Skocz do zawartości
SzymonJ

Alcatel One Touch Star 6010X/6010D. Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy jakich programów się używa, ja mam parę monitorujących typu aNag i one też "migają diodą" gdy trzeba, co jest całkiem przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj po naładowaniu tel. na wyłączonym i włączeniu miałem problem z kartą SD(8GB). Musiałem ją "ręcznie włączyć/zamontować". Telefon widział ją ale nie było do niej dostępu. Czy to normalne na androidzie? Sorki za takie może głupie pytanie ale jestem dość świeży jeżeli chodzi o androida...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy tak nie miałem, więc to raczej nie jest normalne. W szczególności na żadnym z dwóch modeli 6010, które posiadam, tak się nie dzieje. W obu mam karty 16GB (różnych producentów).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gulon

Siema,

Szukam czegoś z dobrym ekranem 4", dual sim i dobrym aparatem/kamerą. Czy do 700zł znajdę coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx
    Wczoraj po naładowaniu tel. na wyłączonym i włączeniu miałem problem z kartą SD(8GB). Musiałem ją "ręcznie włączyć/zamontować". Telefon widział ją ale nie było do niej dostępu. Czy to normalne na androidzie? Sorki za takie może głupie pytanie ale jestem dość świeży jeżeli chodzi o androida...

Pisałem w 7poście tego tematu o problemach z Alcatelem. Mój 2 raz był już w serwisie, gdzie wymienili za każdym razem płytę główną. Problemy z nim to:

1.Gubienie kontaktów z karty sim(była wymieniana, bez rezultatu). Trzeba kopiować na pamięć tel, ale wtedy, mamy zdublowane kontakty w czasie wyszukiwania, lub nie kopiować, ale gdy znikną, robić restart telefonu>:(

2.Rozłączanie karty sd. Pojawiają się komunikaty "można bezpiecznie wyjąć kartę", lub inne związane z kartą, sprawdzone na kilku kartach, bez zmian>:(

3.Zmieniające się dźwięki powiadomień, jeśli są wybrane z karty sd.>:(

4.Pojawianie się komunikatu o wysokiej temp. baterii w czasie używania navigacji>:(

Po dwóch zmianach płyty głównej, problem 1- pozostał, 2- na razie(5dni) nie występuje, 3- występuje sporadycznie, ale jest dalej, 4-muszę po testować i zobaczę.

-po testach ok 300km, brak komunikatu o baterii, ale temp. na zewnątrz swoje pewnie robi.

Czyli coś jest nie tak, z tym Alcatelem, chyba że to problem z Androidem 4.1.1? Może to Ktoś potwierdzić? ;/

Edytowane przez andx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sepol

U mnie tez pojawia sie problem z karta pamieci i wydaje mi sie ze to bedzie wina sterownikow do obslugi karty i nie pomaga nic ani przywrocenie ustawien fabrycznych ani wgranie od nowa andka, i faktycznie pomaga tylko mechaniczne wyjecie i wlozenie karty w gniazdo. sformatowalem karte i narazie chodzi ok:zdziwko:

a z tym przegrzewaniem sie to te dziwna sprawa bo wczesniej tez mi sie darl podczas ladowania, ze mu goraco , i po nowym zainstalowaniu od nowa systemu juz jest ok.

---------- Post dołączono o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

zeby fon nie zmienial dzwonkow to tylko root. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bjks88

Czy ktoś uporał się z klawiaturą na tym telefonie? Potrzebuję coś normalnego do pisania z T9 a nie pełnej QWERTY.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

bjks88, to kwestia odpowiedniej aplikacji. na przyklad takiej:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bb.keyboard.wf&hl=pl

sepol, wydaje mi sie, ze z czasem bateria sie wyrabia i pracuje w nizszych temperaturach (i dluzej trzyma). Co do wydluzenia czasu pracy jestem pewien, a odnosnie temperatur to raczej moje subiektywne odczucie, ale fakt faktem z beigiem czasu temperatury byly nizsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Subiektywnie stwierdzam, że czas pracy na baterii uległ znaczącej poprawie. Po 2 miesiącach nie mam większego problemu, aby trzymać telefon 48 godzin na baterii przy normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi