Skocz do zawartości
seba84_2005

Downgrade z 1.72 i Androida 2.3 do 1.32 + ROOT 1.72.405.3 + Radio ROM

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj na innej karcie sd, bądź sformatuj tą którą używasz pod windows, pełny format nie szybki.

I po tym wszystkim sprobuj jeszcze raz, nie restartuj telefonu po komunikacie błędu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ReDi
    Napisano (edytowane)

Próbowałem już na kilku kartach i wszędzie to samo:

- po odpaleniu ginderbreake'a trzykrotny komunikat "Można bezpiecznie usunąć kartę SD"

- karta jest odmontowywana z systemu

- pojawia się komunikat o błędzie

- pojawia się ikona SuperUser (po jej odpaleniu mam komunikat "su is up to date", ale nie zawsze da się ją odpalić)

- nie mogę odpalić żadnek aplikacji ponieważ zaraz otrzymuję komunikat o jej niespodziewanym zamknięciu

- przy postępowaniu wg opisanej przez Ciebie procedury mam komunikat (su) "permission denied" :(

Masakra :/

Edytowane przez ReDi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Procedura napewno działa, wypróbowałem na swoim telefonie. Ale zadziałała po którejś kolejnej próbie, więc nie odpuszczaj.

Po wpisaniu "su" w terminalu trzeba jeszcze zatwiedzić w telefonie (wyświetli się komunikat aplikacji Superuser)

Na XDA jest już zaktualizowany post o downgrade, poczytaj jeszcze tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ReDi

tylko że u mnie wciąż mam $ zamiast #

---------- Post dołączono o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

hura! Zadziałało! Pierwszy raz cieszę się downgrade'u zamiast z upgrade'u :) Trwało to dwa dni, ale wreszcie stał się cud i Twoje wskazówki plus lektura forum xda developers no i trochę mojej wytrwałości spowodowały, że się udało :) Jedyne co zrobiłem nieco inaczej, to wyszedłem do Home Screen i tam czekał na mnie komunikat o chęci dostępu do SU :) Nie wiem czemu akurat teraz się udało, gdyż procedura za każdym razem wyglądała podobnie. Ni mniej jednak- jeśli ktoś podupada na duchu- niech się nie poddaje- a na pewno się uda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze że nie tylko u mnie to zadzaiałało.

Można by zaktualizować pierwszy post i dodać procedurę dla romów 2.3.3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ReDi

Teraz do pełni szczęścia brakuje mi pełnego roota po upgrade. Przebrnąłem przez pierwszy post do samego końca i niby wszystko jest i niby działa, ale jak próbuję zrobić cokolwiek co wymaga roota, to aplikacja Superuser się uruchamia i pyta o dostęp, a następnie się wysypuje. Jakieś pomysły co zrobiłem źle?

---------- Post dołączono o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

hehe- już wiem- wystarczyło odznaczyć "zapamiętaj" w SuperUser i już jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po downgrade, roota za pomocą Visionary robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ReDi

tak, za pomocą najnowszego Visionary (całym zdaniem, żeby odpowiedź miała więcej niż 10 znaków:) )

Teraz zastanawiam się jak zrobić upgrade co Gingerbread'a, żeby dalej mieć roota :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

@up

Jak raz zrootujesz i zrobisz S-OFF to wgrywając custom romy zawsze będziesz miał roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Część użytkowników nie jest zadowolona z ostatniej oficjalnej aktualizacji. Zamieszczam link do tematu na xda w którym opisany jest sposób na downgrade z [email protected] do [email protected] poprzez uzyskanie tymczasowego roota:

[GUIDE] How to downgrade 1.7x/1.8x/2.x to 1.32.405.6 - xda-developers

Wymagane są:

Póki co działa u większości użytkowników, aczkolwiek u niektórych dopiero za 20-tym razem. Działa na zasadzie ataku na system. Autorzy zalecają zrobienie backupu danych przed użyciem.

Mam nadzieję, że komuś pomogłem, a przynajmniej zaoszczędziłem szukania.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi