Skocz do zawartości
seba84_2005

Downgrade z 1.72 i Androida 2.3 do 1.32 + ROOT 1.72.405.3 + Radio ROM

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero do mnie teraz dotarło że zrobiłeś mały błąd; najpierw odblokowujemy hboota poprzez misc_version (w twoim wypadku GingerBreak), a dopiero potem wrzucamy plik PD98IMG.zip na kartę pamięci (można poprzez adb) i włączamy fona w tryb bootlader by wgrał sobie RUU 1.32, a potem jak się zrobi downgrade robisz s-off (polecam do tego Ultimate Multi Tool lub Advanced Ace Hack Kit) zmieniasz CID na SuperCID i wgrywasz CWM i SuperUser czyli robisz roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak czyli chyba tak zrobilem ... po kolei :

1: Ściągamy plik Downgrade.zip -> Multiupload.nl - upload your files to multiple file hosting sites!

2: Ściągamy rom z numerkiem 1.32 (byle jaki aby miał początek 1.32 i WWE w postaci RUU, lub zip. Romy zamieszczał mike1986)

3: Wypakowujemy plik Downgrade.zip najlepiej na dysk C:

4: Z romu wyciągamy plik rom.zip - zmieniamy nazwę na PD98IMG.zip i kopiujemy go na kartę SD

Aby wyciągnąć plik rom.zip:

W start -> uruchom wpisujemy %TEMP% -> Enter i czyścimy cały syf jaki jest w tym folderze i nie zamykamy go.

Uruchamiamy plik z romu RUU o ile ściągnęliśmy w formacie .exe. Czekamy aż instalator się uruchomi i wypakuje pliki, ale nie klikamy dalej etc.

wracamy do folderu Temp i powinny ukazać się foldery o przykładowych nazwach: {3F95EB36-2FF1-461F-A5E4-D7663F7184FE}

W nich szukamy pliku rom.zip (musi być jeśli nie ma... źle szukacie) gdy juz znajdziemy plik kopiujemy go np. na pulpit i teraz możemy anulować instalator RUU.

5: Uruchamiamy wiersz poleceń np. ze startu wpisujemy cmd.

Przechodzimy do folderu Downgrade (uwaga żeby nie były foldery po wypakowaniu podwójnie Downgrade\Downgrade)

C:\Downgrade>

6.B. - Wersja dla telefonów z ROM'em 2.3.3

Podłączamy telefon z włączonym trybem debugowania USB - tylko ładowanie.

Wpisujemy kolejno komendy:

adb push misc_version /data/local/tmp

adb push GingerBreak /data/local/tmp

adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version

adb shell chmod 777 /data/local/tmp/GingerBreak

adb shell

./data/local/tmp/GingerBreak

teraz wpisujemy na koniec komendę:

cd /data/local/tmp

./misc_version -s 1.31.405.3

Powinien ukazać się w oknie napis:

--set_version set. VERSION will be changed to: 1.32.405.3

Patching and backing up partition 17..

7: Odpinamy telefon od kabla USB i wyłączamy.

8: Włączamy w trybie bootloadera (hold volume down + power)

9: Po wykryciu pliku z rom'em zatwierdzamy volume up i czekamy na zakończenie procesu flashowaniua.

10: Cieszymy się rom'em 1.32, na którym możemy przygotować fona żeby nie stracić roota na romie 1.72, bo jak wiadomo nie możemy zrootować go nie maja radio S-OFF (przynajmniej na razie)

Sposób działa w 100% testowałem na własnym fonie.

i to mi wyszlo ... czy myle cos ?

---------- Post dołączono o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

dobra przebrnalem i jest ok :)

ale teraz wiekszy problem, robiac to dalej wg Jak zrobić update do 1.72 bez utraty roota? nic trudnego

Wymagania:

AndroidSDK, Clockwork recovery 2.5.1.3, radio S-OFF i ENG S-OFF.

Instrukcja najłatwiejsza z możliwych jak można uzyskać S-OFF, SimUnlock, Super CID:

[TOOL][VIDEO] One click Radio S-OFF, SimUnlock (Easy Root Guide) - xda-developers

Mając Radio S-OFF po wgraniu radio.img nie stracimy roota i możemy wgrywać dowolne radio romy bez utraty root'a.

1: Ściągamy plik aktualizacji OTA specjalnie przygotowany:

http://dl.dropbox.com/u/8076202/OTA_...0y78jktpp2.zip

2: Po ściągnięciu zmieniamy nazwę na update.zip i wklejamy na kartę SD

3: Wchodzimy w tryb clockwork recovery i wybieramy apply update from sdcard.

5: Po zainstalowaniu mam telefon z softem 1.72.405.3, ale bez nowego kernelu dlatego nie będzie działało WiFi.

6: Ściągamy oryginalny kernel romy 1.72.405.3.

Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

wypakowujemy plik boot.img. Musimy umieścić go w folderze tools, który jest w bibliotekach androidSDK.

8:Uruchamiamy telefon w trybie bootloadera i włączamy fastboot mode (po uruchomieniu bootloadera - hold volume down + power) wchodzimy w fastboot przyciskiem power i podłączamy kabel USB. Napis FASTBOOT na czerwonym tle powinien się zmienić na: FASTBOOT USB.

9:W start uruchom wpisujemy cmd i enter. Otwiera się wiersz poleceń w którym musimy przejść do katalogu tools znajdującego się w bibliotekach androidSDK.

np: C:\androidSDK\tools>

10: Jeśli już uporaliśmy się z przebijaniem się przez katalogi wpisujemy w wierszu poleceń komendę:

fastboot flash boot boot.img

np: C:\androidSDK\tools>fastboot flash boot boot.img i potwierdzamy enterem.

czekamy chwilkę aż procedura się zakończy, wpisujemy exit i resetujemy fona.

Przywracanie SuperUser:

1: Kiedy już się uruchomi telefon po wgraniu boot.img odinstalowujemy visionary i superuser.

2: Ściągamy pliki: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

3: Wszystkie wypakowujemy do głównego katalogu karty SD bez folderów etc.

4: Wchodzimy w clockwork recovery i w sekcji mount and stores wybieramy kolejno

mount /sytem

mount /sdcard

Podpinamy kabel USB

5: W wierszu poleceń ponownie przechodzimy do katalogu tools z bibliotek androidSDK

6: Wpisujemy kolejno po np: C:\androidSDK\tools>

(zwracać szczególną uwagę na spacje)

adb shell

# cp /sdcard/su /system/bin/

# cp /sdcard/Superuser.apk /system/app/

# ln -s /system/bin/su /system/xbin/su

# chmod 06555 /system/bin/su

# exit

Na koniec w clockwork recovery:

unmount /sytem

unmount /sdcard

Restart fona.

7: Ściągamy z marketu biblioteki BusyBox.

Możemy na koniec wgrać najnowszy radio rom z romu 1.72.405.3 R2 -:

1: Zasysamy: MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

2: Wypakowujemy plik radio.img do folderu tools tam gdzie zwykle, gdzie? No jak to gdzie... androidSDK.

3: Znowu uruchamiamy telefon w trybie FASTBOOT USB

4: Odpalamy wiersz polecań (cmd) i przechodzimy do tools.

5: Wpisujemy komendę do flashowania radia i potwierdzamy enterem.

fastboot flash radio radio.img

np: C:\androidSDK\tools>fastboot flash radio radio.img

6: Kiedy procedura dobiegnie końca wpisujemyn exit, albo perfidnie wciskamy X i resetujemy fona.

Po tych zabiegach mamy zrootowany firmware 1.72.405.3. Prawda że to banalnie łatwe?

Pamiętajcie, że grzebiecie na własne życzenie i w przypadku spartolenia czegoś nie miejcie pretensji. Możecie je mieć jedynie do siebie, bo najwyraźniej nie czytacie uważnie, albo wpisujecie błędnie polecenia zawarte w solucji.

wszystkie linki wygasły ... mogę nowe mirrory ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego napisałem; robisz s-off - polecam do tego Ultimate Multi Tool lub Advanced Ace Hack Kit

Tu masz instrukcję jak to zrobić łącznie z plikami;

Przeczytaj wszystko UWAŻNIE łącznie z komentarzami.

Edytowane przez Meler
    usuniecie reklamy konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post-219644-14255728609696_thumb.jpg

pierwszy raz aahk wywalilo blad, wzialem ponownie i to samo ... foto wyzej ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego wynika że musisz zrobić goldcard ze swojej karty pamięci.

No i przed każdym następnym odpaleniem AAHK musisz odłączyć fona od kompa, i wyłączyć w menadżerze zadań na kompie proces adb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    remix7

Witam,

Możesz wrzucić te roomy których użyłeś?:> i napiać jak i gdzie wrzucić te pliki żeby to zadziałał bo przeszedłem tą samą drogę co Ty i stoję w kropce...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PabloF

Witam, panowie mam problem.. Robie różnymi metodami aahk, ultimate multi tool, czy ta metoda z poradnika.. wszystko na nic.

Wersja to 3.12.405.2

Nie mogę nawet odblokować hbota z htcdev bo sypie błędem

... INFO[ERR] Command error !!!

OKAY [ 0.007s]

finished. total time: 0.008s

Jeśli daje metodą z poradnika pkt. 6B to mam zamiast # - $ wiem to oznacza ze mam branda - wydaje mi się że nie.

Dodam że metoda z "GingerBreak' mi nic nie daje - tzn nie wyświeta się ani # ani $

Metoda z Fre3vo wyświetla $.

Nic dalej nie mogę zrobić.

poradzimy coś wspólnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem wielu, różnych metod downgrade z 3.12.405.1, łącznie z opisaną w tym wątku, jednak dopiero metoda z tego linku przyniosła efekty (pominąłem tworzenie goldcard).

I po zakończeniu wgrałem paczkę z trzeciej linijki pierwszego posta, potem Gingerbreak (Visionary się zawieszał), potem to i śmiga wszystko.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez pindzio1110

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja walczę już drugi miesiąc i nic dwa kompy trzy systemy win8 ,7 ,Xp.Nic nie pomaga.

Edytowane przez czysty76
    bez brzydkich słów proszę !!! poprawki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po pierwsze na 3.12.405.1 nie zrobicie downgradeu bo telefon jest specjanie przygotowany z Gignerbeard.

Druga sprawa nie przeczyta wam roota bo HTC dopracowało szczegóły by nikt nie sciągnał zabezpieczeń roota. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi