Skocz do zawartości
Frostbourn

Zmiana ikon aplikacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zmienić ikonę aplikacji.

1. Ściągamy Auto-Sign do apk: http://www.mediafire.com/file/ncy3mtinjkf/Auto-sign.zip

2. Otwieramy wybrana aplikacje Winrar'em.

3. Przechodzimy do folderu /res/drawable odnajdujemy png ikonki, który chcemy podmienić i usuwamy go.

4. Nowemu png ikony nadajemy taką samą nazwę jak usuniętemu w punkcie nr 3 i przeciągamy do okienka Winrar'a (Należy zachować taki sam rozmiar ikon).

5. Usuwamy folder: META-INF i zamykamy Winrar'a.

6. Przenosimy nasz apk do folderu z wypakowanym Auto-sign. Uruchamiamy sign.bat i postępujemy według instrukcji.

7. Po przejściu punktu nr 6 powstaje plik: your_app_signed.apk. Przed jego instalacją należy upewnić się, że poprzednia wersja aplikacji została usunięta z telefonu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Auto-sign 6,5 , przenosze apk i w ogole mi jej nie wykrywa.. nie mam pojecia jak ja signowac ? a plik na media jest prywatny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz nazwe zmienic na update a rozszerzenie na .zip

Po signowaniu spowrotem zmien na .apk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kons

Link nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam prośbę - żeby ktoś spojrzał na moje modyfikacje.

Chcę mieć czerwony SMODA widget.

Przerobiłem pliki png, które są w /res/drawable, niestety wygląda to tak

przed:

przedq.jpg

po:

79959106.jpg

Nie wiem co się dzieje, że zmienia się layout ikonki widżetu. Ktoś pomoże?

W załączniku obydwie wersje - oryginalna i zmodyfikowana.

smodawidget.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq

trochę odkop, ale skoro jest temat o zmianie ikon to nie widzę sensu tworzyć nowego.

Postanowiłem się pobawić w podmiankę ikon. przejrzałem ten temat i poradnik z pierwszego posta tutaj:

How-To Change the Icons on every Application - Android @ MoDaCo

o to co zrobiłem:

wyciągnąłem root explorerem parę aplikacji z system/apps (zegarek, przeglądarka, youtube)

przerzuciłem na karę pamięci

z karty na kompa, tam pliki apk otworzyłem winrarem, wyszukałem ikony, podmieniłem je

wrzuciłem całość na kartę telefonu

root explorerem przeniosłem znowu do system/apps

i teraz mam problem:

aplikacje w folderze system/apps są ze zmienionymi ikonami, co jest ok, ale jak włączam app drawer to w ogóle nie mam tych programów.

ok... domyślam się że pewnie przydało by się je zainstalować po takiej akcji przenoszenia. ale kiedy daję w root explorerze install i pokazuje się standardowe okno instalacji aplikacji to po potwierdzeniu chwilę mieli a później wywala "aplikacja nie jest zainstalowana"

co robię źle? muszę coś poprzestawiać w root explorerze?

nie robiłem tego całego "podpisywania" bo według opisu z linku powyżej aplikacje systemowe tego nie wymagają

poza tym jest tam napisane, że aplikacje systemowe wystarczy przenieść. Tylko pozostałe trzeba przeinstalowywać.

Nie mam w tej chwili ani budzika ani przeglądarki. Będę musiał przywracać system, żeby je odzyskać? A nawet jeśli to gdzie jest błąd i jak to zrobić następnym razem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzisz w system przełączasz aby było rw i teraz wchodzisz do app i zainstaluj aplikację którą chcesz. JA edytowałem aplikacje w motywie i mi elegancko śmigają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq
    Wchodzisz w system przełączasz aby było rw i teraz wchodzisz do app

zarówno system jak i app mam przełączone na rw i dalej wywala błąd przy próbie instalacji

próbowałem jeszcze wczoraj podpisywać auto signem (pomimo że nie trzeba niby) te pliki apk którymi się bawiłem i udało mi się jedynie zainstalować aparat, przeglądarkę i kalkulator. Inne wywalało że nie da się zainstalować mimo wszystko.

Dzisiaj po restarcie telefonu ikonka kalkulatora została jedyną zmodyfikowaną. Przeglądarka i aparat wróciły do standardowych dla CM6 ikon.

Próbowałem też tej samej drogi na aplikacji poza systemem (wyjęcie z data/app edycja ikony na kompie przez winrar, podpisanie przez auto-sign wrzucenie spowrotem na komórkę i próba instalacji) i udało się dopiero po odinstalowaniu wcześniej zainstalowanej wersji ze standardową ikoną (próba przeprowadzona na barcode scanner)

czy systemowe aplikacje też muszę wcześniej odinstalowywać? szczerze mówiąc mam opory przed wywalaniem rzeczy typu spis kontaktów albo aparat.... chociaż w sumie od czego jest nandroid backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bronka

Stosowałam tych instrukcji Frostbourn i Viteq, ale niestety później zrezygnowałam z powodu wyczerpujący. Znalazłam najłatwiejszy sposób to taki program APK Edit v0.4 z xda Faktycznie działa, warto spróbować!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi