Skocz do zawartości
krokodajl

Tablet Xperia Z - wymiana folii fabrycznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

na początek krótka historia mojej przygody z tabletem marki sony:

Miesiąc temu kupiłem tablet Sony Xperia Z. Myślałem, że za tą ceną kupuję sprzęt naprawdę dobrej jakości. Rzeczywistość okazała się być zupełnie inna... Może i sama moc obliczeniowa jest na przyzwoitym poziomie, ale ekran to jakaś porażka - jest bardzo podatny na uszkodzenia. Po miesiącu ma więcej rys niż telefon xperia s po roku użytkowania. Dodatkowo producent nie uwzględnia takich "uszkodzeń" w naprawach gwarancyjnych, a koszt naprawy/wymiany wyświetlacza przekracza 1500zł - cena mówi sama za siebie... Rysy powstałe przy użytkowaniu urządzenia uniemożliwiają praktycznie komfortową pracę, ponieważ szczególnie na białym tle bardzo się uwidaczniają.

Jedynym wyjściem dla mnie jest usunięcie folii fabrycznej pokrywającej ekran. Czy ktoś z Was orientuje się czy to w tym tablecie jest w ogóle możliwe? Czytałem, że w telefonach sony xperia można ją usunąć, ale jak wygląda sprawa w przypadku tego urządzenia? Czy to w ogóle pomoże?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez krokodajl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem na youtubie film jak ktoś zdejmował folie podważając ją nożem do tapet w samym rogu tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamierzam w pierwszej kolejności kupić folię maskującą rysy i nakleić go na ekran tabletu - może to pomoże zniwelować chociaż część rys. Czy polecacie takie rozwiązanie? Ma to w ogóle jakiś sens?

Jeśli operacja nie powiedzie się, to zdejmuję tą folię fabryczną, bo z takimi rysami to mnie trafi coś pewnie zanim się przyzwyczaję. Czy możecie ewentualnie polecić jaką folię nakleić zamiast tej fabrycznej? Dzwoniłem do serwisu i wiem, że nowej fabrycznej nie nanoszą na ekran więc pozostaje coś z allegro... ale co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Normalnym użytkowaniem tak ekran zniszczyłeś ? Uważasz, że wszystkie rysy są na folii i jak ją ściągniesz - wymienisz, to problem zniknie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Normalnym użytkowaniem tak ekran zniszczyłeś ?

Tak. Wiadomo przecież, że śrubokrętem czy innym ostrym narzędziem po tablecie się nie jeździ... Dodatkowo przewożony był w etui.

Uważasz, że wszystkie rysy są na folii i jak ją ściągniesz - wymienisz, to problem zniknie ?

Tak uważam. Przekonałem się, że taka folia jak w sony jest do bani. Gorilla glass jest dużo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja nie wiem jak ty go użytkujesz, ja swój mam już prawie 3 miesiąc i żadnej ryski na folii nie posiadam.

Wysłane z mojego SGP311 za pomocą Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dexter

Dobrej jakości folia zniweluje ci wszystkie rysy, sam się do takiej przymierzam, bo się nie da z tym wyświetlaczem, łapie rysy jak dziki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie folii właśnie na ten model. Sprzęt kupiłem w połowie sierpnia i nie ściągałem do tej pory foli zabezpieczającej ekran gdyż słyszałem że fabryczna folia SONY która jest pod folią zabezpieczającą jest podatna na zarysowania. Dlatego moje pytanie jest takie jaką folię polecacie?? Dodam że przejrzałem już trochę ofert firm które oferują pod ten model folię ochronną lecz nie znam się na dobrych markach firm produkujących akcesoria do telefonów i tabletów. Dlatego proszę was o pomoc w wyborze.

Bardzo z kolei zadowolony jestem z foli GLAS Slim firmy Spigen którą polecił mi znajomy pod telefon SONY Xperia Z. Folia jest wykonana z hartowanego szkła, jest cienka, dobrze się trzyma i ma powłokę która chroni przed powstawaniem smug i odcisków palców na ekranie. Zależało by mi na podobnym rozwiązaniu dla tableta, niestety firma Spigen nie oferuje pod tablet tego producenta folii ochronnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak ja mam tablet od 3 miesięcy i żadnych rys co prawda noszę w etui ale ktoś opisywał że się zrobiły w nim. Dziwne ja do tej pory żadnej najmniejszej rysy na tablecie nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może dbasz o sprzęt i jak na razie nie masz przez to rys na folii. Ja jednak chciałbym mimo wszystko zabezpieczyć tablet dodatkową folią na wypadek nawet przypadkowego zarysowania oryginalnej folii producenta. Ponawiam przez to pytanie do znawców w tym temacie jaka folia byłaby najlepsza?? jakiego producenta??

Folie jakie do tej pory znalazłem dla modelu Xperia Tablet Z to:

ZESTAW XXL FOLIA SONY XPERIA TABLET Z NOWOŚĆ (3466249936) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2x Folia na Ekran do Tabletu SONY Xperia Tablet Z (3444227580) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Folia Ochronna GLLASER MAX SC SONY Xperia Tablet Z (3431974987) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Zaznaczam że nie wiem co warte są te folie, może znacie innych producentów których polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi