Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

LukaszK

Obraziłeś kogoś w internecie? Lepiej uważaj!

Rekomendowane odpowiedzi

LukaszK

Udostępnienia danych z forów internetowych mogą żądać już nie tylko policja, prokuratura czy sąd. Takie prawo ma też każda osoba fizyczna i firma, które wykażą, że jest to niezbędne dla ochrony dóbr osobistych i dobrego imienia. Tak orzekł wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny (sygnatura akt: I OSK 1666/12).

To przełomowy wyrok, bo dotychczas namierzenie tzw. hejterów (czyli osób publikujących w sieci obraźliwe wpisy) było często niemożliwe. Administratorzy stron internetowych twierdzili bowiem, że tylko organy państwa mogą się domagać takich informacji.

Więcej...

Autorzy obraźliwych wpisów w internecie nie będą anonimowi | rp.pl

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/nsa-autorzy-obelzywych-wpisow-w-sieci-nie-moga-czuc-sie-bezkarni

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Czytałem już o tym jakiś czas temu, a nadal nie widzę w tym sensu. W 90% przypadków, administrator może udostępnić co najwyżej IP i e-mail. W końcu na portalach gdzie podaje się całe dane przeważnie nie ma "trollów", ani miejsca, gdzie można by kogoś obrazić (Allegro/PP/etc.).

A co "poszkodowanemu" da adres e-mail i IP? Nic, bo co on z tym zrobi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Nie zdajesz sobie sprawy jak łatwo jest kogoś odszukać w życiu realnym nie znając nawet tego maila. A z mailem jest jeszcze łatwiej ;-)

Wysłane z mojego HTC Sensation za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Oj zdaję, zdaję. Gdyby nie fakt, że moi znajomi z FB mają po 800-1000 znajomych, to do dziś szukałbym niektórych osób. Ale nie zmienia to faktu, że jest to proces czasochłonny i nużący. Szczerze to nie wiem, kto będzie szukał gościa, który nazwał go w internecie "chu*em", czy kimś innym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Czasochłonny ? Przy obecnej technice to kwestia godzin. A zawsze warto sprawdzić , czy takowa osoba, która ładnie napina się przez internet, będzie wstanie powtórzyć swoje inwektywy na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    funcek

Szkoda, że nie mają♥takiej "techniki" do łapania np. oszustów z allegro/złodziei, tylko jakichś-tam dzieciaków spinających się♥w sieci :P

O, widzę, że spacje są zakazane na forum, bo mi serduszkami zastąpiło :muqq:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W praktyce znaleźć taką osobę jest trudno a dla mnie gra nie warta świeczki, szkoda czasu i nerwów. Równie dobrze osoba po drugiej stronie może używać bramki proxy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi