Skocz do zawartości
crism

Niedokładne wskazania mojego położenia względem mapy, przez GPS. W jaki sposób można to poprawić ??

Rekomendowane odpowiedzi

crism

Witam

Od kilku tygodni mam problem ze świrującym GPS'em. Świrowanie objawia się tym, że:

W mapach googla znacznik pokazujący moją pozycję jest przesunięty o kilkadziesiąt metrów od mojej rzeczywistej pozycji, co przy prowadzeniu samochodu powoduje, że navi ciągle szuka innej drogi albo każe mi zawracać...

W innych appkach nawigacyjnych, np Yanosiku, bardzo długo szuka sygnału a po znalezieniu go często sygnał zanika.

Myślałem, że może mi się gryzą różne aplikacje, ale to nie to. Zrobiłem hard reset, mam czysty telefon a gps świruje dalej. Próbowałem też za pomocą appki GPS Status & toolbox wyczyścić dane gps, ale nic się nie zmieniło.

(W usługach lokalizacji włączanie i wyłączanie usług lokalizacji google czy lokalizacja i wyszukiwanie również nic nie zmienia)

Jakieś pomysły? Czy zostaje serwis?

Edytowane przez Raciborski
    Poprawiono nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na Automapie też mam taki problem że gps świruje raz pokazuje pozycje a potem zaraz nie może złapać sygnału i tak w kółko .. I również długo łapie fixa . :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BobbyK

a zawsze tak macie? Czy tylko w samochodzie? Mój świrował ale tylko w samochodzie mojej mamy. W moim jest OK i w poprzednim też. Cholera wie o co chodzi, może coś zakłóca? Radio? Jeszcze zauważyłem, że jak się przejadę mamy furą z włączoną automapą i gps zeświruje, to na drugi dzień jak np. włączam endomondo - też nie może złapać fixa, dopóki nie zrestartuję całego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    crism

Jak już pisałem, stosowałem to narzędzie i nic się nie zmieniało.

Błędne wskazania gps występują nie tylko w samochodzie, to samo jest podczas pracy na otwartej przestrzeni. Nawet na środku pola poza miastem, kropka przedstawiająca moją lokalizację jest oddalona od mojej rzeczywistej pozycji o kilkadziesiąt a czasem nawet kilkaset metrów....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki masz soft? Ja miałem podobnie i okazało się że to gps nie łapie fixa i nawigacja korzysta tylko z a-gps, podejrzewałem o to moje modyfikacje w telefonie nie do końca przemyślane ale ustawienia fabryczne nie naprawiły tego problemu, więc wróciłem z softu 10f do 10e i już telefon łapie fixa i to po kilku sekundach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    crism

P89510e-EUR-XX, nic nie grzebałem w tym telu od nowości...Chyba że faktycznie może wrzucę na czysto to samo oprogramowanie....

Edytowane przez Raciborski
    Regulamin pkt. 4.6 Pisząc odpowiedź na ostatni post w temacie, nie cytujemy go w całości...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi