Skocz do zawartości
SzymonJ

Alcatel One Touch Star 6010X/6010D. Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam 2 problemy. często tak jak [email protected] muszę wkładać i wyciągać SD żeby czytało.

Ale gorszym problemem jest muzyka. Co chwilę stopuje odtwarzanie piosenki i trzeba dawać play.

Jakaś rada na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe że aplikacja odtwarzacza jest zamykana z powodu braku pamięci RAM. Masz może zainstalowane aplikacje działające w tle, takie jak facebook, whatsapp czy messenger?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam dokładnie taki sam problem , co chwila zamyka odtwarzacz, i mam jeszcze jeden problem , mianowicie w niektórych gierkach zwiesza mi muzykę ( nie dźwięki bo one działają normalnie ) np. NFS: Mostwaned, Rayman Jungle Run

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Polecam ofertę w Avansie, do 19.03. Alcatel 6010D Srebrny jest za 499zł :)

To jest mój pierwszy smartfon i jestem zadowolona. Zwłaszcza w tej cenie :)

Dodają starter Virgin Mobile (choć mnie to wszystko dwa, dual sim kupiłam ze względu na Aero2)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma ktoś może informacji czy 6010 jak i inne modele dostaną kiedyś jakąkolwiek aktualizacje? Trochę stary jest już ten 4.1, a bardzo boli mnie to, że nie ma na niego żadnych nieoficjalnych romów :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Boli , niby CWM & TWRP Recovery jest ale nie ma co nimi wgrywać , a co do oficjalnej aktualizacji to nie ma co liczyć że takie będą, bo alcatel po prostu wydaje nowe telefony z nowym andro a nie aktualizacje stare

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to trochę lipa :/

Pomimo, że telefon posiadam tylko pół roku to chyba czas się przesiąść na S2/S3 :/

Jak myślicie - dałoby radę zainstalować jakiś theme chooser na tego alcatela?

Edytowane przez Sphinxxx
    2 posty z rzędu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie problemów z kartą SD w tym telefonie.

Mam swój telefon od prawie roku i do tej pory wszystko było bez zarzutu, ale od kilkunastu dni zaczął świrować, zawieszać aplikacje, a nawet sam się restartować. Po restarcie bardzo często zgłaszał problem z dostępem do karty SD (czyt. "karta sd jest uszkodzona"). Pomagał zazwyczaj kolejny restart. Wyciąganie i wsadzanie powrotne karty uspokajało temat na 1-2 dni.

Wyjąłem tę kartę i podpiałęm do komputera, aby zgrać dane - ku mojemu zaskoczeniu zaczęło sypać błędami odczytu. Wydało mi się to dosyć dziwne, bo te same pliki parę minut temu bez problemu otwierałem na telefonie, np. nagrane filmy. Na innym komputerze to samo...

Spróbowałem zatem zmniejszyć prędkość kopiowania z karty i... voilà! Przy ustawieniu na sztywno max prędkości odczytu do 1 MB/s udało mi się zgrać każdy bajt z karty bez ani jednego błędu. Przekopiowałem dane na inną (nową) kartę i od tej pory telefon śmiga tak jak śmigał wcześniej.

Mój wniosek: te problemy z kartą zgłaszane przez telefon to jednak mogą faktycznie być problemy z kartą, a nie ze slotem czy telefonem jako takim. Nawet jeśli odczytuje pliki poprawnie to może być tak jak u mnie, że karta nie wydala przy większym obciążeniu po prostu. A to oznacza, że nie jest do końca sprawna i prędzej czy później telefon natrafi na problem, a jak to się stanie to reaguje po swojemu, czyli błędami i restartami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

panowie mam problem , włączyłem sobie pakiet mobilny w telefonie by korzystać z zakupionego pakietu, a tu nic internet nie działa, najdziwniejsze że w galaxy mini działa bez problemu ( siec T-mobile), ktoś wie co jest grane ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sad

Ściągnąłeś profil konfiguracyjny ze strony operatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi