Skocz do zawartości
Tumelar

CM10 i brak recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio chciałem przywrócić moją Defy do życia i wgrać najnowszego Cyana od Quarxa(CM 10.2) Miałem ROM Negan 1911, aby wgrać CM 10.2 jak wszyscy wiemy trzeba mieć CWM 6+ albo TWRP bo to obsługuje podobno jakieś nowsze "pliki binarne czy cuś". Więc pewnego pięknego letniego popołudnia zachciało mi się 4.3 na defy. Sflashowałem jakiś stary ROM(CM9) z TWRP i próbowalem wgrać CM 10.2 wszystko pięknie szło tylko wyskakiwał błąd oznajmiający, że pamięć nie jest podłączona, cirkaweeee...no cóż - pomyślałem, może to jakiś błąd starszego recovery, miałem na karcie jeszcze to podwójne recovery CWM+TWRP. Zflashowałem zipa i zrobiłem reboot do recovery. Niestety aż do tej pory telefon w ogóle nie może wejść, ani do Stable, ani do Custom Recovery w bootmenu, a jak próbuję wejść do recovery z poziomu przytrzymania przycisku power i kliknięcia reboot to recovery to wywala mi czarny ekran i na nim wisi.

---

Wiem, że to można odkręcić, ale jestem ciekawy jaki jest najprostszy sposób.

---

Ja wpadłem na trzy:

a)wgranie sbf-a i zabawę w rootowanie itp. od początku

b)wgranie zip-a przez terminal emulator - przyznam, że nigdy nie używałem tego programu i tym bardziej nie wiem czy nawet się da flashować zipy z recovery.

c) podmieniłbym recovery w root explorerze

d) a może sama instalacja 2nd-int by pomogła tak jak to się robi we froyo?

---

Niepokoi mnie to, że po każdej próbie dostania się do recovery robi mi się factory reset :/

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

Instalacja 2nd init powinna pomóc z przywróceniem działającego recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Zastanawiam się, po co było tyle kombinacji...

aby wgrać CM 10.2 jak wszyscy wiemy trzeba mieć CWM 6+ albo TWRP bo to obsługuje podobno jakieś nowsze "pliki binarne czy cuś"
    Ja wiem, że aby wgrać Cm10.2 trzeba mieć na SD plik .zip z ROM-em i tyle. Czyścisz dane, sytem, cache, instalujesz ROM, instalujesz gapps i już... odpowiednie recovery jest zawarte w ROM-ie. Do czyszczenia najlepiej zastosować defy_fullwipe_ext4.zip (czyści wszystko i formatuje na ext4, bo ten format jest konieczny dla CM10+)

W nowych buildach Quarxa jest recovery TWRP. Ale mozna sobie doinstalować double recovery, którego nowa wersja zawiera CWM v6.0.

Problem z uporczywym factory_reset jest prawdopodobnie spowodowany tym, że dalvik cache (a także cache) ma nadal format ext3 i nie jest właściwie zpisywany co sprawia, że po resecie jest pusty.

W przypadku przechodzenia z innych romów na CM10+ praktycznie konieczne jest gruntowne wyczyszczenie danych i systemu. UWAGA! po czyszczeniu oczywiście NIE rebootujemy, ale natychmiast wczytujemy nowy rom i gapps bo inaczej trzeba zaczynać od 'trzypalcowego salutu' tzn. FBS, ROOT, 2NDINIT...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, może ja jednak jeszcze raz znaczne od trzypalcowego salutu...wyjątkowo coś mi nie idzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj sflashowałem froyo i wgrałem CM7.2 od Rokra...to było dziwne uczucie szukać przez kilkadziesiąt minut jakiegokolwiek działającego, stabilnego ROMu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi