Skocz do zawartości
dwe

Bluetooth w "zminimalizowanej" aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

dwe

Zacznę od opisania problemu: chcę napisać aplikacje która będzie działając w "tle" wysyłać co jakiś czas wiadomość via bluetooth do serwera o nieistotnej teraz treści. W tym miejscu rodzi się moje pytanie czy jest możliwość aby to zaprogramować czyli czy jeśli aplikacja została odpalona i później np. "domkiem zminimalizowana" to będzie możliwość wysyłania ?

Dodam że programuję do tej pory w C++/C# i nie znam się na programowaniu na systemy mobilne (w tym przypadku Android) ale muszę wiedzieć czy to co chce zrobić jest wykonalne i jakich problemów mogę się spodziewać. Za porady w sensie naucz się programować na Androida z góry dziękuję - będę się uczył jak okaże się że będę pisał ten program.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac
    czy jest możliwość aby to zaprogramować czyli czy jeśli aplikacja została odpalona i później np. "domkiem zminimalizowana" to będzie możliwość wysyłania ?

Da się to relatywnie prosto zrobić na kilka różnych sposobów. Pisaliśmy już tutaj w innych tematach jak obsłużyć działanie aplikacji w tle -> poszukaj jeśli interesują Cię szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Problem działania w tle to service, setForeground(). W dokumentacji są przykłady kodu.

BT - tu jest trochę kłopotów - możliwości dynamicznie się zmieniały wraz ze wzrostem wersji androida - szczegóły w dokumentacji.

Generalnie problem, który masz jakoś specjalnie skomplikowany nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi