Skocz do zawartości
kosmokillah

Pęknięty digitizer ale czy wyświetlacz też?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem. Kupiłem tydzień temu Nexusa 7, i pomimo przewożenia go z tym akcesorium w plecaku:

Klawiatura do Asus Google Nexus 7 Etui Bluetooth (3460532895) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Pękł mi na pewno digitizer na pół na całej długości urządzenia, przez co prawa część ekranu nie działa, lub działa losowo.

Problem polega na tym, że nie jestem pewien, czy nie pękł też wyświetlacz, bo zamówiłbym sobie od razu komplet, a nie tylko digitizer.

Czy macie może metodę na to, jak rozpoznać czy wyświetlacz też jest pęknięty? Mogę nagrać zachowanie urządzenia kamerką w full hd o bdb jakości. Czy jeśli wyświetlacz byłby pęknięty działałby w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adiker

Ja tylko nie wiem dlaczego jak digitizer peka to prawie zawsze nie dziala prawa strona ekranu,podobnie bylo w moim Wildfire S,tyle ze po kilku walnieciach digitizer z prawej strony zadzialal :PP A co do problemu twojego to ja bym zamówił cały komplet,masz przynajmniej pewność,że wszystko zadziała,jak weźmiesz tylko digitizer to później się jeszcze okaże,że coś z wyświetlaczem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie zrozumiem po co się wypowiadać, jak się czegoś nie wie?

Sprawa jest prosta. Pęknięty wyświetlacz by się rozlał w pobliżu pęknięcia. Jeśli tak nie jest, to wyświetlacz jest cały. Jeśli dasz radę odkleić go od digitizera i dobrze przykleić do nowego, to możesz zamówić sam digitizer. Wcześniej możesz sprawdzić, czy uda Ci się to rozkleić.

Odbiegając od tych rozważań, napisz do ASUS-a z tym problemem i prześlij zdjęcia. Ktoś na forum pisał, że pękł mu digitizer w etui i ASUS wymienił mu ekran (w temacie http://forum.android.com.pl/f599/serwis-asus-polska-nasze-doa-wiadczenia-z-naprawami-nexusa-7-a-221126/)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej dziękuję Ci kamiltbg, okazuje się że mam na szczęście rachunek (tablet kupili mi w USA, używany) więc mam podstawę do reklamacji :)

Jak rozwiąże się moja sytuacja odezwę się:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś dostałem informację, że Asus wziął moje urządzenie na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli naprawią Ci?

P.S. Rachunek nawet nie jest potrzebny. W przypadku braku rachunku gwarancję liczą od daty produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam podobny problem ale mi poszedl tez ekran wraz z digitizerem . gdzie moge go kupic bo nigdzie niema mojego dotyku 5185l FPC-1 REV.3 a kupowalem inny , to ekran dzialal ok a digitizer niereagowal prosze o jakis kontakt na sklep gzie moglbym go kupic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi