Skocz do zawartości
seba84_2005

Downgrade z 1.72 i Androida 2.3 do 1.32 + ROOT 1.72.405.3 + Radio ROM

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowałem nowe htc sync odrazu zainstalowało mi sterowniki i adobe air lecz nadal pojawia sie error: device not found

@Edit

jak wchodze w menedżer urządzeń to mam inne urządzenia i tam adb jak klikam na adb to pisze : "Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)

Nie został wybrany sterownik dla zestawu lub elementu informacji o urządzeniu.

Aby znaleźć sterownik dla tego urządzenia, kliknij opcję Aktualizuj sterownik."

Wskaż sterowniki z folderu androidSDK i sprawdź, czy znajdzie.

http://developer.android.com/sdk/win-usb.html

[email protected] musisz zrobić goldcarda.

http://android.modaco.com/content/general-discussion/305672/creating-a-goldcard/

Jeśli nadal po zrobieniu goldcard będzie wywalał CID sprawdź to:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10438936&postcount=131

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a mnie wyskakuje:

adb server is out of date. killing...

ADB server didn't ACK

* failed to start daemon *

error:t

mam to samo jak się z tym uporałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłączcie firewalla jeśli macie jakiegoś + antywiry etc... ADB server pracuje na porcie 5037 ma być puszczony do netu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nemec
    Cytat:

Napisał nemec

a mnie wyskakuje:

adb server is out of date. killing...

ADB server didn't ACK

* failed to start daemon *

error:t

mam to samo jak się z tym uporałeś?

Po uruchomieniu SDK Manager w Available Packages zaznaczylem dodatkowo Android Repository i Third party Add on, reset kompa i ruszylo.

Niestety pozniej po restarcie fona wyskoczylo CID Incorrect

Uporalem sie ze zmiana softa w inny sposob.

Na starej karcie SD zrobilem GoldCard, wgralem tam jakis soft 1.32.405.6 pobrany z xda developers. Restart fona i downgrade przebieglo pomyslnie.

Wiec w zwiazku z tym czy jest sens na kombinowanie z komendami adb itd...???

Nie latwiej na GoldCard wrzucic soft i juz....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Goldcard działa tylko jak masz cid locka założonego przez operatora i on Ci zezwoli na flasha u reszty jeśli mają cid HTC_01 nie przejdzie nawet z goldcardem. Jakby to było takie łatwe, to wracało by się na stary rom już tego samego dnia po wydaniu updejtu do 1.72 a nie ponad tydzień czasu magicy dziergali jak zdobić downgrade.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2: Ściągamy rom z numerkiem 1.32 (byle jaki aby miał początek 1.32 i WWE w postaci RUU, lub zip. Romy zamieszczał mike1986)

3: Wypakowujemy plik Downgrade.zip najlepiej na dysk C:

4: Z romu wyciągamy plik rom.zip - zmieniamy nazwę na PD98IMG.zip i kopiujemy go na kartę SD

Aby wyciągnąć plik rom.zip:

W start -> uruchom wpisujemy %TEMP% -> Enter i czyścimy cały syf jaki jest w tym folderze i nie zamykamy go.

Uruchamiamy plik z romu RUU o ile ściągnęliśmy w formacie .exe. Czekamy aż instalator się uruchomi i wypakuje pliki, ale nie klikamy dalej etc.

wracamy do folderu Temp i powinny ukazać się foldery o przykładowych nazwach: {3F95EB36-2FF1-461F-A5E4-D7663F7184FE}

W nich szukamy pliku rom.zip (musi być jeśli nie ma... źle szukacie) gdy juz znajdziemy plik kopiujemy go np. na pulpit i teraz możemy anulować instalator RUU.

Rom zassalem:

1.32 PD98IMG.zip ROM od Jkoljo z XDA

pytanie jak wyciagnac z tego rom.zip, chyba ze wystarczy ze ten plik podrzuce.

dodatkowo czy bede musial przejsc przez Goldcarda i formatke na karte rzucic ? DHD z Play'a

pytania moze laickie, ale dopiero sie ucze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nemec

Tak jak kolega post wyzej napisal. Na telefonie zablokowanym przez operatora trzeba to zrobic GoldCardem. Jezeli masz sciagniety PD98IMG w formacie zip to wystarczy to wrzucic na gotowa karta i zarzucic restart z volume down.

Przynajmniej u mnie tak poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, próbowałem wgrac nowe radio lecz mam problem - po wpisaniu fastboot radio radio.img czy jak to leciało wyskakuje komunikat '' nie mozna uruchoc programu, poniewaz na kompie nie znaleziono Adbwinapi.dll sporoboj ponownie zainstalowac program by naprawic problem''

Z czym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam, próbowałem wgrac nowe radio lecz mam problem - po wpisaniu fastboot radio radio.img czy jak to leciało wyskakuje komunikat '' nie mozna uruchoc programu, poniewaz na kompie nie znaleziono Adbwinapi.dll sporoboj ponownie zainstalowac program by naprawic problem''

Z czym jest problem?

w tym ze nie ma w tym folderze w ktorym jest fastboot tegoz pliku dll :P On jest zapewne (wg nowego sdk w platform-tools) poprostu skopiuj sobie pliki z platform-tools do tools i wtedy uzywaj fastboota. Oczywiście skopiuj z głową nie nadpisuj zadnego tylko pokopiuj te ktorych nie ma w tools a są w platform-tools.

A tak w ogole to sciagnij sobie załącznik z 1 posta tego tematu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=896597 i w ogole zapoznaj się z tym tematem ;) Tam są wszystkie potrzebne pliczki do flasha radia :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CFR

Wszystko wykonuje zgodnie z pierwszym postem, niestety w momencie gdy telefon ma sie flashowac pojawia sie kilka linijek pomaranczowego tekstu (przez sekunde, nie wiecej) i tyle.

Podczas flashowania widac jakis pasek postepu, napisy itp? Nastepnie nalezy wykonac ktora opcje, bo jest ich kilka w bootmenu?

Oczywiscie telefon ma soft ostatni a nie ten, ktory probuje mu wrzucic :/

BTW zrobie fotke tych kilku (po procedurze) linijek ...

PS. Robilem to z GoldCard jak i ze standardowa karta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi