji a wszystko jest zablokowane sim-lock na orange bootloader i to chyba wszystko co najważniejsze

jak by było po gwarancji... ale nie jest telefon ma tydzień a obawiam się że sie nie z powrotem zablokować bootloadera czy zmienić kernela gwarancja rzecz lipna jeżeli chodzi o smartfona

---------- Post dołączono o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Mała uwaga nie trzeba mieć odblookowanego bootloadera aby mieć rota, Framaroot działa bez tego..

Failed ;( ... Try another exploit if available (Error #7) <--- to z kazdej wesji Framaroot a ustawiam install superSu a nawet superuser exploit na gandalf i nic nie działa w sony xperia E c1505 kompilacji: 11.3.A.2.13 wersja systemu 4.1.1 więc lipa jak piszecie poradniki to działające proszę, no i pewnie tylko zostaje nam flashtool

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakac93

Program Cydia Impactor i zrotujesz każdą kompilację w SXE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stawiam ci piwo bracie !!

Metoda w 100% sprawdzona i bez potrzeby instalacji superuser'a. Aplikacje które potrzebują (chcą uzyskać prawa) root'a, otrzymują je automatycznie. Dlatego - mimo wszystko - sugeruję instalację superusera (ew. SuperSU) aby mieć kontrolę nad tym, które aplikacje uzyskują dostęp root.

Rootowanie jest banalnie proste, aczkolwiek na początek disclamer:

wszystko robisz na własne ryzyko, a ja nie odpowiadam za ew. uceglenie Twojego telefonu.

No to zaczynamy...

1) Upewnij się, że masz zainstalowane na PC sterowniki USB lub poszukaj w internecie adb drivers dla Twojego urządzenia,

2) Upewnij się, że w telefonie masz zaznaczone 'Debugowanie USB',

3) Wypakuj ściągnięte z mojego chomika -->Dj_Mazi <-- archiwum.

4) Podepnij telefon kablem USB do PC i uruchom Cydia Impactor - pamiętaj, że aplikacja nie wyświetli żadnego komunikatu o wykryciu telefonu czy coś takiego, po prostu pojawi się okno dialogowe aplikacji,

5) Teraz wszystko, co potrzebujesz, to kliknąć 'Start' - aplikacja 'wrzuci' supersu do system/xbin,

6) Odepnij telefon od PC.

W tym momencie Twoje urządzenie zostało zrootowane, ale superuser'a i busybox musisz zainstalować ręcznie z Google Play.

UWAGA !!!

ja zainstalowałem superuser i busybox

po instalacji su zepsuł się root !! i nie umiem go naprawić !!

Program Cydia Impactor i zrotujesz każdą kompilację w SXE
    Edytowane przez DjMazi_
    poprawki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak... sprawa załatwiona potraktowałem tela xperia z toolkit (nic nie dodając jak pojawi się lag odłaczamy tela) właczamy srs i klikamy unroot ;) a potem od nowa cydia impactor i moim zdaniem nic nie instalujemy dodatkowo czyli superuser czy jeszcze raz busybox bo po co... moim zdaniem bez superusera działa najlepiej ;) lecz trzeba nam uwarzać :P modyfikujemy na własne ryzyko kochani !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle że wszystkie tu zamieszczone porady Rotowania XPERI E na najnowszym sofcie 11.3.A.2.23 i tak nie działają .Próbowałęm wszystkich metod i nic z tego, moze wcześniejsze wersje się dało ale tej najnowszej nie można zrotowac. Program SRSRoot niby miał działac ale tez nic z tego.Jesli chodzi o sterowniki ADB to wszystko jest zainstalowane.Program niby rotuje ale na końcu napis rot failed. Mysle że bez odblokowanego botloadera trudno będzie cos z tym telefonem zrobić. Szkoda bo Orange ma tyle niepotrzebnych smieci które można by było usunąć bo sa nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi