Skocz do zawartości
raven_raven

Windows Phone 7 na HD2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to jest główny aspekt szybkości gdyż karta pamięci jest wtedy traktowana jako pamięć wewnętrzna a nie zewnętrzna

Wytapatalkowane za pomocą HTC HD2

Dzieki kolego a jakiej klasy najlepiej brac karte ? Bo chce 8 GB wiecej mi nie potrzeba tak zeby apki normalnie i szybko sie instalowaly. Czyli i przez twoja odpowiedz rozumiem, ze zwieszki momentami przy nagrywaniu filmow hd to tez wina karty? I jeszcze raz dziekuje ci za odpowiedz :)

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ssebal

Witam

Jak wrócić do Windows Mobile 6.5?

- ściągnij oficjalny ROM dla Twojego urządzenia i regionu ze strony HTC (STĄD)

Tylko ta strona nie działa, tzn. nie ma na stronie HTC już HD2 czy można oficjalny rom od HTC pobrać skądś? Bo padł mi telefon :( Chyba że mogę zamiast oryginalnego jakiś dobry inny wgrać od razu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forum Xda

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mst

Straszna lipa z tym, że nie działa na clk, mgldr to lekki przeżytek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod wątek w trochę innej sprawie...

Dualboot z WP7.5 i Androidem.

Tutaj na forum i w sieci są poradniki jak "toto" zainstalować, ale korzystając ze specjalnej wersji Androida z obrazami dysku i systemu instalowanej tylko na partycji FAT32.

Niestety nie mogę znaleźć nowej wersji systemu (są do pobrania stare z lat 2010/2011).

Próbowałem instalować w-g poniższego systemu ale nie wychodzi...

1- instalacja WP7.5 + boot i ogólna konfiguracja

2- restart WP po resecie ustawień (do wyłączenia systemu)

3- wyjęcie karty i zmiana wielkości partycji WP

4- start WP i pobieżna konfiguracja dla zainstalowania aplikacji na zmienionej partycji.

5- wyłączenie telefonu

6- stworzenie partycji FAT32 i EXT4 - pozostawiając oczywiście partycję WP

7- instalacja Androida poprzez recovery załadowane na partycję FAT32 (instalacja WP niszczy recovery)

Dotąd wszystko przebiega prawidłowo

WP7.5 ładuję się pięknie i działa na zmienionej partycji.

Android też ładuje się ale po uruchomieniu nie widzi partycji FAT32. Oczywiście nie widzą jej także aplikacje.

Nie pomaga montowanie w recovery.

Może robię błąd?

Jakieś rady?

P.s.

Próbowałem różne wersje Androida - oczywiście te skompilowane da instalacji na karcie - i efekt jest ten sam.

Zrobiłem jedna próbę z partycjami typu - FAT32 + EXT4 + wolne miejsce na karcie wielkości partycji dla WP.

Wtedy Android działa poprawnie.

Czyżby nie mógł pracować przy trzech partycjach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem kilka ROMów z WP7.8 i napotkałem sporo problemów w użytkowaniu.

- HD2 Pdaimatejam Rom Wp7.8 OS 7.10.8858.136 RMT v8.7

Wszystkie tego typu romy miały problem z 2/3G. Nie łaczyły. W końcu na XDA znalazłem łatkę i zaczęło działać, ale okolice anteny w HD2 grzeją się jak piecyk, więc wywaliłem ROM.

- clean_rom_hd2-standard jest strasznie skromny i stwarzał jakieś problemy z partycjonowanie karty. Poszedł won.

- 7.8-Dynamics_HD2O_HD2_2_00b_Wastern niby działa jak trzeba, identyfikuje telefon prawidłowo (poprzednie jako Lumia Omnia 900), działa 2/3G, ale za to robi zamieszanie z operatorami sieci. Play pokazuje jako "PLAYyyyyyy", a przy wyszukiwaniu operatora pokazuje 4 czy pięć razy PLAYyyyyyy zamiast innych operatorów. W rejestrze nie znalazłem klucza OperatorNames, a zmiany wpisów PLAYyyyyy na PLAY nic nie dawały.

Niby wszystko działa, ale to w sumie kiszka...

Moje dalsze poszukiwania spełzły na iczym.

Czy jest ROM 7,8, który działa w HD2 poprawnie i bez "kiksów"??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poradniku pisze ze trzeba trzymac 2przyciski glosnosci a jak mi przycisk "vol up" nie dziala to da sie bez tego jakos odpalic WP7?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Bzdura jezeli masz juz androida w nand to masz 90% roboty za soba

Windows Phone instalujesz przez Magldr a dokladnie pozycja (5) reszte robisz na kompie ale przed wgraniem nalezy wybrac pozycje 10. Services i wybrac ostatnia pozycje zatwierdzic "yes" pozniej znowu 10 pozycja i przedostatnia pozycja i znowu potwierdzamy yes i dopiero wtedy pozycja 5 w glownym menu magldr i wgrywamy wp jak sie zakonczy instalacja nastapi restart telefonu odrazu juz z wgranym wp

Wysłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez sebaa2008

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja do dziś nie mogę odblokować mojej karty sd po wgraniu WP7, zaczęło się od tego że telefon nie mógł się uruchomić a przed tym przeżył upadek i potrzaskała się szybka, w czytniku kartę niby wykrywa i pokazuje 14,7 GB ale żaden GParted czy inne cudowne programy wymiękają przy próbie formatu, czytałem że poprzez Nokię z symbianem da się ją "odblokować"?

czy to prawda i czy macie jakieś inne pomysły

edit: na szczęście po oddaniu na gwarancję w komputroniku uznali ją i dadzą mi sandisk'a

Edytowane przez marcinex06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evog

Mi pomógł SDFormatter

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi