Skocz do zawartości
SzymonJ

Alcatel One Touch Star 6010X/6010D. Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Większy Alcatel ma już podobny temat, więc stwierdziłem, że założę podobny dla Star'a.

Telefon ten pojawił się w całkiem dobrej cenie u operatora z fioletowym logiem. Ja sam skusiłem się na ten model, a podejrzewam, że więcej osób wybierze akurat ten telefon.

Do rzeczy:

Urzekł mnie wyświetlacz - wyrazistość AMOLEDa jest jak dla mnie idealna.

Producent wrzucił swoją, dość ciekawą nakładkę - mnie przypadła do gustu kolorystyka i ekran blokowania. Na minus - ikony aplikacji.

Martwi mnie natomiast czas pracy na baterii. Zależnie od intensywności użytkowania jest to 5-10 godzin. Co prawda po każdym ładowaniu czas pracy subiektywnie się zwiększa, jednak nie ma co się łudzić - 2 dni nie wytrzyma :/

Interesującą funkcją jest seria zdjęć oraz wykorzystanie przycisków głośności jako spustu migawki.

Ciekawe, czy Alcatel pokusi się o aktualizacje do 4.3 i dalej ;)

Zachęcam posiadaczy do dzielenia się doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Ciekawe, że Alcatel, znany mi głównie z telefonów low-end wsadził do niego AMOLEDA! Jestem tym faktem pozytywnie zaskoczony. Wygląd też ok, no i cena jak najbardziej w porządku.

Zastanawia mnie tylko układ graficzny zastosowany w telefonie. Gdzieś wyczytałem, że jest to Adreno 203. Czy ktoś wie na jakim miejscu znajduje się względem Adreno 205 czy SGX 530?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem to GPU w tym telefonie jest SGX531 ( głowy nie daje ). Dla mnie największą wadą tego Alcatela jest 512mb pamięci ram. Aż się prosiło o zastosowanie 1Gb...

Wysłane poprzez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Możliwe, że tak jest. Tym bardziej, że nigdzie nie znalazłem klarownej informacji na ten temat. Być może idol i star posiadają ten sam SoC...

Drogi Szymonie,

może potraktujesz Stara AnTuTu? Mógłbyś podać wynik liczbowy, ale także Model GPU (zakładka informacje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oba ( Star & Idol ) mają MTK6577 2x1GHz więc GPU zapewne takie samo.

Wysłane poprzez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę bardzo :-)

W Antutu uzyskał 6953 punkty. GPU to PowerVR SGX 531.

Faktycznie, było by miło z 1gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx

Używam Star-a, z 3m-ce i kilka rzeczy jest w nim denerwujących, chyba że to ogólne problemy Androida, wcześniej używałem Symbiana. Oto one:

1. Przegrzwanie się baterii podczas ładowania przez ładowarkę samochodową w czasie używania navigacji (co jakiś czas, trzeba wyjmować z ładowania)

2. Sam zmienia dźwięki powiadomień z ustawionych z karty, na systemowe.

3. Nie widzi kontaktów z karty sim, pomaga restart tel. Trzeba kopiować kontakty do pamięci tel. ale przy wyborze kontaktu, pokazuje zdublowane, czyli z karty i telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, gdyby ktoś ze szczęśliwych posiadaczy star'a miał namiary gdzie kupić baterię do niego będę wdzięczna za info :) jestem w trakcie poszukiwań. Smartfon bardzo dziarski, zadowolona z zakupu jestem, tylko ta bateria :dontgetit:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście przestałem narzekać na baterię. Rozsądnie użytkowany telefon wytrzymuje spokojnie 24h, a mój rekord to prawie 48h :-) trochę szkoda, że jest do niego tak niewiele pożądanych akcesoriów typu folia czy obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam dwa takie telefony, jeden 6010D kupiony prywatnie i drugi 6010X (jedna karta) wzięty u fioletowego operatora. Ten na 1 kartę wydaje się być odrobinę lżejszy lub to tylko takie wrażenie :). Różnic dużych nie zauważyłem, lekko zmieniona kolorystyka, brak opcji związanych z drugą kartą. No i ostatnio była aktualizacja systemu do 6010D, a w 6010X się nie pojawiła, ale nadal jest to Andek 4.1.

Bateria w telefonie używanym tylko do dzwonienia/odbierania trzyma mi tydzień - oczywiście w tle nie działają żadne programy, które by baterię zżerały. Przy normalnym używaniu ok. 1-2 dni. Oczywiście jak włączę filmy, gps, gry i wifi to wytrzyma góra parę godzin, no ale to chyba większość telefonów tak ma :). Bateria wyrobiła się z czasem, bo na początku potrafiła się grzać w samochodzie przy włączonej nawigacji, a teraz tego nie robi i trzyma też jakby dłużej.

Czego mi osobiście brakuje do ideału pod względem cena/jakość:

- ulepszonego dual simowania: dual active + dzwonki per karta,

- dodatkowego 512 MB RAM - w większości przypadków tego braku się nie odczuwa, ale są aplikacje, które jednak są pamięciożerne (np. Automapa, Ingress),

- łatwo dostępnych akcesoriów (pokrowiec/futerał, druga bateria, itp.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi