Skocz do zawartości
Peri Noid

Tethering Wifi - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptop, którego karta WiFi nie chce się łączyć z AP na kanale 1. Próbowane również na urządzeniach do tego dedykowanych. Widzi, ale nie łączy - zdarza się. Chcę temu laptopowi udostępniać internet ze smartfona z Androidem. Niestety, nie jest to takie proste, bo po włączeniu tetheringu AP wstaje i działa, ale telefon używa do tego właśnie kanału 1. I jest problem.

Czy jest jakaś możliwość zmiany tego kanału programowo? Może jakiś soft do włączania tetheringu inny od standardowych opcji w Ustawieniach? Żeby było jasne - nie ma opcji w "Zaawansowanych". Nie ma nawet takowych "Zaawansownych" w opcjach punktu dostępu/tetheringu. Telefon to Gigabyte GSmart G1342 na Androidzie 4.0.4. I jest bez roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

Jak zwykle nie sprawdzałem :D

Wireless Tether for Root Users https://play.google.com/store/apps/details?id=android.tether

WiFi Tether Router https://play.google.com/store/apps/details?id=net.snclab.wifitetherrouter

EDYTA: Muszę czytać ze zrozumieniem i do końca he. Niestety oba potrzebują roota. Może kolega pomyśli jednak o tym diabelskim narzędziu. Nie kasuję linków powyżej, jak raz komuś może się kiedyś przydać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ptum

Witajcie,

Ostatnio szukałem telefonu, i zdecydowałem się na Huawei Y300.

Działa jak marzenie, tylko z jednym ma problem - tethering wifi.

Niby robi hotspota, niby laptop go znajduje i łączy się z idealną siłą sygnału,

niby transmisja danych jest włączona (na tel działa net), to gdy odpalę przeglądarkę

na laptopie chwilę myśli, i wyskakuje że brak połączenia.

Edytowane przez paaulo
    zmieniłem temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich,

po aktualizacji softu w GT-I9300 do wersji 4.3 zauważyłem problem dotyczący tetheringu, który wcześniej nie występował, a korzystam z tego telefonu grubo ponad rok.

Jeżeli w trakcie udostępniania internetu zacznę rozmawiać przez telefon, to internet zanika na ten czas. Połączenie jest cały czas aktywne ale dopóki nie skończę rozmawiać nie otworze żadnej strony, nie odbiorę maila itd. Czy macie pomysł dlaczego tak się dzieje? U Was też coś takiego występuje? Może ktoś już poradził sobie z tym problemem.

Jest to dla mnie bardzo ważna kwestia, ponieważ używam udostępniania internetu do pracy. Teraz żeby udzielić komuś odpowiedzi muszę kończyć rozmowę i oddzwaniać, co czasami jest mało profesjonalne lub po prostu niestosowne.

Czy w Androidzie 4.3 jest możliwość "wyciągnięcia" włącznika tetheringu na pulpit? W wersji 2 z hakiem była taka możliwość, a teraz byłem zmuszony pobrać dodatkowy widget uruchamiający tethering.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, bo szukam rozwiązania od dłuższego czasu i znaleźć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

mam na dniach być w sytuacji, gdy źródłem Internetu dla laptopa (Linux, Fedora 16) będzie tylko Sony Xperia L (Android 4.2.2, ale prawdopodobnie dotyczy to tak samo podobnych urządzeń, stąd ten a nie inny dział, admini).

Dziś udało mi się testowo połączyć (IP) kartę WiFi w lapku i "hotspot" w telefonie.

Ale nie ruszyło, dopóki nie wyłączyłem firewalla ("Android firewall", rootowany). Potem lapek ładnie zassał adres i się pingował. Nie testowałem jeszcze dalej (przy uruchomionej transmisji 3G, bo nie jestem teraz w sieci natywnej).

Ponieważ cenię sobie rolę, którą pełni firewall i świadomie (lub prawie) dodaję zezwolenia, nie chciałbym z niego rezygnować, zwłaszcza, że może to "niechcący" zjeść "pakiet internetowy" operatora (Play).

Pytanie: jak znaleźć opcję Android Firewalla, którą należy włączyć, aby zezwolić na tetheting -> dostęp do netu przez WiFi POPRZEZ firewall? Bo przeglądanie opcji nie uczyniło mnie mądrzejszym :(.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi