Skocz do zawartości
SzymonJ

Alcatel One Touch Star 6010X/6010D. Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm jaśniej troszkę?

Aktualizacja po przez alcatel upgrade ??

Jeżeli tak to dochodzi do 50% i po tym czasie baaaaaaardzo wolno idzie.Pierwszy raz około 2godziny.

Trzeba czekać. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę oddać telefon na gwarancję (problem karty SD - mocniejsze dotknięcie obudowy powoduje rozłączanie itp.). W związku z tym muszę przywrócić oryginalny bootloader. Jak to zrobić? Teraz mam TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem z ramem - low memory. Co moge zrobić by sie tego pozbyć. Nie moge juz nawet otworzyć strony bo od razu zamyka z komunikatem low memory. Proszę o podpowiedzi jestem fioletowa w tym temacie ;-) Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszecie tu o upgrade softu przez program alcatela, trwa to długo i w moim przypadku skończyło się uwaleniem telefonu, pojechał do serwisu i zrobili ekspertyzę. Uszkodzenie mechaniczne wewnątrz telefonu, nie powstałe z winy użytkownika, no i wymiana. Z tego co poszukałem w necie ponoć nie wytrzymuje płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak testował ktoś tego lollipop? Ja już robiłem aktualizację alcatel upgrade i nadal STRASZNIE muli ten telefon, nie wiem czy to normalne czy może na gwarancji go oddawać. Praktycznie nie da się go używać bo można się tylko zdenerwować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczar

Mam epicko duży problem....

W telefonie zostało mi tylko CWM REcovery. Nie mogę wgrać stock romu do mojego 6010X ani przez MTK Droid/SPFlash Tool, bo żaden komp ni ogarnia sterowników(MTK droid nie widzi telefonu), ani przez apkę Aclatela One Touch Upgrade S - po 8 godzinacha przy ponad 70% wyskakuje krótki komunikat w stylu "not found" .

Potrzebuje zatem flashowalnego zipa ze stock ROM-em lub czymkolwiek innym. Mam stock ROM ale flashowalny przez SP Flash Tool (próbowałem go przerobić w android kitchen i udałoby się gdyby nie to, że poległem na tworzeniu pliku edify_defs na podstawie fstab.mtk6577)

Próbowałem tez konwersji wg tej instrukcji: http://theandrotalk.blogspot.com/2015/03/how-to-collect-flashable-rom-of-stock.html

ale tu potrzeba META_INF - (META_INF wzięte z ROMU Lewa dla 6010D instaluje stockowy rom przez CWM ale nie wstaje).

Wnisek końcowy:

potrzebuje kogos kto:

1. prześle mi flashowalny zip ze stockromem

albo

2. META_INF dla stock romu

albo

3. przygotuje plik dla android kitchen z punktami montażu

P.S. LEWA OS 5 dla 6010D uruchamia się, łapie zasięg itd, ale nie da się dzwonić:/

P.S.2. czy starsza wersja one touch upgrade S może coś zmienić? Korzystam z 2.8.0...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, ma ktoś może link do oryginalnego romu? Mój się posypał i nie pokazuje żadnych powiadmień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

czy ktoś orientuje się, czy do 6010X pasuje może digitizer od jakiegoś innego modelu? Szukając konkretnie do 6010X bardzo ciężko coś znaleźć, a jeżeli już, to ceny są kosmiczne :/

Z góry dziękuję za informację. pozdrawiam.

Edytowane przez nyquist

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi