Skocz do zawartości
filifion

Pomysł na aplikację obsługującą multimedia - praca licencjacka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę pracę licencjacką na temat obsługi danych multimedialnych w systemie Android.

Jednym z elementów jest napisanie dowolnej aplikacji związanej z tematem. Stawiam pierwsze kroki w pisaniu aplikacji, a możliwości Androida dopiero poznaję korzystając z forum, książek oraz różnych tutoriali.

Niedługo będę musiał się zdecydować nad tym jakie funkcjonalności będzie miała moja aplikacja, co będzie robić itp. Z tym problemem zwracam się o pomoc!

Potrzebuję pomysłu na aplikację. Nie chcę, żeby moja fantazja przerosła moje możliwości, a tym bardziej możliwości Androida :oops:, choć o to trudno a8)

Jakie są Wasze pomysły na ciekawą aplikację związaną z powyższym tematem, przy której będzie można się przy okazji czegoś nauczyć?

Proszę o krótkie uzasadnienie ;)

Liczę na Waszą pomoc a:angel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac

Podobne tematy masz w wątku dotyczącym Aplikacji. Warto poczytać.

np -> http://forum.android.com.pl/f34/masz-pomysa-na-aplikacjae-to-miejsce-jest-dla-ciebie-43991/

lub -> http://forum.android.com.pl/f34/napiszae-aplikacje-na-androida-za-free-40142/

To jest raczej wątek (jak jego nazwa wskazuje) dotyczący problemów Z WŁASNYM PROGRAMEM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specjalnie napisałem w tym wątku z tego powodu, że zaglądają tu ludzie którzy faktycznie coś programują, problem polega na tym, że zależy mi nie tyle na samym pomyśle, co na poradzie od kogoś kto tj. ja dopiero zaczyna albo wie co na początku może sprawić trudność bo przeżył to już na własnej skórze. Chcę mierzyć siły na zamiary :)

W każdym razie dzięki wielkie za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

A jaki masz dokładnie temat pracy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat brzmi bardzo ogólnie "Obsługa danych multimedialnych w systemie Android"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz strasznie ogólny temat pracy. Spróbuj zawęzić go do czegoś, co Cię interesuje, sprecyzuj temat. Wtedy zaprezentuj go i na pewno szybciej się dowiesz, czy coś takiego jest możliwego do zrealizowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Imo ciekawym tematem są aplikacje wykorzystujące aparat do wirtualnego rozszerzenia rzeczywstości; albo np. sterowanie telefonem za pomocą gestów. Jeżeli chcesz być na pracy ambitny, to coś ciekawego zawsze się znajdzie :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ngcore
    Imo ciekawym tematem są aplikacje wykorzystujące aparat do wirtualnego rozszerzenia rzeczywstości

w temacie AR polecam tę stronkę Android | Qualcomm Developer Network

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Multimedia, to akurat coś co mi się wydaje wyjątkowo mało fascynującym tematem. Pomysły na szybko:

Przewodnik po muzeum, czy czymkolwiek tam.. - przy eksponatach masz przyklejone QR identyfikujące przedmioty, skanujesz i dostajesz dodatkowy "multimedialny" opis na telefon - jakieś tam audio w odpowiednim języku, może strumień video, albo tekstowy opis.

Mało ambitnie - fefdziesiąty dyktafon na androida.

Użytecznie - Program do notatek, łączenie zdjęć, video, dźwięku i tekstu razem, można dorzucić jeszcze geotagowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ngcore

Pomysł na ambitny projekt - przechwytywanie obrazu z kamery na żywo, wyszukiwanie tekstu w obrazie, tłumaczenie na żądany język i wyświetlanie na ekranie przetłumaczonego tekstu w miejscu gdzie jest tekst w wersji oryginalnej. Generalnie fajny pomysł na magisterkę z przetwarzania obrazu - trochę pracy, ale do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi