Skocz do zawartości
Nienormalny

kilka podstawowych pytań niezdecydowanego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję kupić telefon i skłaniam się ku HTC Magic. Mam zatem kilka pytań na które chciałbym znać odpowiedzi zanim kupie i zacznę sobie pluć w twarz, że nie sprawdziłem wcześniej.

- Po pierwsze czy ktoś, kto pisze sporo smsów, mógłby się podzielić w miarę obiektywną opinią jak ta czynność wygląda na Magic'u? Brak klasycznej klawiatury z pewnością nie pomaga, a nie miałem jeszcze styczności z takim telefonem. Jak wrażenia?

- Po drugie, czy istnieje odpowiednik Nokia PC Suite dla HTC? Będąc w domu nigdy nie piszę sms używając telefonu, ale robię to przez komputer, który już wysyła je przez telefon. Bardzo proste i ułatwia życie - czy coś takiego istnieje dla HTC również?

- Po trzecie, jak sie sprawuje GPS? Czy można zakupić jakieś w miarę sensowne oprogramowanie z mapami?

Z góry dzieki :cool:

Edytowane przez Nienormalny
    interpunkcja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ad.1) W trybie pionowym koszmarek, przynajmniej dla mnie a mam raczej szczupłe palce. W trybie landscape o wiele wiele lepiej jednak dalej nie jest to ideał...

ad.2) Nigdy nie używałem więc nie wiem. Ale wydaje mi się, że aż tak rozbudowanego narzędzia na pewno nie ma

ad.3) Nie ma aż takiego wyboru jak np dla WM ale jest coraz lepiej z upływem czasu. Są już dostępne całkiem dobre programy jak CoPilot lub Sygic. AutoMapy niestety brak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o, dzięki za odpowiedź. Ja jednak sporo tego pisze i dlatego nie jestem do końca przekonany, czy to jest telefon właśnie dla mnie. Jeśli chociaż dałoby się przez komputer pisać wiadomości, to przebolałbym brak klawiatury, a takto... ciągle nie jestem pewien.

No ale może komuś obiło sie o uszy jakieś oprogramowanie do zarządzania wiadomościami w HTC, poczekam... nie spieszy mi się ;)

TUTAJ jest coś napomknięte... ale link w temacie jest martwy

Jeszcze jedno pytanie... o ile wyczytałem, obsługa bluetooth jest ciut ograniczona, rozumiem, że nie ma możliwości sparowania osobnej klawiatury na BT razem z telefonem?

Edytowane przez Nienormalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sesser

ad.1 Jak dla mnie działanie klawiatury to dość obiektywna sprawa, jedni lubia drudzy nie, jak dla mnie kwestia przyzwyczajenia, jak ktoś używał wcześniej np. omnii i jej klawiatury, to bedzie wychwalał tą z magica, zwłaszcza ze względu na pojemnościowy ekran, i np. ja uważam że na ekranowej klawiaturze, a juz szczególnie na magicu pisze się wprost świetnie (używałem wcześniej urządzen z WM przez ostatnią dekade), przy czym praktycznie nie uzywam trybu poziomego, piszę smsy jedna ręką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ad.1) W trybie pionowym koszmarek, przynajmniej dla mnie a mam raczej szczupłe palce. W trybie landscape o wiele wiele lepiej jednak dalej nie jest to ideał...

.

Kalibrowales klawiature? U mnie po kalibracji dziala to lepiej, nawet w trybie pionowym, ale do idealu jeszze mi daleko. Moze to kwestia przyzwyczajenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie... o ile wyczytałem, obsługa bluetooth jest ciut ograniczona, rozumiem, że nie ma możliwości sparowania osobnej klawiatury na BT razem z telefonem?

O ile mi wiadomo to nie ma z tym problemu.

BT ma utrudnione przesylanie plikow pomiedzy telefonami, ale na to tez sa sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7ymekk

-jesli piszesz duzo smsow to: albo kup magica i troche sie pomecz(na poczatku ciezko sie przyzwyczaic-przesiadka z e66) albo zostan przy czyms z klawiatura i t9;] prawde mowiac masz 3 rozne klawiatury.mozesz ustawic numeryczna z literkami(piszesz tak jak normalnie.t9 tez jest-za duzo sie tym ne bawilem),masz pseudo qwerty czyli klawisz=2 literki no i klasyczna qwerty w trybie pionowym i poziomym.jesli o mnie chodzi to klawiatura pionowa daje rade-rzadko sie myle, a w poziomej bez problemu.czasem mozesz miec problemy z mokrymi rekami lub rekawiczka(dotyk nie dziala).no i minus jest taki ze musisz patrzec na klawiature.

-z tego co sie orientuje to czegos takiego nie ma ale szczerze mowiac jakos sie w to nie zaglebialem

-gps dziala swietnie! mialem Sygica w e66 i szukal zasiegu dobre 2-3 minuty...Magic magicznie znajduje zasieg prawie od razu po wlaczeniu aplikacji:) nie testowalem w ladna pogode ale w pochmurny deszczowy dzien w centrum miasta mialem dokladnosc 6-8m takze moim zdaniem super:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kalibrowales klawiature? U mnie po kalibracji dziala to lepiej, nawet w trybie pionowym, ale do idealu jeszze mi daleko. Moze to kwestia przyzwyczajenia :)

y... a jak się kalibruje klawiaturę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzarek

zębatka ->Wprowadzanie tekstu -> Narzędzie kalibracyjne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    y... a jak się kalibruje klawiaturę?

Looknij w ustawieniach wprowadzania ;) znane na pewno niejednemu zdanie do wstukania: THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER A LAZY DOG ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi