Skocz do zawartości
Bmelon

HTC one - ładowarka sieciowa

Rekomendowane odpowiedzi

Bmelon

Witam,

zastanawiam się nad zakupem dodatkowej ładowarki sieciowej do HTC one. Na allegro znalazłem ofertę sprzedaży - jak piszą oryginalnej ładowarki za kwotę niecałe 11 PLN. W sklepie z orginalnymi akcesoriami taka ładowarka kosztuje 59 PLN (są też takie oferty na allegro). Zastanawiam się skąd się bierze taka różnica w cenie. I czy ta wspomniana za 11 PLN będzie odpowiadała parametrami tej 59. Nie zależy mi aby była orinalna ale by ładowała równie szybko jak orginał.

Dzięki za Wasz opnie i sugestie w tej kwestii.

ŁADOWARKA HTC TC E250 Kostka +KABEL WILDFIRE 8S 8X (3438730406) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yrelaw

Jest rzeczą oczywistą, że ta ładowarka to nie oryginał tylko podróba. W Chinach gdzie byłem;) kilka razy na tej samej taśmie robi się wiela rzeczy. Po brandowanych czas na niebrandowane. Po skuterze Romet na tej samej taśmie Piaggio itd. Nikt nic nie wie czeski film.:] Taka ładowarka to małostka.a:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    R0Ni

W opisie aukcji wspomniane jest o tym że ładowarka jest używana a nie nowa a kabel USB nie jest od modeli HTC One więc może to wpływa tak znacząco na cenę. Swoją droga jak sprzedawca wszedł w posiadanie 82 używanych ładowarek HTC One z kablem USB od innego modelu :DD .

A co do szybkości ładowania to każda ładowarka o napięci 5V i natężeniu 1A się nada tylko kwestią zagadki pozostaje jej trwałość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja znalazłem coś takiego:

Qi ładowarka bezprzewodowa indukcyja- czarna (3445360672) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

... i w opisie jest wyszczególnione HO jako kompatybilne. Czy to możliwe, że naszą słuchawkę da się naładować bezprzewodowo (indukcyjnie)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yrelaw

Ładuj bezprzewodowo to zobaczysz co będzie z baterią za jakiś czas. W noki mogą wymienić, my nie możemy.

"Modne w ostatnim czasie stało się również ładowanie bezprzewodowe, niektóre smartfony z serii Lumia, Samsung Galaxy S4 czy Nexus 4 posiadają zdolność ładowania baterii poprzez zjawisko indukcji. Minusem tego jest dosyć mocno grzejąca się bateria, a jak wiadomo baterie ciepła nie lubią. Jak podaje Gizmodo.com przy temperaturze ładowania 40st. Celsjusza, po roku, żywotność naszego ogniwa skróci się o 30%, a w przypadku smartfonów to niestety bardzo dużo"

Edytowane przez yrelaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja i tak bym tego nie kupił, mam na co kasę wydawać, tylko chodzi mi o to czy jest taka możliwość w HO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Mam prośbę:

niech ktoś napisze jakie oznaczenie ma fabryczna ładowarka sieciowa do One oraz jakie ma parametry.

Muszę kupić nową bo korzystam obecnie z jakiejś samsungowskiej ale ma wydajność 700mAh i tel ładuje się cholernie długo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yrelaw

model 1C E250

HTC P/N 79H00120-1M

5V=1A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

@up

Pierwsza i druga to dedykowane oryginały, trzecia to chiński wynalazek, którego bałbym się podłączać gdziekolwiek. M7 nie ładuje się prądem większym niż 1A więc nie ma sensu szukać szybkich lub pseudo-szybkich ładowarek sieciowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi