Skocz do zawartości
SzymonJ

Alcatel One Touch Star 6010X/6010D. Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

ZTCW 6010D jest na dwie karty micro sim. A na jaką kartę sim jest 6010X - mini (aktualnie standardową), czy micro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6010X chodzi na micro SIM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktoś już może instalował jakieś gry ? :) ja ze swojego doświadczenia mogę się podzielić tym że Asphalt7 hula. Gorzej że GTA nie jest kompatybilne

---------- Post dołączono o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

zostawie tu dla zainteresowanych :) jedna z nielicznych polskich recenzji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę dziwnie niespójna ta recka, chwalony jest np. głośnik, a w podsumowaniu (na stronie z której ta recka pochodzi) jako minus jest wymieniony właśnie głośnik :D.

Autor zwraca też uwagę na mało precyzyjny ekran i jako przykład podaje, że przy przewijaniu listy aplikacji któraś mu się włączyła... no ludzie :D. Ekran jest BARDZO precyzyjny, zarówno w single jak i multitouch, testowalem go palcem i rysikiem. Czasem jest nawet zbyt czuły, ale to osobna kwestia i nie ma wiele wspólnego z precyzją.

Zgodzę się natomiast z problemem z wydajnością, tzn. dla kogoś kto nie gra w gry 3D to nie ma żadnego znaczenia, ale jeśli ktoś gra to może zauważyć jakąś tam różnicę. W codziennym użytkowaniu bardziej jednak przeszkadza brak dodatkowych 256/512MB RAM niż troszkę mniej wydajny procesor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piaer

Mam już ten telefon i jest bardzo fajny. Jednak jak zwykle po prostu nie lubie brandowanych softów. Czy ktoś ma namiary na stockowy? Jak w ogóle wygląda sprawa wgrywania i bootloadera...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fiero

Mam Alcatela od miesiąca i jestem zadowolony, zrobiłem szybkie porównanie z SGSA brata i jeśli chodzi o szybkość działania, aparat to lepszy jest Star :). Trzy rzeczy mnie niestety wkurzają. Pierwsza to sam system Android, jest naprawdę ułomny i ratuje go jedynie liczba aplikacji. Druga rzecz to po jakimś czasie telefon nie widzi kontaktów na karcie sim. Można je skopiować do telefonu ale to tylko obejście problemu. No i na koniec to mam problem z czujnikiem zbliżeniowym. Po rozmowie kiedy chce się rozłączyć ekran pozostaje ciągle czarny. Nie dzieje się to za każdym razem ale powiedzmy że co piąta rozmowa.

A tak z innej beczki to wygląda na to że nasz Star ma również HDMI (poprzez MHL); Alcatel One Touch Star MHL adattatore microUSB a HDMI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piaer

Szkoda, że tak mało wiadomo o tym telefonie z oficjalnych źródeł... GSMarena podaje, że ekran pokryty jest gorilla glass- to super. Co do AMOLEDA, to wydaje mi się, że jest wykonany w technologii pentile, chociaż ten układ pikseli jest chyba nawet w topowych telefonach, takich jak SIII i SIV...

Ogólnie telefon chodzi bardzo dobrze, zdisablowałem wszelkie aplikacje z brandingu i nie siedzą w ramie - fajnie, bo nie trzeba rootować i faktycznie ich usuwać. Czasami przy bardziej wymagających aplikacjach ubijany jest launcher, ale na szczęście po zakończeniu pracy z wymagającą aplikacją launcher włącza się dość szybko.

Co do gier. Być może zmieniło się coś od kilku dni, bo GTA III i GTA:VC są wspierane w Google Play. GTA:VC chodzi ok, lekko przycinając w samochodzie, ale może dałoby się to jeszcze bardziej zoptymalizować. Gier za bardzo nie testowałem, ale jestem mega szczęśliwy, że Colin 2 chodzi bardzo płynnie na emulatorze PSX (Fpse).

P.S. Teraz pytanie do innych użytkowników telefonu:

Czy Waszym zdaniem chrome chodzi trochę gorzej niż stockowy browser? Dodatkowo Chrome ma problemu z odpalaniem filmików youtube na innych stronach aniżeli witrynie YT.

No i najważniejsze pytanie:

Czy telefon posiada funkcję USB Hosta (OTG) ?

EDIT:

We wszystkich porównywarkach telefonów Star nie miał napisane, jakoby miał posiadać OTG. Jednak informacje bywają wybrakowane, bo na żadnej z takich stron nie znalazłem info o GPU...

Znalazłem jednak stronę, która szczegółowo podaje specyfikację Stara, a tam również informacja o wyposażaniu w MHL i USB Host! Mam nadzieję, że piszą prawdę. Oto link:

http://techfp.com/smartphones/alcatel-one-touch-star-jelly-bean-smartphone-dual-and-single-sim/

Edytowane przez Piaer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do Chroma myślę że jest wolny w porównaniu do stockowej przeglądarki i bardziej zasobożerny, nie myślałam że to powiem ale przeglądarka stockowa na plus . GTA 3 - w moim przypadku Play Store wypluwa że urządzenie jest niewspierane :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie przeglądarka stockowa. Chrome wielokrotnie wywalał do pulpitu z powodu braku ramu. Co do Gorilla - podchodził bym z ostrożnością - W Asusie Transformerze też miał być goryl, a za to są paskudne rysy :( na wszelki wypadek zamówiłem folijki. U mnie GTA:VC - niezgodny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piaer

Ja mam Alcatela o oznaczeniu 6010X z francuskiego Orange i GTA III oraz VC są dostępne...

post-81981-14255729186917_thumb.png

Za niedługo zdecyduję się na wgranie recovery, więc będę mógł udostępnić backup softu - jest tylko jeden problem- nie ma języka polskiego...

Edytowane przez Piaer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi