Skocz do zawartości
SylwesterM

Mało pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

użytkuje Vu od powiedzmy tygodnia.

Zauważyłem, że non-stop mam zużyte ok 800 MB ramu???

Macie podobnie??? Jeśli tak, to co "zjada" tyle pamięci???

W procesach w tle widzę jedynie ekran główny 154MB i jakieś pierdoły po max. 7-8MB.

W takim razie co z resztą tj. ok 650 MB ramu???

Przy tych "zużytych" 800MB telefon zaczyna mulić i muszę menadżerem zadań zwolnić pamięć.

Pomaga to jednak tylko na moment.

Po resecie telefonu mam wykorzystane 550MB ram i z czasem zaczyna wzrastać do tych 800MB.

pozdr,

SM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli masz dużo poinstalowane to się nie dziw, zgreenifikuj je.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zainstalowane 16 aplikacji z których żadna nie działa w tle zżerając RAM.

Dlatego pytam jak jest u Was????

Ile macie wolnej pamięci RAM zaraz po uruchomieniu i powiedzmy po kilku godzinach użytkowania.

Poprzednio miałem Nexusa 4 i tam z 2GB Ramu przy zainstalowanych tych samych apkach miałem 1,7GB wolnej pamięci RAM ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Loool, wipa zrób albo jak nie masz to aktualizację zrób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trollu
    Mam zainstalowane 16 aplikacji z których żadna nie działa w tle zżerając RAM.

Dlatego pytam jak jest u Was????

Ile macie wolnej pamięci RAM zaraz po uruchomieniu i powiedzmy po kilku godzinach użytkowania.

Poprzednio miałem Nexusa 4 i tam z 2GB Ramu przy zainstalowanych tych samych apkach miałem 1,7GB wolnej pamięci RAM ;/

Olej to i nie przejmoj sie telefon nie bedzie wcale dzialal wolniej tak ma byc im mniej wolnego ramu tym lepiej dziala telefon. Kiedy bedzie potrzebowac to sobie zwolni ram i nawet mu nie pomagaj bo tylko bedziesz szkodzic. Standardowo po restarcie pokazuje okolo 500mb wolnego a przy normalnym uzywaniu jest wlasnie okolo 200mb ramu wolnego to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jak jest 200 mb ramu wolnego albo nawet wiecej to wlasnie telefon sie niemiłosiernie tnie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Resetuj tel co 24h :D

Wysłane z mojego MT11i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Olej to i nie przejmoj sie telefon nie bedzie wcale dzialal wolniej tak ma byc im mniej wolnego ramu tym lepiej dziala telefon. Kiedy bedzie potrzebowac to sobie zwolni ram i nawet mu nie pomagaj bo tylko bedziesz szkodzic. Standardowo po restarcie pokazuje okolo 500mb wolnego a przy normalnym uzywaniu jest wlasnie okolo 200mb ramu wolnego to normalne.

Ale właśnie jak mam 200MB wolnego Ramu to widzę, że telefon "zwalnia"

---------- Post dołączono o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Loool, wipa zrób albo jak nie masz to aktualizację zrób.

I co mi to da??? :zdziwko:

Chwilę spokoju i dodatkową robotę w postaci backupu danych???

Rozwiązanie chwilowe :facepalm:

---------- Post dołączono o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

U mnie jak jest 200 mb ramu wolnego albo nawet wiecej to wlasnie telefon sie niemiłosiernie tnie :(

Może i znalazłem jakieś rozwiązanie: RAM Manager Pro

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartprojects.RAMOptimization&hl=pl

Jak na razie trzyma mi max 650MB wykorzystanej pamięci, telefon nie muli, baterii nie zżera jak na razie.

Warte spróbowania i do znalezienia za free na "znanym" portalu z plikami :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Priam

Ja mam większość aplikacji zgreenifikowane, nieużywane mam zamrożone, bloatware i te domyślne, które wymieniłem na inne usunięte, a kilka procesów zabiłem programem DisableService. Poza tym korzystam z RAM managera pro i wyczyściłem wszystko SD Maid oraz Clean Masterem i mam średnio 400mb wolnego. Wcześniej miałem około 250mb. Widać lekką poprawę działania, ale bez przesady. Żona ma identyczny model VU i nawet nie ma roota i też jej śmiga. Jak Ci muli to sprawdź jakimś programem pushup detector czy coś Ci ciągle nie dobija telefonu spamem, a w programach na tel wyłącz usługi push, których nie używasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trollu

Zanim mi telefon ukradli używałem wersji V10E europe i nie obserwowałem żadnych spowolnień zmień rom na najnowszy jest duża poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi