Skocz do zawartości
seba84_2005

Downgrade z 1.72 i Androida 2.3 do 1.32 + ROOT 1.72.405.3 + Radio ROM

Rekomendowane odpowiedzi

adek23

Cześć.

Mam Desire HD zbrandowane Orangem z softem 1.84.75.2.

Zrobiłem wszystko wg. instrukcji (zrobiłem GoldCard, odpaliłem psneuter i wrzuciłem na kartę PD98IMG.ZIP - to wszystko poszło bez problemu).

Jednak po restarcie i VOL DOWN pokazuje mi się menu i niestety wbrew wszystkim tutorialom telefon sam nie wykrywa że na karcie znajduje się nowy ROM, jest tylko menu (FASTBOOT, RECOVERY, FACTORY RESET, SIMLOCK, IMAGE CRC) i nic więcej się nie dzieje.

Mam wybrać jakąś opcję, czy może coś źle zrobiłem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Neovo

Bo tel nie wykryje sam nowego Romu musisz mu zaaplikować go przez Recorvery uprzednio robiąc Full-Wipe.

Ale to nie teraz, odpal normalnie Telefon, sprawdź czy zrobiło ci sie Downgrade i zobacz jaki masz numer kompilacji, oprogramowania, etc, jeżeli masz zaczynający się od 1.32 to musisz zrobić następnie wszystko co jest w tym temacie: http://forum.android.com.pl/f224/modowanie-htc-desire-hd-dla-poczae-tkujae-cych-45449/, jeżeli nie masz 1.32 to downgrade ci nie wyszło i musisz je zrobić poprawnie, dopiero jak będziesz miał 1.32 będziesz mógł zrobić s-off roota etc i wrzucić nowy Rom tak jak pisze w pierwszym zdaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

@up

Jak nie wykryje jak wykryje? Wystarczy rom zapisać pod nazwą PD98IMG.zip i przy wchodzeniu do Bootloadera powinno wykryć.

No ale kolega wyżej pisze, że nie wykrywa, więc Twoje rady są trafne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Neovo
    @up

Jak nie wykryje jak wykryje? Wystarczy rom zapisać pod nazwą PD98IMG.zip i przy wchodzeniu do Bootloadera powinno wykryć.

No ale kolega wyżej pisze, że nie wykrywa, więc Twoje rady są trafne.

Ech, myślałem ze on już jest po procedurze downgrade :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek23

Tak, jeszcze jestem przed downgradem.

Ale sprawdziłem ze zwykłą kartą (nie przerobioną na "złotą") i na takiej karcie wykrywa ROM ale z oczywistych względów nie idzie dalej. Z tego wynika że chyba coś źle zrobiłem "pozłacaniem" karty i bootloader jej nie widzi).

PS: przed chwilą sprawdziłem: tę kartę na której nie działało wcześniej, teraz sformatowałem i wrzuciłem ROM. I bootloader nadal go nie widzi - czy to możliwe że karta się nie nadaje (2GB) czy też to moje nieudolne "pozłacanie" ją "popsuło"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

No ale w pierwszym poście jest opisana inna metoda, nie działa tylko trzeba gold carda ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek23

Tak, to prawda - teraz wychodzi że to jednak wina goldcarda, wcześniej myślałem że może coś innego. Czyli nie ten wątek co trzeba...

---------- Post dołączono o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Ok, problem rozwiązany - wziąłem inną kartę SD i poszło bez problemu - w sumie dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ReDi

A w jaki sposób przeprowadzić operację downgrade przy Gingerbread?

W artykule na stronie głównej android.com.pl było info o łatwym rootowaniu przy pomocy gingerbreake'a, ale u mnie nie działa :(.

- przy próbie wgrania 1.32 mam komunikat: "Main Vesion is older! Update Fai!"

- przy próbie przeprowadzenia procedury opisanej w pierwszym poście mam błąd "Failed to set prot mask (Inappropriate ioctl for device)" Pewnie trzeba inna wersję psneuter...

- przy próbie użycia gingerbreake'a: "Not sure what happened here. Either the exploit failed or the reboot failed. Please reboot manually and see if you have SuperUser" Oczywiście go NIE mam :( Pewnie dlatego że nie mam S- Off

Da się coś zrobić? (oprócz czekania na cud:) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się zrobić. Uruchom Gingerbreak, jak wyświetli komunikat błędu to sprawdź czy Superuser jest zainstalowany na telefonie. Jeśli jest to:

adb push misc_version /data/local/tmp

adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version

adb shell

su

i sprawdź czy masz uprawnienia roota.

Jeśli zadziałało to rób dalej wg. procedury downgrade.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ReDi

Niestety- po komunikacie z błędem nie jestem w stanie uruchomić terminala, a po restarcie wywołanie su powoduje wyświetlenie komunikatu "permission denied" :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi