Skocz do zawartości
GleadePL

Zamiast recovery uruchamia się zielony ludzik z wykrzyknikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Posiadam LG Opitmus'a 2x (P990) i mam problem z programem GooManager i RomManagerem i wgl. o to chodzi gdy wybieram tam "Reboot Recorvery" to telefon się wyłącza no i się pokazuje logo firmowe i po chwili niespodzianka, pojawia się zielony ludzik z wykrzyknikiem. A jak chce zrobić Hard Reset to pisze S/W Upragde Please Wait, i mógłbym tak czekać wieczność i bym się nie doczekał. Ogólnie chodzi mi o wgranie nowego androida, od JellyBean 4.1. Za wszelką pomoc dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro możesz wejść do recovery to może zainstaluj jakiś system z jego poziomu. Piszesz ze chciałbyś JellyBeana 4.1 więc romy jakie są z tą wersją androida to albo MIUI v5 (LINK) albo CM 10.1 (tylko w nim jest Jelly Bean 4.2) (LINK). Pytanie tylko jaki masz obecnie system bo jak nie masz ICS'a oficjalnego tylko np. androida 2.3.4 to Ci się tak nie uda bo musisz mieć nowy bootloader, a on instaluje się bezposrednio z ICS'em.

//EDIT Sry źle przeczytałem myślałem, że napisałeś "Reboot system" także chyba zostaje Ci NVFlash z oryginalnym v10b do niego ROOT i recovery i dopiero instalacja innego ROMu, ale może ktoś inny ma lepszy pomysł.

Edytowane przez adam123adam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo zreinstalowsc recovery przez AIO?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możesz w AIO zmienić recovery ale na inne np. TWRP ;)

Co do andka 4.1 to osobiście używam i polecam Paranoid Android od tony'ego jest swietny i obsługuje stary i nowy bootloader (pobierasz na konkretną wersje)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, właśnie mam oficjalnego android w telefonie podajże ICS'a 4.1 (4.0.4), jeśli rozumiem "Recorvery" to przywracanie? Czy chodzi wam o CWM Recorvery? Sry jestem zielony w tym temacie jedynie co umiem robić to wgrywać romy do HTC HD2 a w moim tele jeszcze nigdy tego nie robiłem.

---------- Post dołączono o 06:32 ---------- Poprzedni post napisano o 06:28 ----------

Tu gdzie jest ten link: https://www.google.pl/search?q=nvflash&rlz=1C1CHMO_plPL547PL547&oq=nvflash&aqs=chrome.0.69i57j0l3j69i62l2.1637j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

to tam na dole jest filmik z YT o nazwie "Nvflash Asus Pad - YouTube" i właśnie to co jest na tym obrazku, pokazuje mi się po włączeniu tego CWM Recorvery. A może muszę oblokować bootloadera? A telefon jest zrootowany.

---------- Post dołączono o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

Robię taką samą kombinację na filmiku:

czyli Volume UP, Power, i Home, to pokazuje sie okienko i pisze:

Recorvery Mode

This mode is for data backup at service center. After removing and reattaching battery, press power key to reboot and keep using phone.

Edytowane przez GleadePL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby zainstalować recovery musisz mieć odblokowany bootloader.

Recovery to takie rzeczy jak ClockWorkMod (CWM) oraz TWRP (TeamWin Recovery Project)

Różne telefony różnie przechodzą do trybu recovery, dlatego nie sugeruj się podpowiedziami dotyczącymi SGS III, tylko prędzej LG Optimus O2X (odpowiednik w innych krajach)

Taki leżący robocik z wykrzyknikiem to błąd recovery + podczas instalacji RomManagerem nie miałeś roota i recovery nie zostało poprawnie wgrane.

Należy użyć AIO Toolkit'a, tam jest opcja:

8 - Replace Stock (locked) ICS BootLoader with the New un-locked one.

Wgra odblokowany Bootloader

3 - Root a Stock ROM (with NVFlash method).

Ta opcja pozwoli na wgranie odpowiedniego recovery, a potem na zrootowanie oficjalnego 4.0.4 (z SuperSU)

P.S. Obraz najnowszego TWRP pobierasz z tego miejsca: http://teamw.in/project/twrp2/65

lub dokładnie z tego miejsca http://techerrata.com/file/twrp2/p990/openrecovery-twrp-2.6.0.0-p990.img

To zapisujesz w folderze z AIO (\AIO Toolkit\ToolKitFiles\imgs) i podczas opcji 3. wybierasz ten plik ( openrecovery-twrp-2.6.0.0-p990.img )(UWAŻAJ ŻEBY NIE WYBRAĆ RECOVERY DLA GB)

Edytowane przez krzych53

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w pierwszym punkcie gdzie trzeba wyjąć baterie i trzymać Volume- i Volume+, to się pokazuje w komputerze "Niepowodzenie instalacji oprogramowania sterownika urządzenia"

APX- Nie można odnaleźć sterownika.

Kontroler Ethernet- Nie można odnaleźć sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba pod klawiszem x są sterowniki do nvflash czy coś takiego. Zainstaluj i puść jeszcze raz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sterowniki był pod klawiszem I, ok pierwszy punkt robię, a jak będe musiał włączyć CWM Recovery?

---------- Post dołączono o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Ok już wszystko wykonałem w ToolKit'cie co teraz mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Recovery uruchamiasz poprzez vol - i klawisz włączania. Po chwili włączy się recovery i tyle :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi