Skocz do zawartości
Loon

Jak połączyć klawiaturę Bluetooth z telefonem?

Rekomendowane odpowiedzi

Loon

Hej, klawiatura marki Sony, telefony na których próbowałem - SGS oraz Motorola Milestone. Udaje mi się sparować klawiaturę z telefonami, wykrywa je także właściwy program, jednakże status to "Sparowano, ale nie połączono". Jak połączyć klawiaturę Bluetooth z telefonem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suntzu

Musisz ustawić klawiaturę w tryb "parowania", albo czasami wystarczy po prostu włączyć.

Wchodzisz w ustawienia bluetooth i skanujesz... Powinna zostać wykryta klawiaitura. Parujesz i wpisujesz na klawiaturze kod jeżeli jest potrzebny. Zatwierdzasz oczywiście enterem, albo innym przyciskiem.

Pamiętaj by upewnić się czy twój telefon wspiera HID. MOżliwe, że oprogramowanie na dzień dzisiejszy wspiera tylko SID. Było tak z SGS i softem 2.1 (tylko SID), po aktualizacji do 2.2 dostaliśmy także HID.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod stary temat, bo mam problemy z klawiaturą BT i tabletem z androidem 4.2.2 (Gigaset QV1030).

Klawiatura po paru próbach poprawnie sparowana, działa OK. Pokonałem problem polskich ogonków, ale...

po wyłączeniu BT w tablecie lub klawiaturze i późniejszym włączeniu, nie chcą się w żaden sposób ponownie połączyć (chociaż uważam, że powinny automatycznie).

Jedyne rozwiązanie, to rozparowanie i ponowne sparownie. Delikatnie mówiąc nie jest to komfortowe. Zauważyłem, że podobnie jest z parowaniem tabletu i smartfonu htc Desire S. Urządzenia później występują u siebie na liście, ale jako "rozłączone".

Jest bo bug 4.2.2, czy jest jakaś rada? Update na 4.4 nie wchodzi w rachubę, Gigaset wycofał się z obietnic udostępnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod stary temat, bo mam problemy z klawiaturą BT i tabletem z androidem 4.2.2 (Gigaset QV1030).

Klawiatura po paru próbach poprawnie sparowana, działa OK. Pokonałem problem polskich ogonków, ale...

po wyłączeniu BT w tablecie lub klawiaturze i późniejszym włączeniu, nie chcą się w żaden sposób ponownie połączyć (chociaż uważam, że powinny automatycznie).

Jedyne rozwiązanie, to rozparowanie i ponowne sparownie. Delikatnie mówiąc nie jest to komfortowe. Zauważyłem, że podobnie jest z parowaniem tabletu i smartfonu htc Desire S. Urządzenia później występują u siebie na liście, ale jako "rozłączone".

Jest bo bug 4.2.2, czy jest jakaś rada? Update na 4.4 nie wchodzi w rachubę, Gigaset wycofał się z obietnic udostępnienia.

Witam, to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc. Mam podobny problem z podlaczeniem sprzetu do telefonu, mianowicie nie moge podlaczyc myszki bezprzewodowej do tel. Mam przejsciowke usb micro, wpinam odbiornik myszy i nic... po podpieciu pendrajwa efekt taki sam, zero oznak pracy. Moj tel to samsung galaxy ace 4 l, android 4.4.4 bardzo Was prosze jesli ktos zna rozwiazanie mojego problemu to prosze o odpowiedz. Z gory Wam dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

No nie podłączysz niczego, bo z tego co widzę w Internecie, to GA4 nie obsługuje USB OTG, tj. nie wysyła napięcia do urządzeń peryferyjnych. Pozostaje mysz bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi