Skocz do zawartości
takpoprostu

Zakończenie połączeń zaraz po wybraniu numeru

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mam ten problem, poszedłem dzisiaj do salonu i kobita zrobiła duże oczy jak usłyszała co się dzieje i wymieniła i mi kartę. Na razie po wymianie problem się nie pojawił ale najczęściej mi się to zdarzało w pracy, jutro zobaczę i napiszę czy wymiana pomogła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj problem przeszedł sam siebie, mało co a telefon latałby po drzewach. Pojechałem na AirShow do Radomia. Pojechałem sam pierwszy raz, miałem spotkać się ze znajomymi, ale musiałem ich znaleźć telefon po wjeździe do Radomia w nawigacji komunikat, że utracono połączenie z internetem no myśle okej, w sumie już dojechałem. Ale później chce zadzwonić oczywiście wybieram numer i "Połączenie zakończone" oczywiście restart, wyjmowanie baterii, karty sim. Dalej to samo, zacząłem zmieniać nadajniki na Plus, Orange, T-Mobile, dalej nic nie ma możliwości wykonania połączenia. Przychodziły mi tylko smsy o nieodebranych połączeniach, zacząłem w końcu pisać smsy, wysyłały się po 3-4 minutach, tak samo dochodziły do mnie z wielkim opóźnieniem i tak po 3 godzinach męki z telefonem znalazłem znajomych. Byłem już tak poirytowany, że na pokazach tylko bluzgałem... Co najdziwniejsze wróciłem do domu (Lublin) wszystko wróciło do normy. Dziś napisałem zgłoszenie na Play24, zobaczymy czy te mądre głowy coś wymyślą.

Jak myślicie, czy to problem z telefonem i bawić się w oddawanie na gwarancje, czy to problem z Play-em ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wasaty

Można zauważyć, że oprócz Walijczyka, wszyscy pozostali, mający problem z końcem na początku to członkowie sieci Play. Więc to może problem sieci a raczej różnych romingów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda to na problem gdy Play traci zasięg i włącza się roaming, chociaż w moim przypadku nie zawsze. Codziennie idę przejściem podziemnym i jak wychodzę to widzę, że jest przełączone na roaming, a zadzwonić się da. Nie mam pojęcia o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadzwonił Pan z Play. Powiedział, że sprawdził wszystko i ze strony Play wygląda na to, że wszystko jest ok. Powiedział, że rozwiązanie jakie widzi to wymiana karty sim, a jak to nie zadziała to oddać telefon na gwarancję.

Powiedziałem mu, że tu na forum, jest większa liczba osób z tym problemem, na co stwierdził, że jeśli te telefony zaczną masowo wracać na gwarancję, to producent na pewno zacznie nad tym pracować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paz

Tylko dlaczego play ma ten problem a tmobile np. nie niech odpowie

Edytowane przez paz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ewidentny problem Play - od jakiegoś czasu moja żona też się na to skarży a ma mojego starego Bladego. Zresztą ja na początku nie miałem tego problemu na Y300 a teraz notorycznie a żadna sieć się nie przyzna, że coś jest nie tak po ich stronie zwłaszcza jak mają większą awarię...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy podczas utraty połączenia zauważacie przeskok z 3g na 2g? Miałem tak czasami w miejscach gdzie mam 3g i telefon przełącza się w tryb 2g. Na stockowym romie dograłem sobie inny soft do radia i problem zniknął.

Play jest dzierżawcą innych sieci i oprócz trybów może też przeskakiwać na inną sieć i jednoczesnie się wysypywać. Koleżanka moja też miałą taki problem. U niej ustąpił po ustawieniu że ma korzystać tylko z jednej sieci (orange) do roamingu krajowego. Jak ktoś nie korzysta zbyt często z netu to polecam również ustawić tylko na tryb 2G.

Niedawno aktualizowałem symbiana w nokii500 mojej żony i w momencie używania 2g i 3g też ją wysypywało. Teraz ma ustawione na tylko 2G i nie ma problemu. Reasumująć podejrzewam że takie wysypki mogą następować zarówno przy zmianac trybu sieci, jak i zmianie roamingu krajowego i nie tylko (albo i jedno i drugie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy podczas utraty połączenia zauważacie przeskok z 3g na 2g? Miałem tak czasami w miejscach gdzie mam 3g i telefon przełącza się w tryb 2g. Na stockowym romie dograłem sobie inny soft do radia i problem zniknął.

Play jest dzierżawcą innych sieci i oprócz trybów może też przeskakiwać na inną sieć i jednoczesnie się wysypywać. Koleżanka moja też miałą taki problem. U niej ustąpił po ustawieniu że ma korzystać tylko z jednej sieci (orange) do roamingu krajowego. Jak ktoś nie korzysta zbyt często z netu to polecam również ustawić tylko na tryb 2G.

Niedawno aktualizowałem symbiana w nokii500 mojej żony i w momencie używania 2g i 3g też ją wysypywało. Teraz ma ustawione na tylko 2G i nie ma problemu. Reasumująć podejrzewam że takie wysypki mogą następować zarówno przy zmianac trybu sieci, jak i zmianie roamingu krajowego i nie tylko (albo i jedno i drugie)

Masz tutaj racje, tyle że kiedy własnie przełączy się na inną sieć ja mam cały zasięg ale dzwonić się nie da. Tak jakbym chciał zadzwonić bez włożonej karty sim od razu wywala "Połączenie zakończone".

Dziś wymieniłem kartę sim, pierwsze połączenia okej, myślę może będzie dobrze, wsiadłem w samochód przejechałem jakieś 50km, czyli zmienił nadajnik na pewno i specjalnie chciałem zadzwonić zobaczyć czy coś się zmieniło, ale oczywiście dalej "Połączenie zakończone" - wymiana karty nic nie daje, dziwi mnie też, że ja nie mogłem nigdzie zadzwonić, a znów na mój telefon z innego normalnie zadzwoniłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi