Skocz do zawartości
kingpatryq

Pęknięty ekran Galaxy Note II

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siemanko.

Ostatnio w szkole wysunął mi się telefon ze spodni... Pękła mi szybka w telefonie, dotyk dział prawidłowo, wszystko ok, tylko jest to nie estetyczne. I mam pytanie. Czy muszę wymienić 'cały wyświetlacz' czy tylko te 'szkło'?

Znalazłem takie coś na allegro :

Czy wymiana tego starczy? I czy mi wymienią w zwykłym nie autoryzowanym serwisie?

Czy muszę kupować takie coś:

?

Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez kingpatryq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foxpl1

Szybka jest klejona z wyświetlaczem więc serwis (pewnie dla ułatwienia) wymienia całość i nie bawi się w rozklejanie. Na własną rękę możesz to robić tylko bardzo delikatnie bo możesz jeszcze uszkodzić wyświetlacz i zwrócić uwagę na to żeby się kurz nie dostał. Tak czy inaczej da się to zrobić. Są filmiki o tym na YT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy to co podałem to jakaś chińszczyzna i nie warto tego kupować, czy nic lepszego nie znajdę? Jeżeli tego nie warto kupować, to proszę o podanie linków do lepszej szybki.

Foto:

post-202841-1425572414491_thumb.jpg

post-202841-14255724149489_thumb.jpg

Wiem, wiem, mam brudny wyświetlacz :)

Mam prawie 16 lat, czy sam wymieniłbym samą szybkę bez uszkodzenia wyświetlacza, czy jest to bardzo trudne? Wiem, że tylko trzeb podgrzać ekran, odkleić i nakleić... (Czy to tylko to?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to bardzo trudna i delikatna operacja. Masz jakiekolwiek doswiadczenie w naprawie telefonow ? Ja pewnie bym probowal. Najwyzej peknie wyswietlacz i wtedy oddasz do serwisu albo sam wymienisz calosc.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie mam zadnego doswiadczenia. Czy tylko trzeba nagrzac, odkleic, wyczyscic i wsadzic? Samo to sie doklei?

Wysłane z mojego GT-N7100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponoc tak jak mowisz i pozniej godzinke poczekac i sie dokleji ale lepiej oddaj do serwisu bo duzo paprochow ci wpadnie zanim ja zamowisz.

Sent from my GT-N7105 using TapaTalk 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dziękuję. Jak coś to jeszcze będę pytał. Dlaczego mi tam paprochów naleci? ona jest pęknięta a nie 'odłamana'? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj robilem taka operacje. Wszystko domowym sposobem. Telefon podgrzewalem suszarka do wlosow, po dokladnym rozgrzaniu klej odchodzil jak maslo. Jezeli ma sie bardzo popekany wyswietlacz trzeba uwazac by kawalkami szkla nie porysowac panelu dotykowego. Bardzo wazna sprawa jest by uwazac aby nie urwac kabelka ktory przebiega od gory pod glosnikiem, a takze na przyciski na dole. Sa one solidnie przyklejone do szkla. Po zdjeciu uzyta tasma dwustronna Tesa docinana wlasnorecznie i przyklejana na bokach. Wszystko dziala, jednak dzis zauwazylem ze dostalo mi sie powietrze i jest dosc duzy babel. Z tego co czytalem na xda pare osob tez tak mialo, ale po jakims czasie to zniknelo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy trzeba użyć jakiejś taśmy aby dokleić ekran? Gdzie jest dokładnie ten kabelek? Napisz mi na gg -5302774. Mam do Ciebie parę pytań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej jak bys sobie zerknal w internecie obrazki na ten temat lub na youtubie sobie zobaczyl. Tam gosc z xda opowiada i pokazuje co gdzie jest i na co uwazac. A co do tasmy to sa na allegro specjalnie dociete za grosze. Mnie zalezalo na czasie i docinalem wlasnorecznie tasme ktora mialem akurat w domu.

Nie posiadam gg ale zapraszam na maila [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi