Skocz do zawartości
raven_raven

Windows Phone 7 na HD2

Rekomendowane odpowiedzi

Poużywałem cały dzień. No i tak: jestem zachwycony. Interfejs jest magiczny, prosty, funkcjonalny, świetny, intuicyjny i co jeszcze można powiedzieć. Jako telefonu, do dzwonienia, smsowania używa się świetnie. Przeglądarka też super się sprawuje (literki są czytelne na największym powiększeniu, przybliżanie jest naprawdę mądre, wie ile przybliżyć by dany element idealnie był na całym ekranie). Wszystko jest strasznie płynne i ładne. Szkoda, że bez usług Live! to tylko takie demo, bo system jest mocno poobcinany i... ograniczony. Jak ktoś lubi customizację i inne pierdy to to nie jest system dla niego.

Na minus jest też to, że ROM nie jest jeszcze w 100% przystosowany do HD2, a to głośnik jest za głośny niezależnie od poziomu dźwięku, a to kamera ma dziwną zieloną poświatę, a to zdarzają się chwilowe zwisy, a to podświetlenie przycisków nawala itd.

Mimo wszystko jestem pod wielkim, wielkim wrażeniem. Trochę rzeczy poogarniałem, spodziewajcie się dzisiaj poradnika dot. instalacji, potem odblokowywania WP7 i instalowania na nim własnych aplikacji z plików .xab (można sobie np. aplikacje od HTC zainstalować i mieć Sense w wydaniu WP7).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haftus

obejrzałem na yt film jak działa wp7 na hd2 i powiem tyle - ja k***wa chcę ten telefon :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@haftus witaj w klubie.

HD2 to chyba najbardziej wszechstronny "telefon". Chcesz WM6.X masz, chcesz Andka propsze bardzo, a teraz także WP7 możesz mieć. Brakuje tylko iOS i Bady jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

iOS ani BADY nie będzie ale Meego owszem i co za tym idzie również aplikacje z Debiana, Palm pre czyli WebOS no i apki z Maemo też ruszą. Ja też chcę ten telefon i gdybym miał fundusze nawet bym się nie zastanawiał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rus7y

OffTopic robicie...

Szkoda, że bez usług Live! to tylko takie demo, bo system jest mocno poobcinany i... ograniczony. Jak ktoś lubi customizację i inne pierdy to to nie jest system dla niego.

Od dnia wczorajszego usługi marketplace i xbox live już działają. Czekamy teraz na finalną wersję i można flashować.

Raven, powiedz mi : czy testując WP7, miałeś ochotę na nim zostać czy czym prędzej wrócić do Androida ? Takie porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dave

Raven'a się o to nie pytaj bo on lubi Windows Mobile więc jest nieobiektywny :P :P :P :P Lanc niech się wypowie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby nie kilka błędów to bym został na Windows Phone 7 :). A teraz jestem na Windows Mobile. Co to jest Android :P?

Yyy, poradnika nie zrobiłem, dzisiaj będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lanc też jest nieobiektywny, tylko w druga stronę :) Ja tam powiem, że nie po to zrobiłem NAND, żeby znów w Windows się ladowac. Cieszy mnie jedynie fakt, że można to zrobić, bo dzięki temu mam najlepszy telefon na świecie :D

A wracając do tematu, czy to prawda że windows7 nie ma opcji copy past oraz schowka ? Bo dla mnie jest to duże upośledzenie, jeżeli to prawda.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haftus
    Lanc też jest nieobiektywny, tylko w druga stronę :) Ja tam powiem, że nie po to zrobiłem NAND, żeby znów w Windows się ladowac. Cieszy mnie jedynie fakt, że można to zrobić, bo dzięki temu mam najlepszy telefon na świecie :D

A wracając do tematu, czy to prawda że windows7 nie ma opcji copy past oraz schowka ? Bo dla mnie jest to duże upośledzenie, jeżeli to prawda.

Przypomijmy sobie Androida 1.0 :rolleyes::rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Czyli to że mi się nie podoba to znaczy że jestem nie obiektywny? O.o

Plusy WP7:

- Działa nagrywanie w 720p.

- System działa mega super hiper płynnie.

- Ładna animacja przy zmianie landscape/portrait.

Minusy WP7:

- Menu to jakaś porażka. Przesadny minimalizm. 8 kwadratów i tyle...

- Brak copy/paste. Ale M$ coś tam pisał, że będzie po updacie.

- Żeby właczyć/wyłączyć WiFi trzeba szukać opcji w settingsach. Nie da się tego przypiąć do menu start.

- Brak PL języka.

- Brak ikon zasięgu/wifi/etc na górnym pasku. Żeby je zobaczyć trzeba tapnąć (rozumiem minimalizm, ale bez przesady -.-)

- W markecie gry mają jakieś chore ceny. Głupi pacman jest za 3,99$ O_O

- Głośność 2/30, a telefon wyje jakbym na androidzie ustawił ponad max.

- Żeby coś wrzucić/zgrać z telefonu potrzebujemy Zune od M$ [na siłę wpychają używanie tego oprogramowania]. Nie da się podłączyć telefonu jako pendrive...

- pełnoekranowe QWERTY zajmuje 70% ekranu. Po bokach jest puste miejsce, nie wiem właściwie po co. Przez co klawiatura jest mniejsza :oczy:

- brak multitaskingu! siedzę sobie na www > dostaję sms > sprawdzam sms > chce wrócić na www, a tu mi przeglądarka od nowa całą stronę ładuje, bo się wcześniej zamknęła :facepalm: po cholerę, temu systemowi tyle ramu, skoro wszystkie procesy od razu ubija? O_O

Używałem kiedyś WM 6.5 na Omni. I po obcowaniu z WP7 wiem jedno. WM6,5 był bardziej funkcjonalny... Może nie miał takiej płynności działania, ale nie był aż tak przesadnie obcięty ze wszystkiego o.O

Dalej uważasz, że jestem nieobiektywny?

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi