Skocz do zawartości
raven_raven

Windows Phone 7 na HD2

Rekomendowane odpowiedzi

Dave

Lanc spoko :P Mi chodziło, że raven lubi Windowsa i używa więc pewnie dlatego WP7 może mu się podobać... a oldfieldowi pewnie chodziło o to, że Ty lubisz androida i nie lubisz windowsa mobile w ogóle więc Ci sie WP7 nie będzie podobał ;) relax ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyli to że mi się nie podoba to znaczy że jestem nie obiektywny? O.o

Plusy WP7:

- Działa nagrywanie w 720p.

- System działa mega super hiper płynnie.

- Ładna animacja przy zmianie landscape/portrait.

Minusy WP7:

- Menu to jakaś porażka. Przesadny minimalizm. 8 kwadratów i tyle...

- Brak copy/paste. Ale M$ coś tam pisał, że będzie po updacie.

- Żeby właczyć/wyłączyć WiFi trzeba szukać opcji w settingsach. Nie da się tego przypiąć do menu start.

- Brak PL języka.

- Brak ikon zasięgu/wifi/etc na górnym pasku. Żeby je zobaczyć trzeba tapnąć (rozumiem minimalizm, ale bez przesady -.-)

- W markecie gry mają jakieś chore ceny. Głupi pacman jest za 3,99$ O_O

- Głośność 2/30, a telefon wyje jakbym na androidzie ustawił ponad max.

- Żeby coś wrzucić/zgrać z telefonu potrzebujemy Zune od M$ [na siłę wpychają używanie tego oprogramowania]. Nie da się podłączyć telefonu jako pendrive...

- pełnoekranowe QWERTY zajmuje 70% ekranu. Po bokach jest puste miejsce, nie wiem właściwie po co. Przez co klawiatura jest mniejsza :oczy:

- brak multitaskingu! siedzę sobie na www > dostaję sms > sprawdzam sms > chce wrócić na www, a tu mi przeglądarka od nowa całą stronę ładuje, bo się wcześniej zamknęła :facepalm: po cholerę, temu systemowi tyle ramu, skoro wszystkie procesy od razu ubija? O_O

Używałem kiedyś WM 6.5 na Omni. I po obcowaniu z WP7 wiem jedno. WM6,5 był bardziej funkcjonalny... Może nie miał takiej płynności działania, ale nie był aż tak przesadnie obcięty ze wszystkiego o.O

Dalej uważasz, że jestem nieobiektywny?

Przeglądarka nie powinna się zamykać, appsy od M$ mogą działać w tle, powrót robisz naciskając dwa razy strzałkę będąc w aplikacji, z której chcesz wrócić. Inne appsy są zamrażane jak na iOS3 ma to miejsce.

Menu możesz sobie modyfikować, wiesz o tym :)?

Windows Phone 7 to taki iOS w wydaniu Microsoftu. Piękny, szybki, mało funkcjonalny i większości ludzi wpasowujący się w gust. Jak ktoś ma zacięcie to grzebania to nie ma co szukać na WP7 ;]

Ja już jestem z powrotem na WM6.5, gdyby nie trochę błędów buildu WP7 zostałbym na nim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Tak wiem, że mogę dodawać kwadraty :rotfl:

A przeglądarka to też jest masakra. Wbiłem na forum i klikam w polu do wpisania loginu. Musiałem kliknąć z 20x zanim mi się pojawiła klawiatura i mogłem wpisać login. Z hasłem było podobnie -.-

Do tego przeglądarka za bardzo przybliża. Ale to się chyba da zmienić... Bo standardowy zoom (2x tapnięcie) daje takie przybliżenie, że nie widać nawet całego zdania (pisałem na SB wtedy)

iOS > WP7 - zdecydowanie... M$ poszedł w stronę przesadnego minimalizmu. Na systemie Apple przynajmniej mamy jakieś bajery graficzne i menu nie jest dwu kolorowe... A co ważne, mamy też polski język.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak polskiego języka to jedna z większych wad WP7, właściwie to główny powód porzucenia WP7 przeze mnie.

A przeglądarka IMO powiększała IDEALNIE, na cokolwiek się dwukrotnie tapnęło to przybliżało idealnie tak, by element był cały na ekranie. Czy to tekst, obrazek czy jakaś kolumna z linkami. Z szałtem mogła mieć problem, nie wiem, czy dobrze rozpoznawało ten obiekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haftus

Czy to znaczy, że takie telefony jak HD7 czy LG Optimus 7 nie mają PL języka? I można je sprzedawać w PL ? :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, Windows Phone 7 nie obsługuje w ogóle języka polskiego, na żadnym telefonie.

A czy telefony z WP7 są sprzedawane w Polsce, oficjalnie? Chyba nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi po nocy się wszystko popsuło, przestał wyszukiwać sieć, wifi padło, nic się nie dało zrobić no to reflash ale to samo to zrezygnowałem i czekam na kolejną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dave

a mi nie chce zbootować :P

EDIT:

już bootuje

Edytowane przez Dave

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy telefony z WP7 są sprzedawane w Polsce, oficjalnie? Chyba nie...

oczywiście ze tak :) ...na pudełku jest stosowna adnotacja, że system nie jest w języku polskim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemy ze stabilnością przeważnie są winą kart SD, których większość jest niekompatybilna. Napewno dają radę nowsze karty Sandisk i na pewno nie daje rady ta, która była oryginalnie dołączana do HD2.

Zawsze byłem zaciekłym wrogiem Microsoftu bo z założenia nicierpię monopolistów, a w szczególności tak bezczelnie to wykorzystujących. Na tym polu jest jednak inaczej i jestem pewny, że to google z czasem będzie dominował rynek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi