Skocz do zawartości
jacoslav

Wydajnosc urzadzenia/androida, a dzialajace programy

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie od dlugiego czasu, dlaczego na telefonie typu samsung galaxy s, ktory ma 1ghz procesor, wydajna grafike i 340 mb ram, pliki pdf dzialja niesamowicie wolno, strone renderuje sie nawet 2-3 sekundy, szukanie slow TRWA, najgorzej jest z prezentacjami przerobionymi do pdf. Na komputerze z windowsem, na procesorze 600 mhz wszystko dzialalo pieknie natychmiast.

To oznacza, ze procesory w telefonach maja tak niesamowicie mala wydajnosc, czy moze oznacza to ze android jest bardzo zle zoptymalizowanym systemem, a moze to wina programow do otwierania pdf? ( we wszystkich dziala to tak wolno- mam na mysli zlozowe pdfy po 20-100 stron, najczesniej przerobionymi z powerpointa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mnie to ciekawi ale że spica to wiadomo ale żeby na SGSie tyle renderowało no to nie wiem. Pamietam że u siebie jeden PDF mi tak działał że jak się załadowała strona w documents2go to było elegancko a teraz ta sama strona np. przy zoomie i przesuwaniu ekranu doczytuje czcionki i obrazki czego nigdy więcej nie doświadczałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nie ma problemow z przegladaniem PDF , jaki masz soft ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bart-gsm, posiadam 2.2.1 ze speed mod. darky gingerbread edition.

Sprobuj przeszukac pdfa ktory ma 150 stron, albo jest wydrukiem powerpointa. szukanie trwa nawet 10 sekund, gdzie na komputerze ułamek sekundy- po prostu natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    U mnie nie ma problemow z przegladaniem PDF , jaki masz soft ?

to na 90% wina software, bo nawet na spicy pdfy chodzą ok

na przykład pdf z odpowiedziami z podrecznika od angielskiego, ładuje szybko na zoomie jak i bez, może przewijanie nie jest super płynne, ale szybkość renderu ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koala, przwijanie jako takie jest okej, ale szukanie- i renederowanie stron gdzie jest duzo obrazkow, nie jest plynne jest wrecz wolne. Na 4 sgsach sprawdzalem... po prostu albo za malo wydajny uklad, albo android jest slabo zoptymalizowany, albo nie ma dobrego programu do pdfa ( testowalem ich mase ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dybuk
    po prostu albo za malo wydajny uklad, albo android jest slabo zoptymalizowany, albo nie ma dobrego programu do pdfa ( testowalem ich mase ).

Pdfy z tekstów działają szybko i to nawet na dużo słabszym sprzęcie od SGS. Jeśli problem jest z "kobyłami" z obrazkami (innych u siebie nie używałem) to moim zdaniem jest to kwestia szybkości odczytu z karty...co z tego, że procek mocarny skoru nudzi się czekając na dane. A porownanie do PC(z pierwszego postu) IHMO po prostu to potwierdza-nawet dość archaiczne dyski twarde sa szybsze od kart SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba pamiętać, że platforma Android ma całkiem inne ograniczenia niż typowy system desktopowy (np. typowa aplikacja nie może zaalokować całej pamięci urządzenia). Problemem jest brak pamięci - czytnik PDF na desktopie renderuje do pamięci kilka (a nawet -naście lub -dziesiąt) stron (tworzy cache), co powoduje wrażenie płynności podczas przeglądania. Czytnik na platformie ograniczonej pamięcią nie ma takiego komortu i przy każdej zmianie strony lub nawet jej przewinięciu musi wyrenderować dane na nowo. Słabszy procesor także robi swoje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi