Skocz do zawartości
Mce

Problem z podłączeniem słuchawki BT do G1

Rekomendowane odpowiedzi

Mce

Mam taką słuchawkę BT (jedną z tych dwóch):

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/specifications/hbh-pv703

http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/specifications/hbh-pv702

I nie wiem czy nie jest ona obsługiwana przez G1 czy coś źle robie ale nie mogę jej połączyć z G1.

Włączam BT w telefonie, słuchawkę, robie szukanie i nic.

Czytałem coś o jakimś profilu bluetooth w którym działa słuchawka ale nie wiem czy coś tam gdzieś trzeba dodatkowo włączyć (jakiś profil specjalny telefonu?) czy po prostu jest to takie stwierdzenie "profil BT" i powinno działać "od kopa"?

Z innymi telefonami słuchawka działa więc na pewno jest sprawna. Sam G1 też się łączy z innymi urządzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, osobiście do G1(z Cyanogen mod'em 4.0.4) używam Jabry BT 620s która to wymaga profilu A2DP (Muzyka) i AVRCP (zdalne sterowanie), już w aktualizacji do androida 1,5 problem parowania słuchawek został naprawiony, z tego co słyszałem, co to samego parowania to urządzenie powinno sparować słuchawkę "od kopa" i bez problemu powinno zapisać słuchawkę w androidzie bez żadnego zmieniania profili, tak przynajmniej ja podłączyłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mce

A jesli chodzi o te profile to na czym to polega coś się gdzieś przestawia czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tych profili niestedy nie da się zmienić, poprostu trze sprawdzic czy profile ze słuchawek są kompatypilne z tymi w telefonie, ale jak napisałem skoro moje stereo odnalazło to powinno sparować normalną słuchawkę, chyba że słuchawki SE pasują do fonów tylko tej firmy ale tylko zgaduję, kiedy podłańczałem swoje, w fonie włączyłem szukanie a w słuchawkach opcję odszukiwania, może nie włączyłeś w słuchawce opcji odnajdywania, bez tego telefon nie sparuje urządzeń.

Edytowane przez swiety89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tych profili niestedy nie da się zmienić, poprostu trze sprawdzic czy profile ze słuchawek są kompatypilne z tymi w telefonie, ale jak napisałem skoro moje stereo odnalazło to powinno sparować normalną słuchawkę, chyba że słuchawki SE pasują do fonów tylko tej firmy ale tylko zgaduję, kiedy podłańczałem swoje, w fonie włączyłem szukanie a w słuchawkach opcję odszukiwania, może nie włączyłeś w słuchawce opcji odnajdywania, bez tego telefon nie sparuje urządzeń.

Dokałdnie tak własnie jest ze słuchawekami BT SonyEricssona ... Samo szukanie w telefonie nie wystarczy ... Zazwyczaj trzeba jeszcze włączyc to w słuchawce ... W SE (przynajmniej moich HBH DS980) robi sie to przez długie przytrzymanie Power`a w słuchawce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi