Skocz do zawartości
SzymonJ

Alcatel One Touch Star 6010X/6010D. Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

kurczak ja mam gta 3 kupione na inne urzadzenie, ale u mnie pokazuje ze niezgodne :( kij wie czemu

post-146472-1425572918783_thumb.png

Edytowane przez wdarku
    Dodano spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Kurczę, czasem przeglądając jakieś imageboardy z duża liczbą obrazków system ubija proces przeglądarki... Nawet na starej Defy z tą samą ilością ramu tak nie miałem...

Macie może jakieś sposoby na optymalizację ramu i ubijania tych procesów przez system? Oczywiście nie używam żadnych task-killerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ryyyAv

Ogólnie telefon chodzi bardzo dobrze, zdisablowałem wszelkie aplikacje z brandingu i nie siedzą w ramie - fajnie, bo nie trzeba rootować i faktycznie ich usuwać. Czasami przy bardziej wymagających aplikacjach ubijany jest launcher, ale na szczęście po zakończeniu pracy z wymagającą aplikacją launcher włącza się dość szybko.

Mógłbyś napisać jak to się robi? Wiem że śmieszne pytanie ale zawsze używałem telefonów zrootowanych, ciekaw jestem jak to się robi bez roota :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

U mnie to wyglądało tak - mam soft brandowany:

Otwieram liste aplikacji (chyba się do drawer nazywa, prosze o potwierdzenie jak wiecie). Naciskam na aplikacje, która pochodziła z brandingu (np. Orange TV). Na górze wyskakiwało App info. Jesteś w opcjach Application info, które również możesz osiągnąć przez menu aplikacji. Tam przy wielu aplikacjach jest możliwe do wybrania opcja Disable.

Czyli inaczej można tak: settings, applications, all

i teraz klikasz na dana aplikacje i dajesz disable. Lepiej też wcześneij wyczyścić data i jej cache skoro i tak mamy zamiar jej nie używać.

Niektórych aplikacji się nie da zdisablować, ale w moim przydatku wszystkie były przydatne. No może chrome bym tylko wywalił :P

----------

P.S. Ponawiam pytanie: czy znacie jakieś metody optymalizacji pracy pamięci ram i procesów w niej przechowywanych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczar

Witam,

mam spory zgryz.

6010X zrootowany Framaroot 1.6.apk. Wszystko działa ok, ale wgrałem rom managerem CWM. Niestety nie umożliwia pełnego backupu wiec próbowałem TWRP. Przez ROM Managera nie dało rady, ani przez jakiekolwiek inne oprogramowanie: Recovery manager itd. Wgrywam TWRP do tego modelu ze strony alcatelblogspot. ale nie działa.

Teraz nie mam zadnego recovery. Wgrałbym przez fastboota ale nie ma nigdzie informacji jak go właczyć. NIc nie działa. Vol- i podłączanie usb, vol- i power i podłaczanie usb. Nie wiem co zrobić.

Ogólnie z fornem nie ma problemu ale chciałem zrobić backup i miec recovery do wgrywania czegokolwiek a tu nie mam teraz zadnego... Próbowałem wgrywać oryginalne przez te wszystkie aplikacje ale próba uruchomienia w trybie recovery powoduje normalne(trochę dłuższę i z małą pętlą na zasadzie 'od początku)) uruchomienie systemu.

Co na to specjaliści?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wdarku

Masz kartę pamięci?

A jak masz to ile jest wolnego miejsca?

Jeszcze nikt nie pisał o takim problemie.Pamiętaj zaznacz custopak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczar

5GB wolnego na 16GB karcie. A gdzie zaznaczyć custopack? Ja nie zgrywam recovery na kompa(bo go nie ma) tylko chce je teraz jakoś wgrać na telefon:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wdarku

Jak żyję tak nie słyszałem o takim problemie.

Może zacznijmy od początku jak wgrałeś recovery TWRP.

Jak uruchomiłeś recovery ?

W co wszedłeś po wejściu w TWRP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczar

Po zrootowanie i zainstalowaniu ROM Manager zostało wgrane CWM. Ono uruchamiało się vol+,power i było proste, bez backup. Wybieranie TWRP w ROM Manager nic nie zmieniało. Potem sciągnałem TWRP ze stronki i wgrałem MObileuncle Tools. I...nie mam żądnego recovery. TWRP nigdy sie nie uruchomiło.

P.S. jak uruchomić fastboot albo jak wgrać recovery przez kompa? MTK Droid nie wykrywał mi telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wdarku

Pobierz Mobileuncle MTK Tools i zainstaluj.

Pobierz TWRP recovery dla swoje telefonu ,wrzuć na kartę sd.Plik ma być spakowany ,taki jak go pobrałeś.

Włącz Mobileuncle MTK Tools i uruchom recovery update i po chwili powinno się na pierwszej pozycji pokazać.

A dalej z górki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi