Skocz do zawartości
Pabliell

Windows Mobile - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Stałem się dziś posiadaczem HTC HD2 :D

Chciałbym więc spytać osoby które używają również Windows Mobile, czy macie jakiegoś Customa i ewentualnie który jest lepszy.

HD2 na stockowym ROMie, jeszcze bez aktualizacji, powalił mnie zwiechą w pierwszej minucie użytkowania... :cenzura:

Chciałbym się na razie pobawić w dwa systemy, potrzebuję więc "sprawnego" WM.

Oczywiście możliwe jest (jeśli Windows wciąż będzie mnie tak "zaskakiwał"), że przejdę na Androida NAND.

Więc jakiego ROMu używacie?

Który jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Wiesz, że zmiana romu WM na custom = brak gwarancji, tak? :>

Link z mojego poradnika > oZdroid :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgranie Androida NAND też pozbawia gwarancji ;)

A czy wgranie oryginalnego ROMu nie pomaga na problem z gwarą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adeq

pomaga, pod warunkiem że wgrasz "oryginał" ze strony HTC który pozbędzie ci HSPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Generalnie to chodziło mi o to, że jeśli nie siedzisz na oryginalnym WM od HTC i nie używasz Automapy to nie ma sensu siedzieć na WM ;] Bo wgranie Andka i wgranie custom WM = brak gwary ;) To po co się kisić na WM ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam lubię Windows Mobile :).

Przede wszystkim siedzę na stockowym ROMie 3.14 (SPL 3.03, nie wolno mieć HSPL by nie utracić połowy pamięci RAM!), najlepsze są stockowe ROMy, bo kucharzyki więcej roboty psują niż poprawiają, na dodatek ROMów z polskim językiem jest jak na lekarstwo a spolszczenie SunnySoft w większości się kaszani na customach :(.

Pierwsze co robię, to wgrywam przeróżne tweaki usprawniające pracę w WM:

najpier tweaki pamięci itd, po nich Sense dostaje kopa (nie polecam jednak "usprawniania" przewijania, jest OK):

Boost performance tips (All ROMS) -NEW updates 11/2/10 - xda-developers

potem tweaki użytkowe, jest tego sporo i naprawdę ułatwiają życie:

[REF] *Leo Hints, Tips and Registry Tweaks* - Updated 10th October 2010. - xda-developers

lubię jeszcze wyłączyć notyfikację o wysłanym smsie:

xda-developers - View Single Post - [REQ] Disable 'SMS Sent' notification

a także wibrację w klawiaturze:

xda-developers - View Single Post - HD2 US: Need help on how to disable vibration in text input

Do edycji rejestru używam PHM RegEdit, od razu na telefonie.

Moje ogólne wrażenia: WM jest całkiem... brzydki (oprócz menu Start), ale jest funkcjonalny i to od razu po wyjęciu z pudełka. Pełny office Mobile? Pełny i bardzo sprawny eksplorator plików? Dobry klient twittera? Jest. Nawet pasjans od razu jest (ukryty co prawda :))! Za to nakładka Sense na WM wymiata, bije tą Androidową na głowę! Pełne doświadczenie, nie jakiś tam zestaw widgetów. Jako telefon też sprawdza się bardzo dobrze, świetnie trzyma bateria, żyć nie umierać.

Lubię to geekowe uczucie podczas używania WM, jest taki... podziemny, nerdowski, nieznany. Android zrobił się bardzo mainstreamowy i prawie jak iPhone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adeq

a po wgraniu opro z sunnysoft trzeba wgrywać patche ze strony HTC? na plamę z aparatu, eq w playerze itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tel z plusa, więc, żeby pozbyć się śmieci, wgrałem czysty 3.14 z sunnysoft, niestety mam problem ze spolszczeniem. Próbowałem tryby zgodności, na zainstalowanej 7 i na drugim kompie z xp, wyskakuje komunikat package version is not larger than the one in your device. Wyciągnięte caby też nie odpalaja. PN pod baterią się zgadza. Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adeq

mam 7 ultimate 32-bit

za pierwszym razem po odpaleniu spolszczenia na PC wywaliło mi taki komunikat, za chwilę wyskoczyła ramka "czy ten program został zainstalowany pomyślnie"? Kliknąłem "nie, spróbuj ustawień zalecanych" i od tamtej poty nie ma problemu. A spolszczenie już 3 razy instalowałem

Ogólnie na win7 jest ten problem i nie wiem czy go rozwiązano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby spolsczyć 3.14 trzeba wyciągnąć caby z instalki .exe na PC. Opis jak to zrobić jest na jakimś forum, polecam poszukać, nie jest trudno znaleźć. Za linka pewnie by mi się oberwało "za reklamowanie konkurencji".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi