Skocz do zawartości
wmk3

Re-lock BootLoader L9

Rekomendowane odpowiedzi

To nie ma prawa działać. Objaśnię jak to działa. Informacja o tym bl jest odblokowany jest trzymana na partycji na która nie jest flashowana podczas flashowania kdz (prawdopodbnie efs lub coś podobnego). Zauważcie, że jak sflashujecie kdz to informacja np. o imei zostaje. Tak samo jest z informacją o odblokowanym bl. Próbowałem popatrzeć w kod sprawdzania czy bl jest odblokowany, ale sytuacja nie jest tak prosta jak jest to w modelu 4x. U-boot jest flashowany podczas wgrywania kdz, natomiast x-boot nie jest flashowany (ale informacja na pewno nie jest w samym bootloaderze). Niestety nie mogę znaleźć partycji efs (lub podobnej) na tym telefonie. ICSowy bootloader, który za pomocą tego poradnika wgrywamy, nie posiada komunikatu o odblokowanym bootloaderze w trybie s/w upgrade (za czasów ics nie było można odblokować bl, więc nie był on potrzebny). Natomiast w JB dodali możliwość odblokowania bl, ale i też komunikaty o tym świadczące. Myślę, że objaśniłem sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to super fajny sposób na odratowanie telefonu po soft briku jak ktoś przy instalacji fastboot się rozpędzi i se kliknie o jedno "Y" za dużo:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi