Skocz do zawartości
kaju666

Początki z MAGIKIEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zakupiłem sobie nowiutkiego wspaniałego Magika.

Pierwsze co zrobię to zmienię na nim system na myHero(chyba najbardziej polecany przez wszystkich).

Mam pytania:

1. Czy jeśli wszystko zrobię zgodnie z tym poradnikiem to wszystko będzie dobrze?

http://wiki.android.com.pl/Root_dla_HTC_Magic

2. Jaki mi polecacie recovery??

3. Wcześniej miałem diamencika i nawet sam tworzyłem romy, Czy naprzykład ten MYHERO też jest tak abrdzo modyfikowany jak romy na WM czy po prostu to jest czysty rom z HERO dla magika?

4. Jakieś może są jeszcze ważne sprawy o których musiałbym wiedzieć przed zmianą romu?

5. No i jakim waszym zdaniem jest najlepszy rom?

Sory, moze za głupie pytania ale wole być 100% pewien już jednym telefonem bawi się mój młodszy brat ;)

Pozdrawiam, Nowy FAN Androida.

Edytowane przez kaju666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam

Właśnie zakupiłem sobie nowiutkiego wspaniałego Magika.

Pierwsze co zrobię to zmienię na nim system na myHero(chyba najbardziej polecany przez wszystkich).

Mam pytania:

1. Czy jeśli wszystko zrobię zgodnie z tym poradnikiem to wszystko będzie dobrze?

http://wiki.android.com.pl/Root_dla_HTC_Magic

2. Jaki mi polecacie recovery??

3. Wcześniej miałem diamencika i nawet sam tworzyłem romy, Czy naprzykład ten MYHERO też jest tak abrdzo modyfikowany jak romy na WM czy po prostu to jest czysty rom z HERO dla magika?

4. Jakieś może są jeszcze ważne sprawy o których musiałbym wiedzieć przed zmianą romu?

Sory, moze za głupie pytania ale wole być 100% pewien już jednym telefonem bawi się mój młodszy brat ;)

Pozdrawiam, Nowy FAN Androida.

Ja bym polecał rom GyD 2.0.4.1 ...

ROMy na Androida to zupelnie inna bajka niz WM ... Tam w sumie modyfikcje to Kernel a reszta to gotowe APKi ... oczywiscie gotowane ROM zazwyczaj sa zrootowane co dodaje im funkcjonalnosci. Poradnik ktory wskazałęs jest jak najbardziej ok. Recovery uzywm 1.2.3H najnowszy dostepny pod 32A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

thx

GyD widze że to jakiś nowy, najważniejsze aby miał sense ui roota i multi touch.

Jestem zmęczony trochę po WM wieć chce sobie zmienić rom i z miesiąc z nim pochodzić.

Więc musi być najstabilniejszy i nie wychodzic co tydzień nowa wersja.

Czy nieoficjalne romy mają wiecej błedów niż oryginalny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

1. Daje na ten tutorial 99,99% szansy, że nie uceglisz telefonu. 0,01% dla własnego spokoju(ja go pisałem w oparciu o źródła z forum też).

2. Ten, który jest w tutorialu. Najnowsza wersja z tematu z xda.

4. Pamiętaj, żeby nie ruszać SPLa i Radia. Zmiana tego jest Ci nie potrzebna a tylko ruszając te dwa elementy możesz uceglić telefon. Nie ma o nich mowy w tutorialu, bo ich ruszać nie trzeba.

GyD ma to o czym piszesz. Ogólnie to prawie każdego dnia wychodzi nowy rom, więc codziennie sytuacja może się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to nie wiem czy myhero czy gyd, w sumie myhero najbardziej odwiedzany i komentowany na xda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    to nie wiem czy myhero czy gyd, w sumie myhero najbardziej odwiedzany i komentowany na xda

Jezeli wgrasz myHero 2.0.4 na starcie zrazisz sie do tego ROMu gdyz STABILNY on NIE JEST ! Gyd za to jak do tej pory jeszcze mnie nie zawiódł. A ma wszystko działające to co nie działa w myHero jednak wybor jest Twoj. Owszem jesli ukaze sie STABILNE myHero rowniez go wyprobuje ... Jednak autor narazie jak widac nie bardzo chce cos poprawic w ROMie ... A GyD poprawia. I na chwile obecna ja nie widze tam juz niedociągnieć. To tyle jesli chodzi o MOJA opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nom, to posłucham się twojego wyboru i zainstaluję GYD , jesli taki dobry.

A powiedz mi jeszcze czy działa w nim Multitouch i Czy jego wyglad jest standardowy tzn. nie edytowany przez użytkowników?

PS: A co sądzą inni użytkownicy o aktualnych systemach.?

Edytowane przez kaju666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nom, to posłucham się twojego wyboru i zainstaluję GYD , jesli taki dobry.

A powiedz mi jeszcze czy działa w nim Multitouch i Czy jego wyglad jest standardowy tzn. nie edytowany przez użytkowników?

Tak jest nade standartowy ;) Po starcie systemu ma puste ekrany i sam sobie dopiero dodajesz widgety wiec nic nie jest narzucone przez kucharza ... Multitouch jak w kazdym sense (w mowa o przegladarce internetowej i albumie) jest !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze standardowe pytanie oczywiście mogę powrócić do oficjalnego romu gdy bedę oddawał telefon na gwarke.

I czy simlocka mogę zdjąć już na nowym romie GyD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeszcze standardowe pytanie oczywiście mogę powrócić do oficjalnego romu gdy bedę oddawał telefon na gwarke.

I czy simlocka mogę zdjąć już na nowym romie GyD.

Teoretycznie nie powinno miec to zadnego wpływu, aczkolwiek lepiej najpierw zdjąć locka a potem bawic sie w zmiany Firmware ... takie jest moje zdanie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi