Skocz do zawartości
kesser

grafika w aplikacjach podstawy

Rekomendowane odpowiedzi

kesser

Witam

Szukam podstaw (od czego zacząć) tworzenie grafiki do aplikacji. Chodzi mi o taki efekt aplikacji jak np. 3g watchdog tabela, zakładki czy przyciski menu, lub np. latarka. Chodzi mi o technologię w czym te grafiki są robione. Gdzieś czytałem, że np. w photoshopie jest robiona skórka i cięta na fragmenty podobnie jak się robi w tym programie layout strony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystko jest na developer.android.com Grafiki można robić w Gimpie lub Photoshopie. Layout się robi w xml. Można wyklikać w eclipse. Poprzesuwać kontrolki, przyciski na layout.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kesser
wszystko jest na developer.android.com Grafiki można robić w Gimpie lub Photoshopie. Layout się robi w xml. Można wyklikać w eclipse. Poprzesuwać kontrolki, przyciski na layout.

Chodzi mi właśnie o przykładowe howto w gimpie czy PS typowo pod aplikacje androidowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej jest tworzyć grafikę wektorową, ponieważ można ją skalować bez utraty jakości. PS i gimp nie bardzo się nadają do tego, ponieważ służą one do tworzenia grafiki rastrowej. Dobrym narzędziem do grafiki wektorowej jest Adobe illustrator który niestety ale jest płatny :-\

Możesz poszukać darmowego programu do grafiki wektorowej, albo zostaje Ci Gimp.

Na youtubie możesz zobaczyć jak w illustratorze są tworzone przyciski itp do aplikacji. Możesz go.sobie ściągnąć w wersji trial.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cubaza

@up, PS tez jest płatny...

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi