Skocz do zawartości
zdzisuaf

nandroid backup na Milestone - jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób wykonać nandroid backup na Milestone (bez korzystania z klawiatury QWERTY)? Tylko prosiłbym o proste tłumaczenie bom nieobeznany ze specjalistyczną terminologią ;)

Posiadam czysty oryginalny ROM Motoroli (2.1) i zrobiony root.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kila

Napisz w temacie, że chodzi Ci o skorzystanie z Nandroid bez użycia klawiatury qwerty.

Zamiast klawiatury możesz użyć przycisków volume up/down jako strzałki góra dól oraz przycisk aparatu jako enter.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisz w temacie, że chodzi Ci o skorzystanie z Nandroid bez użycia klawiatury qwerty.

Przecież w podtemacie napisałem...

Zamiast klawiatury możesz użyć przycisków volume up/down jako strzałki góra dól oraz przycisk aparatu jako enter.

No to teraz wiem jak się poruszać bez klawiatury... ale nadal nie wiem jak zrobić całość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra, widzę że nie chce się tłumaczyć...

wlazłem na linka, który podałeś i oczywiście nie idzie się z niego dowiedzieć jak mam zrobić to nandroid backup... ale co tam, ja Ci napiszę jak ja to widzę, a Ty przytakniesz, lub powiesz, że to zupełnie nie tak, ok?

1) zrozumiałem, że nandroid backup robi się z pozycji OpenRecovery, tak?

2) czy link do twojego serwera listrzanego, który jest do GOT OpenRecovery sprawdzi się skoro nie mam żadnego ROMu od GOT?

3) ściągam paczkę

4) rozpakowuję

5) wrzucam plik zip i folder OpenRecovery na kartę pamięci

6) wyłączam telefon

7) włączam go kombinacją POWER + przycisk aparatu

8) za pomocą przycisków zmiany głośności wybieram "apply sdcard:update.zip", zatwierdzam przyciskiem aparatu

9) uruchamiam ponownie telefon

i co dalej? uruchomić go znowu kombinacją POWER + przycisk aparatu? i wtedy będę już w tym OpenRecovery?

w OpenRecovery pewnie trzeba przyciskami zmiany głośności wybrać backup/restore i dalej backup, tak? no i gdzie mi się to zapisze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kila

1) tak

2) tak, uaktualniłem linki, OR od wyboru do koloru

3, 4, 5) tak, ale stwórz jeszcze na karcie SD katalog nandroid

6) tak

7) nie: włączasz telefon kombinacją POWER + X. Jak się zaświeci ekran Motoroli puszczasz POWER (trzymając cały czas x) i czekasz aż pokaże się obrazek wykrzyknika z telefonem. Aby wejść dalej użyj kombinacji Volume UP + przycisk aparatu.

Dopiero wtedy używasz applu sdcard: update.zip i jesteś już w OpenRecovery

Wtedy klawiszami sobie wybierasz nandroid potem backup itd. Utworzy Ci się backup w katalogu na karcie SD nandroid/openrecovery/Twój_backup (w postacji literek i cyferek)

Jak zrobisz backup cofasz się do menu głównego i wtedy wybierasz opcję Reboot Phone.

Tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    (trzymając cały czas x)

a tu akurat nie prawda.ja przytrzymuje tylko przez kilka sekund "x" i pojawia się wykrzyknik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    włączasz telefon kombinacją POWER + X. Jak się zaświeci ekran Motoroli puszczasz POWER (trzymając cały czas x)

przy czym nie mam klawiatury (Milestone XT720) zatem przycisku "x" nie posiadam ;p co zatem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj power + camera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, dzięki :) teraz jest wszystko jasne :) po południu nie omieszkam wypróbować ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi